Denní menu, 17.7.2017: Smitková nestačila na Chiricovou, Krejčíková na Alexandrovovou. Pavlásek v Poznani postupuje

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

Nový týden, který se zlatým písmem zapíše do historie českého tenisu díky posunu Karolíny Plíškové na první místo světového žebříčku, začíná a s ním i nová várka turnajů. Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci vstoupila Tereza Smitková podruhé v sezoně do hlavní soutěže na turnaji WTA, ale svou první výhru v tomto roce nezaznamenala. Podobně si vedla i Barbora Krejčíková, která po nadějném začátku schytala dokonce kanára. Adam Pavlásek zvládl vstup do challengeru v Poznani. Co dalšího nabídlo pondělí 17. července?

16:00

KREJČÍKOVÁ V BUKUREŠTI NEUSPĚLA: Dobrý vstup do utkání, ale o to horší konec. Barbora Krejčíková v rumunské Bukurešti získala proti Rusce Alexandrovové první set v poměru 6:4, ve zbytku utkání už ale uhrála jen dva gemy a ve dvouhře končí.

Češka připravila soupeřku hned v prvním gemu o servis, což byl zároveň jediný brejk v rámci první sady, která šla do držení Krejčíkové. Jenže poté již přišel zmíněný výkonnostní propad. Ve druhém dějství Češka inkasovala kanára a zmar pokračoval také v sadě číslo tři.

Za stavu 0:3 se Barboře podařilo i díky brejku snížit na rozdíl jediné hry, jenže Alexandrovová posléze získala čtyři gemy v řadě a zajistila si tak postup do osmifinále. V rumunském hlavním městě si Krejčíková zahraje ještě čtyřhru, a to po boku Irigoyenové z Argentiny. - Barbora Krejčíková (138.) x Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 92.) 6:4, 0:6, 2:6

12:00

SMITKOVÁ V HLAVNÍ SOUTĚŽI NEUSPĚLA: Po úspěšně zvládnuté kvalifikaci se Tereze Smitkové (192.) nepodařilo navázat na své výkony z víkendu a v úvodním kole turnaje WTA v Gstaadu prohrála s Američankou Louisou Chiricovou (168.) za hodinu a půl hry 6:7(5), 4:6. Česká tenistka přitom do utkání vstoupila výborně a v páté hře první sady prorazila soupeřce podání. Jenže hned záhy o svou výhodu přišla a první set následně ztratila v tiebreaku. I druhý set rozehrála Smitková znamenitě a vedla 2:0. Posléze ovšem přišla ve třetím gemu o podání a stejně tak i v sedmé hře. Své zaváhání sice ještě napravila a srovnala na 4:4, avšak zbytek utkání patřil americké tenistce. - Tereza Smitková (192.) x Louisa Chiricová (USA, 168.) 6:7(5), 4:6

14:30

PAVLÁSEK V POZNANI POSTUPUJE: Povedený vstup do turnaje má za sebou Adam Pavlásek. Český tenista je na challengeru v polské Poznani třetím nejvýše nasazeným hráčem a roli favorita v pondělí proti švédskému kvalifikantovi Jonathanu Mridhovi, vítězi nedávného turnaje futures v Ústí nad Orlicí, potvrdil.

V prvním setu se Pavlásek dostal dvakrát po brejku do vedení, v obou případech jej ale soupeř dokázal o ztracený servis ihned obrat zpět. V jedenácté hře "kradl" Pavlásek potřetí a tentokrát už zvládl sadu dopodávat do zdárného konce. Druhý set již byl jednoznačnější. Čech získal od stavu 2:2 čtyři gemy v řadě a s přehledem postoupil do osmifinále. V tom jej čeká vítěz úterního utkání mezi Srbem Krstinem a domácím Kapasem. - Adam Pavlásek (123.) x Jonathan Mridha (SWE, 582.) 7:5, 6:2

LADIES CHAMPIONSHIP GSTAAD (ženy, SUI, 250 000 USD, antuka)
Louisa Chiricová (USA, 168.) - TEREZA SMITKOVÁ (192.) 7:6 (5), 6:4

BRD Bucharest Open, Bukurešť (ženy, ROU, 250 000 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (138.) - Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 92.) 6:4, 0:6, 2:6