Brno Open: Odstartovaly hlavní soutěže. Ve dvouhře postupují tři Češi

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

Po víkendovém kvalifikačním zápolení byly zkraje nového týdne v Brně zahájeny hlavní soutěže obou disciplín. Ve dvouhře se představila sedmička domácích hráčů, do osmifinále postoupili tři z nich - David Poljak, Vít Kopřiva a Marek Gengel. Ještě početnější zástup domácích hráčů se představil ve čtyřhře.

Gengel přešel přes nasazeného soupeře
Český tenista Marek Gengel slaví v úvodním kole Brno Open cenný skalp, když se mu podařilo pokořit za 98 minut šestého nasazeného Argentince Juana Ignacia Galarzu 6:3, 7:6 (3). Gengel byl v utkání lepším hráčem, v obou setech dokázal soupeře brejknout a ujmout se vedení. Ve druhé sadě sice náskok neuhájil a v sedmé hře o výhodu přišel, ale zápas dotáhl do vítězného konce v tiebreaku.

Poljak si poradil s krajanem Panákem
David Poljak na domácím turnaji v Brně zvládl souboj s kvalifikantem Yvo Panákem, jehož porazil ve dvou setech 6:4, 6:4. Zápas to ale rozhodně nebyl nejjednodušší, Poljak se musel v druhé sadě popasovat s nepříznivě se vyvíjejícím skóre, když prohrával 2:4. Čtyřmi gemy v řadě však dějství otočil a připsal si postup do osmifinále.

Kopřiva smetl Krčmu, dal mu dva kanáry
Čtvrtý nasazený Vít Kopřiva v prvním kole na brněnském turnaji rozdrtil svého krajana Tomáše Krčmu za 42 minut v poměru 6:0, 6:0.

Hájek končí hned v prvním kole
Český tenista Petr Hájek nedokázal v utkání se Slovákem Lukášem Kleinem najít recept na výborný return soupeře a po nepříliš povedeném výkonu na podání prohrál 4:6, 1:6. S Brno Open se tak loučí hned na úvod.

Nejedlý dobře rozehraný zápas do vítězného konce nedotáhl
Pro čtyřiadvacetiletého Pavla Nejedlého brněnská dvouhra skončila. Český hráč se v úvodním kole domácího turnaje utkal se Slovákem Alexem Molčanem, finalistou pardubického futuru z minulého týdne, proti němuž vyhrál první sadu 6:3. Jenže poté už převzal taktovku favorizovaný soupeř, který je v druhém největším městě republiky sedmým nasazeným. Molčan vyhrál zbylá dvě dějství 6:3 a 6:4.

PETR HÁJEK (948.) - Lukáš Klein (SVK, 1065.) 4:6, 1:6
Patrik Néma (SVK, 686.) - Peter Goldsteiner (AUT, 755.) 7:5, 4:6, 6:3
YVO PANÁK (2011.)[Q] - DAVID POLJAK (746.) 4:6, 4:6
VÍT KOPŘIVA (460.)[4] - TOMÁŠ KRČMA (-)[WC] 6:0, 6:0
Juan Ignacio Galarza (ARG, 498.)[6] - MAREK GENGEL (662.) 3:6, 6:7 (3)
PAVEL NEJEDLÝ (624.) - Alex Molčan (SVK, 518.)[7] 6:3, 3:6, 4:6

Obal (SVK), Sačko (UKR) - Hampel (AUT), STANĚK 7:5, 6:7(4), 10:12
SKÁCEL, SOUKAL - BOLARDT, VACHTL 3:6, 3:6
NOUZA, ŠKOCH - FROMMEL, MRÁZEK 6:2, 6:2
PAŠALIČ, SÜČ - Klein, Néma (SVK) 6:3, 6:1
I. Sabanov, M. Sabanov (CRO) - Beran (CAN), POLJAK 7:5, 7:6(4)

Brno Open den po dni

16.7.2017
Brno Open: Čtrnáctiletý Svrčina senzačně prošel do hlavní soutěže. Spolu s ním i další tři Češi