Rieter Open Pardubice: Kopřiva přehrál Nouzu, Mertl uhrál s Molčanem jen tři gemy a končí

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PARDUBIC: Favorité nemají na domácím pětadvacetitisícovém podniku v Pardubicích zrovna na růžích ustláno. Poté, co se s turnajem překvapivě rozloučili Michal Konečný s Markem Jaloviecem, včera ve dvouhře dohrála také turnajová jednička Petr Michnev a dnes i čtyřka Jan Mertl. Svůj boj s kvalifikantem Petrem Nouzou naopak s drobnými komplikacemi zvládl Vít Kopřiva. Dvacetiletý tenista je tak jediným českým zástupcem v semifinále dvouhry.

Mertl uhrál s Molčanem jen tři hry
Čtvrtý nasazený muž pardubického turnaje Jan Mertl (350.) prohrál ve čtvrtfinálovém duelu dvou hráčů, kteří v dosavadním průběhu antukové akce neztratili ani set, až překvapivě snadno se Slovákem Alexem Molčanem (518.). S o šestnáct let mladším soupeřem uhrál jen tři gemy, duel skončil 1:6, 2:6.

Kopřiva si postup zkomplikoval, přesto jde dále
Dvacetiletý Vít Kopřiva (460.) si na turnaji v Pardubicích zahraje o finále. Český hráč měl v souboji s krajanem Petrem Nouzou (2075.), jenž se do hlavní soutěže dostal z kvalifikace, blízko výhře ve dvou setech, své vedení 5:3 v druhé sadě však v zisk tohoto dějství nezužitkoval. Vadit mu to ale příliš nemusí, třetí set byl nakonec jasnou záležitostí. Kopřiva vyhrál 6:3, 6:7(3), 6:1 a zahraje si zítra s přemožitelem Jana Mertla Alexem Molčanem.

Kopřiva s Pospíšilem prošli do finále čtyřhry
Po čtvrtfinálovém utkání dvouhry čekala Víta Kopřivu ještě dohrávka čtvrtfinále čtyřhry, ve kterém nastoupil po boku Jaroslava Pospíšila proti českému páru Petr Michnev, Dominik Kellovský. První sadu musel rozhodnout až tiebreak, ve kterém Kopřiva s Pospíšilem zvítězili 8:6. Ve druhém setu se dostali do rychlého vedení 3:1 a následně 5:1. Michnev s Kellovským však ještě zápas nezabalili a dokázali snížit na 4:5. Následující gem si však už Kopřiva s Pospíšilem pohlídali a postoupili tak do semifinále.

V něm je ještě dnes čekala další česká dvojice - Filip Duda, Ondřej Krstev. Tento duel už byl o poznání jednoznačnější. Kopřiva s Pospíšilem povolili svým soupeřům pouhé dvě hry a za 51 minut tak mohli slavit postup do finále pardubického Rieter Open.

11.7.2017
Rieter Open Pardubice: Jaloviec s Michnevem postupují, Konečný vypadl s kvalifikantem

10.7.2017
Rieter Open Pardubice: Mertl s Nouzou postoupili do druhého kola, další Češi se s turnajem loučí