Rieter Open Pardubice: Michnev překvapivě prohrál s Nouzou

Kompletní osmifinále dvouhry i za účasti sedmi domácích hráčů obstará středeční program Rieter Open v Pardubicích. V turnaji nadále setrvávají čtyři nejvýše nasazení, kteří budou potvrzovat roli favoritů i ve druhém kole, přičemž k vidění budou také dva ryze české souboje. Za dohledu našeho redaktora, který vám zprostředkuje videorozhovory s tuzemskými tenisty, se rozehraje také čtvrtfinále čtyřhry.

Nouza senzačně vyřadil Michneva
V roli obrovského favorita nastoupil k utkání druhého kola Rieter Open Petr Michnev, který jako první nasazený měl ve druhém kole mít snadnou práci se svým krajanem a kvalifikantem Petrem Nouzou. Opak ale byl pravdou, českému tenistovi se tolik nedařilo na servisu a platil za to ztrátami podání, které ho nakonec stály první i třetí set. Vzepjetí, jež předvedl v prostřední sadě, sice dalo jedničce turnaje naději na obrat, ale Nouza po rychlém brejku v třetí sadě opětovně převzal taktovku střetnutí a po senzačním vítězství 6:3, 0:6, 6:2 postoupil do čtvrtfinále.

Poljak přes Novaka nepřešel, končí v druhém kole
Více než dvě a půl hodiny zápolil v osmifinále David Poljak s šestým nasazeným Rakušanem Dennisem Novakem. Po hladce prohrané první sadě se český tenista dokázal v druhé sadě dostat ze stavu 3:5, vynutit si tiebreak a také rozhodující třetí set. V něm ale nevytěžil z rychlého brejku ve třetí hře, kterým se dostal do vedení 2:1 a utkání prohrál 2:6, 7:6 (5), 3:6.

Jaloviec roli třetího nasazené nepotvrdil a končí
Marek Jaloviec se na Rieter Open v Pardubicích do čtvrtfinále nepodívá. Český tenista v osmifinále vypadl s Francouzem Fabienem Reboulem (562.), se kterým prohrál dvakrát 3:6. V úvodním setu přišel Jaloviec dvakrát o vlastní servis, v tom druhém se však dostal k bejku. Ten ovšem nepotvrdil a prohrával 1:3. Poslední naděje přišla právě v této chvíli, kdy vyrovnal na 3:3, v osmém gemu však opět ztratil podání, na což už nedokázal zareagovat.

Kopřiva otočil téměř tříhodinový zápas s Vocelem
Vít Kopřiva se na postup do čtvrtfinále pořádně natrápil. V osmifinále prohrál úvodní sadu s Matějem Vocelem první sadu 6:7 (4), poté však dokázal vyhrát následující dvě sady 6:4, 6:1 a může se tak radovat z postupu mezi osm nejlepších. O semifinále se utká s Petrem Nouzou.

Mertl ztratil v osmifinále pouhé čtyři hry

Jan Mertl plní v Pardubicích roli čtvrtého nasazenou na výbornou. V osmifinále zkušený tenista snadno porazil Vitalij Sačka 6:3, 6:1, když za celé utkání prohrál pouze jednou vlastní podání. Další zápas čeká Mertla s Alexem Molčanem.

11.7.2017
Rieter Open Pardubice: Jaloviec s Michnevem postupují, Konečný vypadl s kvalifikantem

10.7.2017
Rieter Open Pardubice: Mertl s Nouzou postoupili do druhého kola, další Češi se s turnajem loučí