Rieter Open Pardubice: Jaloviec s Michnevem postupují, Konečný vypadl s kvalifikantem

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

Rieter Open v Pardubicích pokračoval druhým hracím dnem, který značně narušilo deštivé počasí. Nejvýše nasazený Petr Michnev otočil zápas s krajanem Gengelem, roli favorita splnila také turnajová trojka Marek Jaloviec. Dohrál naopak Michal Konečný, který nedotáhl do vítězného konce dobře rozehrané střetnutí s chorvatským kvalifikantem. Jeden zápas čtyřhry musel být přeložen na středu.

Kopřiva potvrdil roli favorita
Úspěšný vstup do pardubického futuru zapisuje semifinalista turnaje z minulého týdne v Ústí Vít Kopřiva. Osmý nasazený si poradil s Ukrajincem Danylem Kaleničenkem 6:2, 7:5 a to i přes ztrátu vedení 3:0 s dvěma brejky na začátku druhého setu. Kaleničenko si obě ztracená podání sice vzal zpět a srovnal stav dějství, ale v koncovce byl opět lepší Kopřiva, o jehož postupu rozhodl brejk z jedenácté hry.

Staněk nestačil na Fajzijeva
Náročný los vyfasoval pro úvodní kolo pardubického Rieter Open Robin Staněk, jenž se utkal s druhým nasazeným Uzbekem Sanjarem Fajzijevem a prohrál 4:6, 5:7. Staněk se v utkání nedokázal prosadit na returnu, za celé střetnutí si vypracoval jen jeden brejkbol, který navíc nevyužil, a ač předvedl srdnatý výkon a snažil se vyvíjet ve výměnách tlak na soupeře, na favorizovaného Fajzijeva to nestačilo.

Ivo Minář padl s Novakem
Třiatřicetiletý Ivo Minář startoval na domácím turnaji v Pardubicích jakožto držitel divoké karty, antukový podnik ale pro něj skončil hned v prvním kole. Čech v něm nestačil na šestého nasazeného Rakušana Dennise Novaka, s o deset let mladším soupeřem prohrál v utkání, které přerušil déšť, 2:6 a 4:6.

Jaloviec splnil roli favorita
Třetí nejvýše nasazený hráč pardubického futuru Marek Jaloviec zvládl vstup do turnaje na výbornou. Finalista posledního podniku v Ústí nad Orlicí si na úvod poradil s krajanem Ondřejem Krstevem, kterého zdolal dvakrát 6:2. V osmifinále jej čeká přemožitel Dominika Kellovského Francouz Fabien Reboul.

Poljak zvládl dohrávku s Nejedlým
Dalším osmifinalistou pardubického turnaje Rieter Open se stal David Poljak. Jednadvacetiletý Čech se nenechal rozhodit dlouhou dešťovou přestávkou, která nastala za stavu 3:2 ve třetím setu, a porazil krajana Pavla Nejedlého 6:1, 3:6 a 6:4.

Michnev otočil zápas s Gengelem
Nejvýše nasazený hráč pětadvacetitisícového turnaje v Pardubicích Petr Michnev se na postup do osmifinále poměrně nadřel. Sedmadvacetiletý tenista prohrál s krajanem Markem Gengelem první set 4:6, ten druhý pak získal po dramatické koncovce poměrem 7:5 pro sebe. Třetí sada pak už byla jednoznačnou záležitostí v podání favorita, který ji ovládl výsledkem 6:1.

Konečný vypadl s kvalifikantem
Michal Konečný (369.), nasazená pětka pardubického turnaje Futures, nedotáhl do vítězného konce dobře rozehrané utkání s chorvatským kvalifikantem Matejem Sabanovem (1090.) a s domácím podnikem se loučí. Sedmadvacetiletý Čech prohrál po setech 6:2, 4:6 a 3:6.

Vocel na úvod nezaváhal
Matěj Vocel (858.) postoupil na turnaji v Pardubicích do osmifinále dvouhry. Dvacetiletý tenista si na úvod hlavní soutěže poradil s Chorvatem Ivanem Sabanovem (1865.), který musel na východě Čech absolvovat kvalifikaci. O pět let staršího soupeře přehrál 6:4 a 6:1.

10.7.2017
Rieter Open Pardubice: Mertl s Nouzou postoupili do druhého kola, další Češi se s turnajem loučí