Rieter Open Pardubice: Mertl s Nouzou postoupili do druhého kola, další Češi se s turnajem loučí

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PARDUBIC: O víkendu proběhla na Rieter Open v Pardubicích kvalifikace, o den později už pak přišla na řadu hlavní soutěž. Ve dvouhře se v pondělí představilo na pardubické antuce hned sedm českých zástupců, včetně Jana Mertla, turnajové čtyřky. Z postupu se však kromě něj radoval už jen Petr Nouza, zbylí Češi neuspěli.

Mertl v Pardubicích postupuje
Jan Mertl zvládl vstup do turnaje Rieter Open v Pardubicích a postupuje do druhého kola. Pětatřicetiletý český tenista si poradil ve svém úvodním představení na východě Čech se Slovákem Tomášem Liškou po setech 6:4, 6:2. Turnajovou čtyřku čeká v dalším kole souboj s Ukrajincem Sačkem.

Duda skončil v prvním kole
Osmnáctiletý Filip Duda končí na turnaji Rieter Open v Pardubicích již v prvním kole. Český tenista nestačil v dnešním dopoledním zápase na rakouského kvalifikanta Nenada Vladusice, kterému podlehl po setech 5:7, 2:6.

Rabas Sačka nezaskočil
Dalším českým tenistou, který se loučí s hlavní soutěží turnaje Rieter Open v Pardubicích již v prvním kole, je devatenáctiletý Daniel Rabas. Tenista startující na divokou kartu nestačil v třísetové bitvě na Ukrajince Vitalije Sačka (1438.), kterému podlehl po setech 6:4, 2:6, 1:6.

Kvalifikant Děrkas skončil v prvním kole
Účast úspěšného kvalifikanta Zdeňka Děrkase v hlavní soutěži pardubického turnaje ITF neměla dlouhého trvání. Jednadvacetiletý Čech v pondělí podlehl ve dvou setech Slováku Patriku Nemovi 4:6 a 1:6.

Kellovský v pardubické dvouhře dohrál
Dominik Kellovský (595.) nezvládl vstup do antukového turnaje kategorie Futures v Pardubicích, když prohrál hned v prvním kole. Soupeřem mu byl žebříčkově blízký Francouz Fabien Reboul (562.), který zvítězil po dvou hodinách a pěti minutách boje 7:6(5) a 6:3. Český hráč se po boku krajana Petra Michneva představí na východě Čech ještě ve čtyřhře.

Nouza přehrál Vejvaru
Osmnáctiletý Petr Nouza přehrál v prvním kole pardubické dvouhry krajana Lukáše Vejvaru, kterému v bitvě dvou úspěšných kvalifikantů povolil jen čtyři hry (6:0, 6:4).

JAN MERTL (350.) [4] - Tomáš Liška (SVK, 2092.) [Q] 6:4, 6:2
DANIEL RABAS (-) [WC] - Vitalij Sačko (UKR, 1438.) [Q] 6:4, 2:6, 1:6
Nenad Vladusic (AUT, -) [Q] - FILIP DUDA (1601.) 7:5, 6:2
Marcin Gawron (POL, 819.) - Peter Torebko (GER, 438.) [7] 6:7 (6), 2:6
Patrik Nema (SVK, 686.) - ZDENĚK DĚRKAS (1677.) [Q] 6:4, 6:1
Fabien Reboul (FRA, 562.) - DOMINIK KELLOVSKÝ (595.) 7:6(5), 6:3
Patrik Obal (SVK, 1101.) - Alex Molčan (SVK, 554.) 2:6, 1:6
PETR NOUZA (2075.) [Q] - LUKÁŠ VEJVARA (1477.) [Q] 6:0, 6:4