Rieter Open Pardubice: Do hlavní soutěže prošlo trio domácích tenistů

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PARDUBIC: 64 tenistů rozehrálo v sobotu pardubickou kvalifikaci, která v úvodní víkendový den nabídla hned dvě kola. Početné startovní pole tak velmi rychle prořídlo na zbylou šestnáctku nejlepších, která si to v neděli rozdala o postup do hlavní soutěže. Na dvorcích se představila šestice domácích zástupců, z nichž do hlavní soutěže prošli Lukáš Vejvara, Zdeněk Děrkas a Petr Nouza.

Vejvara si zahraje hlavní soutěž
Po náročné sobotě zvládl český tenista Lukáš Vejvara (1477.) v Pardubicích také nedělní finále kvalifikace. V utkání o postup do hlavní soutěže porazil dvacetiletý hráč o čtyři roky mladšího Američana Ivana Yatsuka 7:5 a 6:4.

Kvalifikaci zvládl také Děrkas
Jednadvacetiletý Zdeněk Děrkas (1677.) zvládl v kvalifikaci pardubického turnaje kategorie Futures český souboj s o rok mladším Patrikem Malým a po výsledku 7:6(1) a 6:2 se stal dalším českým hráčem v hlavní soutěži.

Nouza vyřadil krajana a zahraje si v hlavní soutěži
Petr Nouza (2075.) potvrdil ve finále kvalifikace na Rieter Open v Pardubicích roli favorita a jako desátý nasazený porazil svého krajana Štěpána Holiše (-) 3:6, 6:3, 6:2, čímž si vysloužil místo v hlavní soutěži turnaje dotovaného 25 000 americkými dolary.

Vachtl končí
Mezi osmičku kvalifikantů se nedostal naopak Jiří Vachtl (-), jenž prohrál s Chorvatem Ivanem Sabanovem (-) 4:6, 2:6. Sabanov už v sobotu velmi překvapil vyřazením kvalifikační jedničky Lukáše Kleina ve druhém kole a stal se velmi překvapivým postupujícím do hlavní soutěže.

LUKÁŠ VEJVARA – Ivan Yatsuk (USA) 7:5, 6:4
ZDENĚK DĚRKAS – PATRIK MALÝ 7:6(1), 6:2
Vitalij Sačko (UKR) – Marcell Bartakovics (HUN) 6:2, 7:6(4)
Matej Sabanov (CRO) – David Damian Brna (SVK) 7:5, 6:3
Ivan Sabanov (CRO) – JIŘÍ VACHTL 6:4, 6:2
Roman Bojčuk (UKR) – Tomáš Liška (SVK)[11] 3:6, 3:6
David Juras (SVK)[6] – Nenad Vladusic (AUT) 6:7 (3), 6:4, 4:6
ŠTĚPÁN HOLIŠ – PETR NOUZA [10] 6:3, 3:6, 2:6