Rieter Open Ústí nad Orlicí: Mertl prošel do osmifinále, finále kvalifikace zvládli tři Češi

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z ÚSTÍ NAD ORLICÍ: S novým týdnem startuje mimo jiné také domácí turnaj v Ústí nad Orlicí. Ten měl nejprve na programu finále kvalifikace, do kterého se z nedělního úvodního kola probojovalo šest českých hráčů, z nichž se Antonín Bolardt, Ondřej Krstev a Petr Nouza probojovali do hlavní soutěže. Ta byla zahájena krátce po poledni a představila se v ní nasazená dvojka Jan Mertl, který zvládl třísetový duel s Maďarem Borsosem. Na místě je jako vždy i náš reportér, který bude jednotlivé aktéry pečlivě zpovídat.

Mertl v hlavní soutěži urval druhé kolo
Pořádně se na postup do druhého kola turnaje futures v Ústí nad Orlicí natrápil druhý nasazený Jan Mertl, který s Maďarem Gaborem Borsosem musel do tří setů a na dvorci strávil přes dvě a půl hodiny. Mertl se nedokázal ve druhém setu dostat k brejku a za stavu 5:5 sám přišel o podání. Borsos si sice vynutil rozhodující třetí set, v něm však to byl opět Mertl, kdo převzal otěže zápasu a ujal se vedení 3:0. Duel doservíroval k vítězství 6:2, 5:7, 6:3.

Vocel nestačil na Rakušana Novaka
Matěj Vocel (843.) na Rieter Open nestačil na čtvrtého nasazeného Rakušana Dennise Novaka (387.), s nímž prohrál v úvodním kole dvakrát 4:6. Vocel v utkání dokázal svého soupeře hned dvakrát obrat o podání, ale o vlastní servis přišel hned čtyřikrát, navíc svých brejků dosáhl vždy ve chvíli, kdy už sám prohrál jedno své podání.

Bolardt se kvalifikoval do hlavní soutěže
Devatenáctiletý Antonín Bolardt (1927.) nevstoupil do finálového utkání kvalifikace na turnaji v Ústí nad Orlicí ideálně, když se Slovákem Andrejem Glvačem (2019.) prohrál úvodní sadu 4:6, poté ale český mladík přepnul na vyšší výkonností mód a duel otočil. Soupeři již ve zbytku zápasu povolil jen jediný gem a vyhrál 4:6, 6:1 a 6:0.

Řeháček padl s Nouzou
Dalším postupujícím do hlavní soutěže turnaje v Ústí nad Orlicí je Petr Nouza (2041.), jenž přemohl sedmého nasazeného krajana Marka Řeháčka (1842.). O vítězství rozhodl osmnáctiletý Čech až v tiebreaku třetího setu, zápas skončil výsledkem 2:6, 6:4 a 7:6(4).

Vachtl padl po boji se Sačkem
Blízko účasti v hlavní soutěži turnaje Rieter Open v Ústí nad Orlicí měl i Jiří Vachtl, který se utkal s pátým nasazeným Ukrajincem Vitalijem Sačkem (1417.), svou výhodu brejku z úvodu třetího setu ale jednadvacetiletý Čech ztratil a nakonec favoritovi podlehl 3:6, 7:5 a 4:6.

Krstev se švédským protivníkem nezaváhal
Dvacetiletý Ondřej Krstev (1181.) se z pozice druhého nasazeného muže kvalifikace dle očekávání probojoval do hlavní soutěže turnaje v Ústí nad Orlicí, když zdolal o dva roky staršího Švéda Johana Jonhagena 6:4 a 6:3.

Děrkas nevyužil mečboly
Velmi blízko postupu do hlavní soutěže byl jedenadvacetiletý Zdeněk Derkas, který v souboji s třetím nasazeným Slovákem Markem Semjanem nevyužil ve třetím setu vedení 5:3 a ztratil i následný náskok brejku za stavu 6:5 a nakonec prohrál v tiebreaku 4:7. Děrkas měl v rozhodujícím dějství hned tři mečboly, jejichž nevyužití dostalo Semjana zpět do hry a český tenista zápas prohrál po setech 2:6, 6:1, 6:7 (4).

Rozhovory po zápasech čtyřhry

Vitalij Sačko (UKR, 1417.)[5] – JIŘÍ VACHTL (-) 6:3, 5:7, 6:4
ANTONÍN BOLARDT (1927.)[8] – Andrej Glvač (2019.)[9] 4:6, 6:1, 6:0
MAREK ŘEHÁČEK (1842.)[7] – PETR NOUZA (2041.)[10] 6:2, 4:6, 6:7(4)
Martin Blaško (SVK, 1256.)[4] – Nenad Vladusic (AUT, -)[WC] 6:0, 6:2
Rio Noguči (JPN, 1460.)[6] – Patrik Jancovič (SVK, -) 6:1, 6:2
ONDŘEJ KRSTEV (1181.)[2] – Johan Jonhagen (SWE, -) 6:4, 6:3
Marek Semjan (SVK, 1254.)[3] – ZDENĚK DĚRKAS (1677.) 6:2, 1:6, 7:6 (4)

2.7.2017
Rieter Open Ústí nad Orlicí: O postup do druhého kola kvalifikace usilovalo sedmnáct Čechů, postoupilo šest