Denní menu, 25.6.2017: Kvitová vyhrála turnaj v Birminghamu, Staněk polské finále nezvládl

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Petra Kvitová otočila finálový duel turnaje v Birminghamu a vítězstvím nad Australankou Bartyovou získala do své sbírky jubilejní dvacátý titul z okruhu WTA! Jaroslav Pospíšil se svým svěřencem Vítem Kopřivou v kvalifikaci challengeru v Miláně dohráli. Michaela Bayerlová slaví svůj první titul z turnaje ITF, Robin Staněk naopak ve finále prohrál.

NA ROZJEZD

15:00

KOPŘIVA SI V MILÁNĚ FINÁLE KVALIFIKACE NEZAHRAJE: Dvacetiletý Vít Kopřiva se do premiérového finále kvalifikace challengerového turnaje nepodívá. Český mladík v neděli v Miláně nestačil na třetího nasazeného Argentince Pedra Cachina (314.), s nímž prohrál 3:6 a 1:6. Do utkání přitom Kopřiva vstoupil nebojácně, když získal první dva gemy. – Pedro Cachin (299.) x Vít Kopřiva (452.) 6:3, 6:1

HLAVNÍ CHOD

14:30

KVITOVÁ VYHRÁLA TURNAJ V BIRMINGHAMU: Dokázala to! Petra Kvitová zakončila svou spanilou jízdu turnajem v Birminghamu ziskem jubilejního dvacátého singlového titulu z okruhu WTA. Finále proti Australance Bartyové sice musela sedmadvacetiletá Češka po prohraném prvním dějství otáčet, ve zbytku utkání už ale soupeřce povolila jen pět uhraných her a poslala tak svým protivnicím před blížícím se Wimbledonem jasný vzkaz!

Utkání jsme podrobně sledovali zde. - Petra Kvitová (16.) x Ashleigh Bartyová (77.) 4:6, 6:3, 6:2

A KDO NEMÁ DOST...

13:15

FEDERER SLAVÍ V HALLE DEVÁTÝ TITUL: Roger Federer znovu slaví titul na oblíbeném turnaji v německém Halle, již podeváté v kariéře! V nedělním finále si švýcarský tenista poradil s domácím Alexanderem Zverevem, kterého porazil bez větších problémů za necelou hodinu po setech 6:1, 6:3. Získal tak čtvrtý titul v této sezoně a celkově 92. na okruhu ATP ve své kariéře! Federer tak ukázal, že před slavným Wimbledonem je ve skvělé formě a bude útočit v All England Clubu na svůj devatenáctý grandslamový titul! – Roger Federer (5.) x Alexander Zverev (12.) 6:1, 6:3

Pospíšil v Miláně na nasazenou jedničku nevyzrál
Jaroslav Pospíšil si hlavní soutěž milánského challengeru nezahraje. Šestatřicetiletý Čech v neděli nestačil na nejvýše nasazeného muže kvalifikace Brazilce Sorgiho, s nímž prohrál 3:6 a 4:6.

Staněk na titul v Polsku nedosáhl
Robin Staněk titul z turnaje v polské Gdyni nezískal. Dvaadvacetiletý Čech prohrál ve finále s nejvýše nasazeným Švédem Markusem Erikssonem, nedávným semifinalistou prostějovského challengeru, a sice po setech 5:7 a 1:6.

Bayerlová slaví první titul v kariéře
Michaela Bayerlová získala na turnaji v nizozemském Alkmaaru svůj první titul v kariéře! Osmnáctiletá nadějná tenistka porazila v dnešním finále Lauru Heinrichsovou po setech 6:4, 6:2. Dosavadním maximem loňské vítězky Pardubické juniorky na turnajích ITF byla semifinálová účast v minulém roce na turnaji v Plzni.

Aegon Classic Birmingham (ženy, GBR, 819 940 USD, tráva, finále dvouhry)
PETRA KVITOVÁ (16.)[7]
- Ashleigh Bartyová (AUS, 77.) 4:6, 6:3, 6:2

Challenger tour

Aspira Tennis Cup Trofeo BCS, Milán (muži, ITA, 43 000 EUR, antuka, 2. kolo kvalifikace dvouhry)