Challenger v Popradu: Stebe smetl Djereho a slaví pátý titul, finále deblu ovládli Kowalczyk s Miesem

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z POPRADU: Challenger v Popradu již zná své vítěze. Ve finále dvouhry uspěl Marcel-Cedrik Stebe, který za osmdesát minut smetl Lasla Djereho. Ve finále čtyřhry uspěla dvojice Kowalczyk, Mies. Ta ve dvou setech zdolala švýcarsko-rakouský pár Margaroli, Weissborn.

Stebe ztratil ve finále pouhé tři gemy
Cedrik-Marcel stebe slaví titul z challengerového turnaje v Popradu. Německý tenista ve finálovém duel smetl Laslo Djereho za osmdesát minut hry 6:3, 6:0.

Německý hráč, který v semifinále vyřadil Adama Pavláska, vyhrál úvodní sadu za 33 minut poté, co soupeře třikrát brejkl. Jediné problémy měl ve třetím gemu, tehdy úspěšně zvládl odvrátit tři brejkboly. Na začátku druhého setu sice sám ztratil na úvod podání a mohlo být hůře, když ve třetí hře musel zneškodnit čtyři brejkboly. Soupeř poté hned neudržel vlastní podání, což se opakovalo znovu o dvě hry později. Stebe si zápas již nenechal ujít, díky čemuž mohl oslavit pátý titul z Challengeru.

Deblový titul získala dvojice Kowalczyk, Mies
Polák Kowalczyk s Němcem Miesem ovládli v Popradu soutěž čtyřhry. Čtvrtý nasazený pár ve finále přehrál debl Margaroli, Weissborn 6:3, 7:6 (3). V úvodním setu se vítězové propracovali ke dvěma brejkům, ve druhé sadě neviděli diváci ani jeden. O osudu dějství tak rozhodla zkrácená hra, v níž uspěli Kowalczyk, Mies v poměru 7:3.

Laslo Djere (SRB, 121.)[3] – Cedrik-Marcel Stebe (GER, 215.) 6:0, 6:3

Kowalczyk (POL), Mies (GER)[4] – Margaroli (SUI), Weissborn (AUT)[3] 6:3, 7:6 (3)

Challenger v Popradu den po dni:

23.6.2017
Challenger v Popradu: Pavlásek nestačil na Stebeho a končí v semifinále

22.6.2017
Challenger v Popradu: Pavlásek postupuje přes Ofnera do semifinále, Kolář si finále čtyřhry nezahraje

21.6.2017
Challenger v Popradu: Pavlásek otočil zápas se Šafránkem, Kolář prohrál s Djerem

20.6.2017
Challenger v Popradu: Pavlásek, Šafránek a Kolář postupují, Michnev se s turnajem loučí. Martin nestačil na divokou kartu

19.6.2017
Challenger v Popradu: Odstartovala hlavní soutěž, Michnev s Ignatikem ve čtyřhře končí

18.6.2017
Challenger v Popradu: Kellovský se do hlavní soutěže nepodívá, Slovák Horanský postupuje z kvalifikace