Denní menu, 21.6.2017: Kvitová a Šafářová v Birminghamu postupují, Siniaková se Strýcovou vypadly. Berdych udolal talentovaného Shapovalova

Petra Kvitová během českého dnu na turnaji v Birminghamu zvládla utkání druhého kola s domácí Naomi Broadyovou a bez ztráty podání postoupila do čtvrtfinále. Obdobně se dařilo také Lucii Šafářové, která nenabídla Japonce Osakaové ani jeden brejkbol. Kateřina Siniaková, jež program v Anglii zahajovala, nestačila na Australanku Gavrilovovou. Konec na turnaji potkal také Barboru Strýcovou, která prohrála třísetový duel s Australankou Bartyovou. Do čtvrtfinále postoupili na travnatých turnajích Tomáš Berdych v Londýně a Kristýna Plíšková na Mallorce.

15:20

KVITOVÁ POKOŘILA DOMÁCÍ DRŽITELKU DIVOKÉ KARTY: Petra Kvitová zaznamenala proti Tereze Smitkové úspěšný vstup do travnaté části sezóny, kterou má tolik ráda. V utkání s krajankou neztratila ani jednou servis a ve stejném duchu pokračovala i v osmifinále. Tentokrát její sílu pocítila domácí Naomi Broadyová, kterou česká tenistka porazila 6:2, 6:2 a během zápasu nenabídla soupeřce ani jeden brejkbol. Navíc předvedla v obou setech výtečný výkon na returnu a zvládla jak v prvním, tak druhém setu od stavu 1:2 vždy vyhrát pět gemů v řadě.– Naomi Broadyová (GBR, 111.) – Petra Kvitová (16.) 2:6, 2:6

18:20

BERDYCH UDOLAL SHAPOVALOVA: Po výhře nad Belgičanem Darcisem si Berdych zahrál v Queensu o čtvrtfinále s teprve osmnáctiletým Denisem Shapovalovem, který platí za obrovský talent zámořského tenisu. Kanaďan se do hlavní soutěže prodral skrze kvalifikaci a v prvním kole si vyšlápl na Brita Edmunda, 47. hráče světa. Duel obou hráčů nakonec trval více než dvě hodiny a nesl se v duchu vynikajícího servisu z obou stran. Berdych v utkání čelil jen dvěma brejkbolům, které dokázal odvrátit a na druhé straně si vypracoval pouhý jeden brejkbol, jenž však využil. Stalo se tak ve dvanáctém gemu třetí sady, přičemž brejkbol byl pro Berdycha zároveň mečbolem a znamenal postup mezi nejlepší osmičku. - Tomáš Berdych (14.) – Denis Shapovalov (CAN, 193.) 7:6 (4), 6:7 (4), 7:5

18:50

ŠAFÁŘOVÁ SUVERÉNNĚ PROŠLA DO ČTVRTFINÁLE: Minulý týden došla v Nottinghamu až do semifinále, nyní si Lucie Šafářová zahraje přinejmenším ve čtvrtfinále v Birminghamu. Třicetiletá Češka má za sebou bojovný úvod se Slovenkou Cibulkovou, proti níž přežila v utkání dva mečboly a nakonec postoupila do osmifinále, v němž si zahrála s o jedenáct let mladší Naomi Ósakaovou z Japonska. Šafářová v utkání nečelila ani jednomu brejkbolu a za 72 minut hladce postoupila mezi osm nejlepších po setech 6:2, 6:4. – Lucie Šafářová (41.) – Naomi Ósakaová (JPN, 61.) 6:2, 6:4

Kristýna Plíšková je na Mallorce už ve čtvrtfinále
Kristýně Plíškové se na druhém travnatém turnaji v sezoně daří mnohem více a zatímco v Hertogenboschi skončila už v prvním kole, na Mallorce vybojovala postup do čtvrtfinále. Na postup dosáhla v souboji s italskou veteránkou Francescou Schiavoneovou, jíž porazila 6:3, 7:6 (7), když ve druhém setu nepřetavila ve vítězství vedení 5:3 a ve zkrácené hře dokonce čelila setbolu. Obrat však Italce nepovolila a nakonec po druhém využitém mečbolu slaví postup do pátého čtvrtfinále v této sezoně.

Siniaková se loučí s Birminghamem v druhém kole
Náročný dvou a půl hodinový duel odehrála Kateřina Siniaková v druhém kole turnaje v Birminghamu proti Australance Darje Gavrilovové, s níž prohrála po setech 5:7, 6:2, 4:6. V rozhodujícím setu nedokázala Siniaková navázat na výborný výkon z druhé sady a hned v první hře ztratila podání. Ve čtvrtém gemu se sice dokázala vrátit do zápasu a využít třetí brejkbol, ale okamžitě o servis znovu přišla a k další příležitosti na rebrejk se už nedostala.

Strýcová padla v Birminghamu s Bartyovou
Australanka Ashleigh Bartyová se ukázala být nad síly osmé nasazené Barbory Strýcové, která na turnaji v Birminghamu prohrála 3:6, 6:3, 1:6. Zápas to byl pro Strýcovou jako na houpačce – zatímco v prvním setu tahala za kratší konec a na úvod druhé sady přišla o podání a prohrávala 0:2, tak v dalším průběhu prostřední sady dvorci dominovala a ukázala svou sílu na travnatém povrchu. Finalistka z minulé sezony ale ve třetím setu herně odešla a od stavu 1:1 prohrála pět gemů v řadě.

Aegon Championships Londýn (muži, GBR, 1 836 660 USD, tráva, osmifinále dvouhry)
TOMÁŠ BERDYCH (14.)[7]
– Denis Shapovalov (CAN, 193.)[Q] 7:6 (4), 6:7 (4), 7:5

Aegon Classic Birmingham (ženy, GBR, 819 940 USD, tráva, osmifinále dvouhry)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (40.) – Darja Gavrilovová (AUS, 21.)[9] 5:7, 6:2, 4:6
Naomi Broadyová (GBR, 111.)[WC] – PETRA KVITOVÁ (16.)[7] 2:6, 2:6
BARBORA STRÝCOVÁ (22.)[8] – Ashleigh Bartyová (AUS, 77.) 3:6, 6:3, 1:6
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (41.) – Naomi Ósakaová (JPN, 61.) 6:2, 6:4

Mallorca Open (ženy, ESP, 250 000 USD, tráva)

Francesca Schiavoneová (ITA, 73.)[WC] – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (46.) 3:6, 6:7 (7)

Osmifinále čtyřhry
Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ [3] – Parraová-Santonjaová, Solerová-Espinosaová (obě ESP) 6:2, 6:4

Challenger tour

Poprad Tatry Challenger 2017 (muži, SVK, antuka, 64 000 EUR)

ADAM PAVLÁSEK (147.)[7] – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (201.) 3:6, 7:5, 6:4
Laslo Djere (SRB, 121.)[3] – ZDENĚK KOLÁŘ (272.) 1:6, 7:5, 7:5

Cornea (ROU), KOLÁŘ – Behar (URU), Bury (BLR)[2] 4:6, 6:4, 10:5

Turnaji v Popradu se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Aegon Ilkley Trophy (ženy, GBR, 100 000 USD, tráva, 1. kolo dvouhry)
Jevgenija Rodinovová (RUS, 84.)[4] – DENISA ALLERTOVÁ (105.) 6:7 (4), 4:6

XIXO OPEN Europe Tennis Center, Budapešť (muži, HUN, 25 000 USD, antuka, osmifinále dvouhry)
Ulises Blanch (USA, 1153.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (464.) 1:6, 4:6
VÍT KOPŘIVA (452.) – Jordi Samper-Montana (ESP, 300.)[2] 4:6, 5:7

Warsaw Sports Group Open (ženy, POL, 25 000 USD, antuka)

JESIKA MALEČKOVÁ (288.)[6] – Sarah Rebecca Sekuličová (GER, 320.) 1:6, 6:3, 6:4
Elitsa Kostovová (BUL, 153.)[1] – DIANA ŠUMOVÁ (803.)[Q] 6:2, 6:2

Karatančevová (BUL), Wacniková (USA) – MALEČKOVÁ, Poznichirenková (UKR) 6:4, 6:4

XIXO Ladies Open Baja (ženy, HUN, 25 000 USD, antuka, čtvrtfinále čtyřhry)