Třetí titul pro Veselého! Jsem dojatý, spadl mi kámen ze srdce, říká

- Jakub Slunečko

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PROSTĚJOVA: Jiří Veselý si přivezl z Paříže vynikající formu, kterou potvrdil i v domácím prostředí. V Prostějově triumfoval potřetí v kariéře, čímž vyrovnal rekord Radka Štěpánka a Jana Hájka. „Byl bych radši ve druhém týdnu na French Open, ale tohle je krásná utěcha," řekl čerstvý vítěz UniCredit Open.

Jiří Veselý zužován výhřezlou ploténkou a následky virózy už měl všeho dost. Po dramatickém průběhu finále podával na vítězství, vedl 40:0 a měl tři mečboly...

"Jo!" vykřikl netrpělivý fanoušek. Jenže aut Delbonise to nebyl. Vyrušený Veselý pak balonek zkazil. Vzteky mrskl raketou na zem.

Tak hodně vynervovaný český favorit po průběhu celého týdne byl. Emoce se převrátily na kompletně opačný pól za několik sekund, kdy třetí mečbol využil a s dojetím padl na oranžovou antuku.

Jak hodnotíte dnešní finálový zápas?
Drama. Výkon byl všelijaký, bylo to z obou stran hodně nervózní. Asi nic moc zápas na pohled, ale někdy se počítá jenom bojovnost a schopnost držet se v zápase. Po prohraném prvním setu jsem byl dost skeptický, protože jsem tam měl spoustu šancí a vlastními chybami jsem set prohrál. Umím hrát lépe, ale to asi i soupeř. Dneska to byl výjimečný zápas, kdy se počítá jen vítězství.

Prohrával jste 0:1 na sety a hned v prvním gemu další sady jste přišel o podání, co se tam stalo?
Bylo důležité ho brejknout hned zpátky, abych zůstal v zápase. Kdyby mi utekl, určitě by to bylo jiné. Ale nic jsem nevzdal, bojoval jsem o každý míč a titul vyšel.

Jaký je pocit vyrovnat turnajový rekord Radka Štěpánka a Jana Hájka? Ještě máte spoustu let před sebou...
Je fajn v tak mladém věku vyrovnat turnajový rekord. Člověk to bere krok po kroku, stejně tak tituly. Tohle má ale samozřejmě větší váhu. Byl bych radši ve druhém týdnu na French Open, ale tohle je krásná útěcha.

Ve druhém setu jste od stavu 0:1 získal šest gemů za sebou. Soupeř hodně kazil, byl nervóznější?
Těžko říct. Když jsem ho podruhé brejknul na 3:1, tak trochu spadl dolů. Set jsem dohrál do konce. Ve třetí sadě, jsem očekával bitvu, na úvod jsem nevyužil brejkboly a tím se zápas zase zkomplikoval. Mou největší předností dnes ale naštěstí byla bojovnost.

Co konec zápasu? Už to vypadalo, že je hotovo, a někteří diváci se radovali. Následně jste míček zkazil. Bylo hodně těžké to zvládnout?
Bylo to 6:5, podával jsem a strašně moc začaly pracovat nervy. Kdyby byla shoda, bůhví jak by to dopadlo. I když mečbol byl škaredý a trefený hranou, jsem rád, že to nakonec dopadlo.

Byl jste při ceremoniálu hodně dojatý?
Cítil jsem, že mi spadl kámen ze srdce. Když už člověk dojde takhle daleko, chce to celé vyhrát. Vždycky je to tady nervóznější a pro mě psychicky vypjatější. Celý týden nervy pracují a já jsem rád, že je konec. S trofejí je to o to větší úleva.

Loni jste tady říkal, že se chcete do dalšího ročníku posunout tenisově dál, povedlo se?
Těžko říct. Jsem asi přibližně tam, kde jsem byl loni. Určitě to není horší, ale zdravotní problémy mi moc nedovolují posunout se dál. Dělám vše pro to, aby tělo drželo a snad se teď můj drobný zdravotní problém brzy odstraní a budu pokračovat dál.

Právě kvůli vyhřezlé ploténce jste měl ve finále medical time out. Jak se teď plánujete léčit?
Zajdu za fyzioterapeutem. Probereme další postup a snad to bude brzy v pořádku. Chci najet co nejrychleji na travnatou sezónu a připravit se na Wimbledon.

Omezovalo vás to i dnes?
Je to čím dál horší. Tím, jak pořád hraju, tělo nedostává prostor na odpočinek. Dokud teď nebudu fit, tak nevezmu raketu do ruky.

V žebříčku se posunete nejspíš na 42. místo. Je to v tuto chvíli uspokojivé?
Je hezké být zpět kolem čtyřicítky, dostane mě to na největší turnaje. Snad to půjde ještě nahoru.

Jak velká motivace je přijet znovu a vylepšit turnajový rekord?
To je předčasné. Teď si užijí třetí titul a uvidím, co bude za rok.

Dá se zdejší atmosféra srovnávat s ATP turnaji?
Dá i nedá. Na turnajích nemám tolik fanoušků na své straně. Jsem strašně rád, že přišli a pomohli.

UniCredit Czech Open 2017 den po dni:

Sobota 10.6. 2017

UniCredit Czech Open 2017: Veselý se po dvou letech dočkal titulu, Delbonise udolal ve třech setech

Pátek 9.6. 2017

Zázvor, čaj a med. Jeden, dva a tři? Veselý je v Prostějově blízko dalšímu titulu

Zažívám životní rok, září Jebavý. Ve Wimbledonu bude hrát i s Hradeckou

UniCredit Czech Open 2017: Veselý postoupil do finále, Jebavý prohrál dramatickou bitvu o titul

Čtvrtek 8.6. 2017

Přes virózu za třetím titulem. Veselý baví v Prostějově tenisem i psím mazlíčkem

UniCredit Czech Open 2017: Veselý postoupil do semifinále bez ztráty setu, Jebavý vybojoval finále

Středa 7. 6. 2017

UniCredit Czech Open 2017: Veselý postoupil do čtvrtfinále, Pavlásek padl s Ignatikem. Končí i Kližan

Stále to nejsem já, smutní Pavlásek. Věří, že k rozletu dopomůže domácí prostředí

Úterý 6. 6. 2017

UniCredit Czech Open 2017: Pavlásek přehrál Michneva, Veselý nadělil soupeři kanára. Rikl Kližana nepřekvapil

Pondělí 5. 6. 2017:

UniCredit Czech Open 2017: Michnev uspěl v kvalifikaci, Kukuškin překvapivě vypadl

Neděle 4. 6. 2017:

UniCredit Czech Open 2017: Do 2. kola kvalifikace prošlo kvarteto Čechů, finále si proti sobě zahrají jen Michnev se Staňkem