Macha Lake Open 2017: Zarycká si zajistila postup do čtvrtfinále, Krejsová a Vaňková na turnaji končí

- Jan Havlovic

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ ZE STARÝCH SPLAVŮ: Ve čtvrtek jsou na ženském turnaji ve Starých Splavech na programu duely druhého kola. Na místní antuce si zajistila postup mezi nejlepších osm tenistek turnaje Anastasia Zarycká, která porazila Italku Grymalskou ve dvou setech. Kateřina Vaňková musela své utkání po osmi minutách skrečovat ze zdravotních důvodů (problémy s kyčlí) a Petra Krejsová podlehla ve třech setech Slovence Škamlové.

Vaňková skrečovala zápas po třech gemech
Kateřina Vaňková se mohla po necelém roce opět probojovat do čtvrtfinále turnaje futures. Cestu české tenistce turnajem ve Starých Splavech však zkomplikovaly zdravotní komplikace, kvůli kterým musela skrečovat čtvrteční duel druhého kola proti Němce T.Mordergerové za stavu 0:3.

Zarycká vyřadila Grymalskou
Anastasia Zarycká zatím prochází letošním ročníkem Macha Lake Open bez ztráty setu! Devatenáctiletá tenistka povolila v úvodním duelu Kristýně Lavičkové pouhý jeden gem, v boji o čtvrtfinále prověřila schopnosti české tenistky Italka Grymalská. Zarycká v úvodním setu kontrolovala hru, avšak začátek druhé sady ji utekl a prohrávala 0:3. Poté však aktuálně 393. hráčka získala hned šest gemů v řadě a mohla začít slavit postup mezi nejlepších osm hráček turnaje!

Vaňková se Sukovou vyřadily nasazené jedničky

Skvělého úspěchu dosáhl pár Kateřina Vaňková, Natálie Suková, který porazil nasazený pár číslo jedna Juhaszová, Terzijská. Česko-americká dvojice sice úvodní set prohrála 2:6, ten druhý však vyhrála 6:3. V závěrečném super tie-breaku poté tento pár vyhrál 10:4. O postup do finále se Vaňková se Sukovou utkají s vítězem deblu T.Mordergerová, Y.Mordergerová - Hrabalová, Tomanová.

2. kolo dvouhry

KATEŘINA VAŇKOVÁ (739.) [Q] - Tayisiya Mordergerová (GER, 437.) 0:3, skreč Vaňková
Chantal Škamlová (SVK, 422.) - PETRA KREJSOVÁ (280.) [4] 6:1, 4:6, 6:2
Yana Mordergerová (GER, 542.) [Q] - Vera Lapková (BLR, 243.) [2] 3:6, 0:6
Melanie Stokkeová (NOR, 348.) [8] - Lenka Juríková (SVK, 402.) 2:6 7:6 (3) 5:7
Jessica Pieriová (ITA, 307.) [6] - Laura-Ioana Andreiová (ROU, 395.) 2:6, 2:6
ANASTASIA ZARYCKÁ (393.) - Anastasia Grymalská (ITA, 343.) [7] 6:3, 6:3
Anna-Karolína Schmiedlová (SVK, 250.) [3] - Pemra Ozgenová (TUR, 383.) 6:0, 6:4
Viktoria Kužmová (SVK, 172.) [1] - Anastasija Vasyljevová (UKR, 419.) 7:6 (4) 6:2

Čtvrtfinále čtyřhry

Juhaszová, Terzijská (SVK, BUL) - Suková (USA), VAŇKOVÁ 6:2 3:6 4:10.
T.Mordergerová, Y.Mordergerová (obě GER) - HRABALOVÁ, TOMANOVÁ 6:7 (3) 6:4 10:7
Andreiová (ROU), ZARYCKÁ - Scholsenová, Stokkeová (BEL/NOR) [4] 3:6 6:3 10:5
Anas. Pribylová, Anna Pribylová (obě RUS) - Ozgenová, Vrjličová (TUR, CRO) 4:6 1:6

Macha Lake Open 2017 den po dni:

Středa 7.6:2017

Macha Lake Open 2017: Zarycká smetla Lavičkovou, Vaňková překvapila Terzijskou

Úterý 6. 6. 2017

Macha Lake Open 2017: G. Pantůčková překvapivě končí, Krejsová roli favoritky zvládla

Pondělí 5. 6. 2017

Macha Lake Open 2017: Do finále kvalifikace postoupilo devět Češek, Kolodziejová vypadla s Kladivovou

Neděle 4. 6. 2017

Macha Lake Open 2017: První kolo kvalifikace rozehrálo dvacet českých tenistek, druhé kolo odloženo na pondělí