Denní menu, 7.6.2017: Čtveřice Češek se přiblížila titulu z Roland Garros, Allertová postoupila v Marseille

- Filip Lefenda

Karolína Plíšková postoupila na French Open do semifinále dvouhry. Ve čtyřhře mezi nejlepší čtyřku postoupily Lucie Šafářová s Američankou Mattekovou i český pár Hradecká se Siniakovou. Andrea Hlaváčková naopak v mixu neuspěla a ve finále se nepředstaví. Denisa Allertová vstoupila úspěšně do stotisícovém podniku v přístavním městě Marseille. V anglickém Surbitonu se po propršeném úterý konečně mohlo hrát a Tereza Martincová i Karolína Muchová vybojovaly postup do druhého kola. Pokračují mimo jiné i tenisové akce na českém území - v Prostějově mužský challenger, v němž se dnes ve dvouhře představil Jiří Veselý s Adamem Pavláskem, a také ženský turnaj ve Starých Splavech.

NA ROZJEZD

10:00

ALLERTOVÁ ZAČALA V MARSEILLE VÍTĚZNĚ: Druhá nejvýše nasazená žena stotisícového turnaje v Marseille Denisa Allertová má za sebou povedený vstup. Češka na úvod středečního programu zdolala ve dvou setech nepříjemnou Ipek Soyluovou (156.) z Turecka, které v první sadě povolila jen jediný gem. V tom druhém sice vedla soupeřka 3:0, Allertová ale stačila včas reagovat a nakonec dějství otočila ve svůj prospěch na konečných 6:4. V osmifinále si Denisa v přístavním městě zahraje s domácí soupeřkou, bude jí buď Hesseová, nebo Yerolymosová. – Ipek Soyluová (TUR, 156.) – DENISA ALLERTOVÁ (104.) 1:6, 4:6

HLAVNÍ CHOD

14:00

KAROLÍNU PLÍŠKOVOU ČEKÁ V PAŘÍŽI TĚŽKÝ BOJ O SEMIFINÁLE: Bitva jako hrom čekala na světovou trojku Karolínu Plíškovou! Češka se střetla v boji o postup mezi nejlepší čtyřku turnaje s domácí Caroline Garciaovou, jíž dokázala přehrát 7:6 (3), 6:4, popasovala se s nepříjemnými stopbaly soupeřky i podporou francouzského publika domácí hráčce a opět se přiblížila pozici ženské královny tenisu.

V prvním setu Plíšková dlouho vedla, ale o výhodu brejku v desátém gemu přišla. Rozhodnutí o osudu úvodního dějství tak přišlo až v tiebreaku, ve kterém Češka dokázala urvat vítězství 7:3. Druhý set se nesl v duchu výborných servisů a minima brejkbolů. Garciaová svou příležitost ve třetím gemu nevyužila, zatímco Plíšková svou jedinou šanci v desátém gemu na returnu přetavila nejen v úspěšný brejk, ale zároveň v proměnění mečbolu a postupu do semifinále. Je tak jedno vítězství od pozice světové jedničky. - Caroline Garciaová (27.) - Karolína Plíšková (3.) 6:7 (3), 4:6

Dění na Roland Garros se podrobně věnujeme v samostatném článku.

A KDO NEMÁ DOST...

12:30

PO POPKOVI AREVALO. VESELÝ PROŠEL DO ČTVRTFINÁLE: Vstup do domácího turnaje zvládá druhý nasazený na jedničku. Jiří Veselý smetl Kazacha Popka, kterému povolil jen čtyři gemy, a ani ve druhém kole s Marcelem Arevalem ze Salvadoru nenechal nikoho na pochybách o své antukové formě. Svého soupeře porazil po setech 6:2, 6:4 a za celý zápas ani jednou neprohrával. Vybojoval si tak postup do čtvrtfinále. – Marcelo Arevalo (ESA, 217.) – JIŘÍ VESELÝ (57.) 2:6, 4:6

Turnaji UniCredit Czech Open 2017 se podrobně věnujeme v samostatném článku.

Martincová v Surbitonu na trávě nezaváhala
Po propršeném úterý se v anglickém Surbitonu naplno rozběhl turnaj ITF dotovaný 100 tisíci dolary a v úvodním kole se představila Tereza Martincová. Při letošní premiéře na travnatém povrchu zvládla česká tenistka roli favoritky proti domácí Katie Boulterové, jež startovala na divokou kartu. V prvním setu Martincová zvítězila 6:3 díky jedinému brejku, kterého dosáhla v šesté hře. Skvěle vstoupila i do druhého dějství, v němž prorazila servis soupeřky hned v prvním gemu, ale nedokázala zápas doservírovat a v desáté hře o své podání přišla. Hned v dalším gemu ale své zaváhání napravila, na returnu se opět prosadila, obrala Boulterovou o servis a následně zápas zakončila.

Muchová v Anglii otočila zápas s Dolehideovou
Karolína Muchová, jež se do hlavní soutěže travnatého turnaje ITF v anglickém Surbitonu probila skrz kvalifikaci, zvládla otočit nepříznivý vývoj zápasu s Američankou Caroline Dolehideovou, kterou porazila 4:6, 6:4, 7:6 (5). Dolehideová přitom ještě ve třetím setu vedla 3:1, ale v páté hře svou výhodu ztratila a Muchová dotlačila rozhodující dějství až do tiebreaku. V něm sice prohrávala 1:4, avšak zkrácenou hru čtyřmi získanými body otočila. Za stavu 5:5 si udržela klíčové podání a vybojovala mečbol, jenž se jí podařilo proměnit.

Malečková končí v Brescii v prvním kole
Jesika Malečková nedokázala v úvodním kole turnaje ITF v italské Brescii překvapit osmou nasazenou Conny Perrinovou ze Švýcarska, která je zároveň její deblovou parťačkou. Česká tenistka prohrála 4:6, 3:6.

Bouzková nedoservírovala zápas s kvalifikantkou
Marie Bouzková plnila v portugalské Figueiře roli nasazené jedničky, kterou chtěla v úvodním kole potvrdit v souboji s francouzskou kvalifikantkou Clemence Fayolovou. Bouzková sice vyhrála první set 6:2, ale v dalším průběhu zápasu se jí už tolik nedařilo. Ve druhém setu sice zvládla srovnat z 3:5 na 5:5, ale na další brejk soupeřky už odpověď nenašla. V rozhodujícím třetím setu dokonce vedla česká hráčka 5:2, ale vzápětí prohrála pět gemů v řadě a s porážkou 5:7 se nečekaně s turnajem loučí.

French Open (32 017 500 EUR, antuka)

Čtvrtfinále ženské dvouhry
Caroline Garciaová (FRA, 27.)[28] – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.)[2] 6:7 (3), 4:6

Čtvrtfinále ženské čtyřhry
Matteková-Sandsová (USA), ŠAFÁŘOVÁ [1] – Flipkensová (BEL), Schiavoneová (ITA) 6:2, 6:4
HRADECKÁ, SINIAKOVÁ [6] – Makarovová, Vesninová (obě RUS)[2] 6:1, 6:4

Semifinále smíšené čtyřhry
HLAVÁČKOVÁ, Roger-Vasselin (FRA)[3] – Dabrowská (CAN), Bopanna (IND)[7] 5:7, 3:6

1. kolo čtyřhry juniorů
Wild (BRA), Sokolovskij (RUS) – Rodionov (AUT), VRBENSKÝ [4] bez boje

Více se Roland Garros věnujeme v samostatném článku.

Challengery

UniCredit Czech Open, Prostějov (muži, 127 000 EUR, antuka)

Marcelo Arevalo (ESA, 217.)[ALT] – JIŘÍ VESELÝ (57.)[2] 2:6, 4:6
ADAM PAVLÁSEK (97.)[8] – Vladimir Ignatik (BLR, 149.) 7:5, 1:6, 6:7 (4)

Čtvrtfinále čtyřhry
JEBAVÝ, Podlipnik-Castillo (CHI)[3] – KOLÁŘ, VOCEL [WC] 6:4, 6:3

Více se dění v Prostějově věnujeme v samostatném článku.

Bol Open (ženy, 125 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)
Egučiová (JPN), Paironeová (ITA)
– KRAMPEROVÁ, Van der Hoeková (NED) 6:1, 7:6(11)

ITF/Futures

Open Féminin de Marseille Trophée les Terrasses du Port (ženy, 100 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
Ipek Soyluová (TUR, 156.) – DENISA ALLERTOVÁ (104.)[2] 1:6, 4:6

Aegon Surbiton Trophy (ženy, 100 000 USD, tráva, 1. kolo dvouhry)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (275.)[Q]
– Caroline Dolehideová (USA, 218.) 4:6, 6:4, 7:6 (5)
Katie Boulterová (GBR, 251.)[WC] – TEREZA MARTINCOVÁ (145.) 3:6, 5:7

INTERNAZIONALI FEMMINILI DI TENNIS-BRESCIA (ženy, 60 000 USD, antuka)

JESIKA MALEČKOVÁ (238.) – Conny Perrinová (SUI, 206.)[8] 4:6, 3:6

Matteucciová, Rosatellová (obě ITA)[3]
– MALEČKOVÁ, Perrinová (SUI) 7:5, 4:6, 10:4

Macha Lake Open, Staré Splavy (ženy, 25 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
Viktoria Kužmová (SVK, 172.)[1]
– ANETA KLADIVOVÁ (1252.)[Q] 6:1, 6:3
KATEŘINA VAŇKOVÁ (739.)[Q] – Julia Terzijská (BUL, 427.) 6:1, 7:6 (6)
ANASTASIJA ZARYCKÁ (393.) – KRISTÝNA LAVIČKOVÁ (-)[Q] 6:1, 6:0

Podrobně se turnaji ve Starých Splavech věnujeme v tomto článku.

FIGUEIRA DA FOZ LADIES OPEN 2017 (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo dvouhry)
MARIE BOUZKOVÁ (201.)[1] – Clemence Fayolová (FRA, 753.)[Q] 6:2, 5:7, 5:7

Kiseljak Open 2017 (BIH F3, muži, 15 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
Miloš Nikolič (SRB, 1411.)[Q] – LUKÁŠ VEJVARA (1644.)[Q] 6:7(5), 2:6

Banjaluka Ladies Open 2017 (ženy, 15 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
Jelena Lukičová (SRB, 1106.)[Q] – MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (517.)[2] 2:6, 2:6