Jablonec Open 2017: Michnev, Mertl a Vocel se probojovali do čtvrtfinále, zbylých pět Čechů končí

- Petr Šístek

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z JABLONCE: Čtvrteční program v pořadí třetího českého turnaje futures v Jablonci nad Nisou zahrnoval osmifinálová utkání dvouhry, v nichž se představila hned osmička českých tenistů. K vidění byly i tři české souboje, Petr Michnev nezaváhal s Robinem Staňkem, Matěj Vocel přehrál Tomáše Papíka a Jan Mertl smetl Lukáše Vejvaru. V dalších zápasech kvalifikant Tadeáš Paroulek nedokázal překvapit druhého nasazeného Kamila Majchrzaka a na divokou kartu startující Filip Brnický nestačil na Adriena Bossela. V závěru dne jsou na programu čtvrtfinálová utkání čtyřhry, do nichž zasáhne čtveřice domácích zástupců.

Paroulek padl s Majchrzakem

Kvalifikant Tadeáš Paroulek v osmifinále nestačil na druhého nasazeného Kamila Majchrzaka, jemuž podlehl po výsledku 1:6 a 4:6. V prvním setu český tenista na svého soupeře vůbec nestačil a hrozícího kanára odvrátil až za stavu 0:5. Ve druhém dějství Paroulek dokázal rebreakem srovnat na 1:1, následně ale znovu o svůj servis přišel a vývoj utkání již zvrátit nedokázal.

Vocel přehrál Papíka a postupuje do čtvrtfinále

Matěj Vocel v osmifinále porazil Tomáše Papíka poměrem 6:4 a 6:2. Oba tenisté na úvod přišli o svůj servis a Vocel následně v pátém gemu zaznamenal rozhodující brejk prvního setu. Ve druhém dějství níže postavený tenista rozhodl o svém vítězství, když od stavu 1:1 získal čtyři gemy v řadě a utkání následně bez potíží dopodával.

Michnev zdolal Staňka a zahraje si čtvrtfinále

Turnajová jednička Petr Michnev v osmifinále přehrál Robina Staňka po setech 7:6(2) a 6:4. Michnev v první sadě ztratil vedení 4:1 a úvodní dějství tak dospělo až do zkrácené hry, kterou ostravský tenista ovládl poměrně hladce po výsledku 7:2. Ve druhé sadě si oba hráči drželi svá podání až do stavu 3:3, kdy Michnev zaznamenal rozhodující brejk, který si již nenechal vzít, a dovedl tak utkání do vítězného konce.

Mertl ztratil proti Vejvarovi pouze dva gemy

Pátý nasazený Jan Mertl v osmifinále deklasoval kvalifikanta Lukáše Vejvaru po výsledku 6:0 a 6:2. Český tenista v utkání po celou dobu jasně dominoval a jediné dva gemy prohrál shodou okolností při svém servisu.

Zkušený hráč navíc očekává radostnou novinu, v následujících dnech totiž s přítelkyní očekávájí narození potomka.

Brtnický prohrál s Bosselem

Na divokou kartu startující Filip Brnický v osmifinále podlehl Adrienu Bosselovi po setech 2:6 a 4:6. Český tenista v úvodní sadě za stavu 2:2 vedl při svém podání 40:0, avšak do konce setu již neuhrál ani jeden fiftýn. Ve druhém dějství již s Bosselem opět držel krok, ten ale rozhodující brejk zaznamenal znovu v pátém gemu a nabyté vedené již dokázal udržet.

Adrien Bossel (SUI) - FILIP BRTNICKÝ [WC] 6:2, 6:4
Dennis Novak (AUT)[4] - Pascal Meis (GER) 7:6 (4) 6:7 (4) 6:7 (2)

MICHNEV, VOCEL - Groen, Lootsma (oba NED) 5:7 6:4 10:5
Maiga (SUI), Nolan (AUS) - Choinsi (GER), Majchrzak (POL)[3] 2:6 2:6
MERTL, STANĚK [4] - Gregorczyk, Kowalczyk (oba POL) 2:6 2:6

Jablonec Open 2017 den po dni:

Středa 31.5.:

Jablonec Open 2017: Jaloviec překvapivě nestačil na Brtnického, Vocel s Papíkem postupují

Úterý 30.5.:

Jablonec Open 2017: Michnev otočil duel s Riklem, Mertl a Staněk nezaváhali

Pondělí 29.5.:

Jablonec Open 2017: Paroulek, Duda, Vocel a Vejvara si zajistili místo v hlavní soutěži

Neděle 28.5.:

Jablonec Open 2017: Postup do finále kvalifikace si zajistila sedmička českých tenistů