Jablonec Open 2017: Paroulek, Duda, Vocel a Vejvara si zajistili místo v hlavní soutěži

- Petr Šístek

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z JABLONCE: V pondělí zasáhlo do hry na v pořadí třetím českém turnaji futures, který probíhá v Jablonci, celkem sedm českých tenistů. Postup do hlavní soutěže si zajistili Tadeáš Paroulek, Filip Duda, Matěj Vocel a Lukáš Vejvara!

Paroulek ve finále kvalifikace porazil Doležela

Tadeáš Paroulek ve finálovém kole kvalifikace přehrál desátého nasazeného Filipa Doležela po setech 7:5, 2:6 a 6:2. Paroulek nedokázal za stavu 5:3 dopodávat první set, ale následně svého soupeře přehrál v koncovce. Ve druhém dějství měl ale navrch Doležel, který si dvěma brejky vynutil rozhodující třetí sadu. V ní ale se soupeřem dokázal držet krok pouze do stavu 2:2, neboť od té chvíle Paroulek získal čtyři hry v řadě a vybojoval si postup do hlavní soutěže.

Duda ve finále kvalifikace přehrál Wörnera

Filip Duda ve finálovém kole kvalifikace turnaje futures v Jablonci nad Nisou udolal nasazenou jedničku Paula Wörnera po setech 6:2 a 7:5. Český tenista sebral svému soupeři servis hned v úvodním gemu utkání, a přestože o své podání následně přišel v šestém gemu, tak úvodní sadu nakonec ovládl po relativně jednoznačném výsledku 6:2. Druhé dějství mělo poněkud divoký začátek, když si do stavu 2:2 ani jeden z hráčů nedokázal udržet svůj servis. Wörner se následně dokázal dostat do vedení 4:2, avšak Duda zlepšeným výkonem sadu otočil a může se radovat z postupu do hlavní soutěže.

Vocel po skreči soupeře postupuje

Druhý nasazený Matěj Vocel ve finálovém kole kvalifikace vedl nad Bartlomiejem Maroszkem 6:0 a 4:1, když soupeř utkání skrečoval. Český tenista v úvodním setu dovolil svému soupeři uhrát pouhých jedenáct fiftýnů a za celý zápas mu nenabídl ani jediný brejkbol. Postup a místo v hlavní soutěži si zajistil po 53 minutách hry.

Süč si hlavní soutěž nezahraje

Dominik Süč ve finálovém kole kvalifikace nestačil na Riccarda Maigu, kterému podlehl dvakrát 3:6. Do zápasu vstoupil lépe český tenista, který získal brejk na 2:1, ale v dalším průběhu setu o své podání dvakrát přišel. Ve druhém dějství Süč již prohrával 1:4, ale znovu sebral svému soupeři servis, čímž snížil na 2:4, avšak Maiga již následně dokázal dovést utkání do vítězného konce.

Vejvara nadělil Riccimu kanára

Do hlavní soutěže postoupil také Lukáš Vejvara, který v českém "derby" dvou nasazených zdolal Alessandra Ricciho ve dvou setech. V tom prvním nadělil soupeři kanára, druhé dějství už pak bylo o poznání vyrovnanější. Vejvara v něm vedl 5:3, duel ale nedopodával, a tak se Ricci dotáhl na stav 5:5. Koncovka už ale patřila opět favoritovi, který po vítězství 7:5 postoupil mezi elitní startovní pole.

Dennis Novak (AUT) [4] - Patrick Mayer (GER) [Q]
Riccardo Maiga (SUI) [Q] - Pascal Meis (GER)
Jan Choinski (GER) - DOMINIK LANGMAJER [WC]
Robin Kern (GER) - Niels Lootsma (NED) [7]
JAN MERTL [5] - Fuentes Urrutia (CHI)
LUKÁŠ VEJVARA [Q] - Adam Chadaj (POL)
MICHAEL VRBENSKÝ [WC] - Adrien Bossel (SUI)
FILIP BRTNICKÝ [WC] - MAREK JALOVIEC [3]
Lenny Hampel (AUT) [6] - TOMÁŠ PAPÍK
MATĚJ VOCEL [Q] - TOMÁŠ LIŠKA [Q]
TADEÁŠ PAROULEK [Q] - Daniel Nolan (AUS)
MICHAL SCHMID - Kamil Majchrzak (POL) [2]

Los hlavní soutěže čtyřhry

MICHNEV, VOCEL [1] - volný los
Groen, Lootsma (oba NED) - LUŠOVSKÝ, ŠIMEČEK
MERTL, STANĚK [4] - GENGEL, SÜČ
Grzegorczyk, Kowalczyk (POL) - Alcade (ARG), Sudzum (NED)
Maiga (SUI), Nolan (AUS) - PAROULEK, RICCI
BRTNICKÝ, VEJVARA - Choinsky (GER), Majchrzak (POL)[3]
JEDLIČKA, LANGMAJER - DUDA SCHMID
Dischinger, Sant'Anna (oba BRA)[2] - volný los

Jablonec Open 2017 den po dni:

Neděle 28.5.:

Jablonec Open 2017: Postup do finále kvalifikace si zajistila sedmička českých tenistů