Futures v Mostě: Mertl na úvod nezaváhal. Premiérový bod do žebříčku vybojoval Bolardt, postoupil i Rikl

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MOSTU: Pro české barvy nepříliš úspěšné úterý, během něhož se do druhého kola dvouhry dostal jen Dominik Kellovský, se pokusila ve středu napravit sedmička statečných. Na dvorci představila jednička turnaje Jan Mertl, který hladce ve dvou setech přehrál Ukrajince Vadyma Ursu. Premiérové vítězství v hlavní soutěži si připsal Antonín Bolardt. Postup do druhého kola si zajistili také Dominik Süč, Filip Duda a Patrik Rikl!

Mertl na úvod nezaváhal

Bez výraznějšího zaváhání prošel do druhého kola Jan Mertl, nasazená jednička turnaje, který se na začátek turnaje utkal s Ukrajincem Vadymem Ursuou, jehož porazil 6:1, 6:4. V utkání využil zkušený Mertl hned 6 ze 14 brejkbolů.

Bolardt v Mostě vybojoval premiérové vítězství v hlavní soutěži
Antonín Bolardt, který se v Mostě prokousal kvalifikaci až do hlavní soutěže, zvládl souboj prvního kola s Australanem Danielem Nolanem, jehož porazil 6:2, 6:4 a připsal si první výhru v hlavní soutěži mezi dospělými na turnaji kategorie futures. Ve druhém setu Bolardt musel otáčet nepříznivý vývoj, když po ztrátě podání prohrával 3:4, ale třemi gemy v řadě završil svou cestu za premiérovým bodem do světového žebříčku.

Rikl vrátil Urrutiovi Fuentesovi porážku z Prahy
V prvním kole mosteckého turnaje se Patrik Rikl, který startuje na divokou kartu, dočkal svého druhého vítězství v hlavní soutěži turnaje futures. Po postupu do druhého kola v Praze zopakoval stejný výkon i v Mostě a navíc vrátil porážku z pražského osmifinále svému přemožiteli Laslovi Urrutiovi Fuentesovi z Chile, kterého za 72 minut smetl 6:1, 6:3. V zápase navíc Rikl ani jednou neztratil podání, ač čelil hned devíti brejkbolům.

Duda porazil Krsteva a postupuje do druhého kola

Filip Duda si připsal na turnaji v Mostě třetí vítězství v řadě! Český tenista po úspěšně zvládnuté kvalifikaci zvítězil i v zápase prvního kola proti Ondřeji Krstevovi, kterého porazil ve třech setech. Duda první sadu v poměru 3:6, avšak ve zbylých dvou sadách svůj výkon výrazně zlepšil a ve třetím setu nadělil svému soupeři dokonce kanára. Osmnáctiletý tenista postoupil do druhého kola turnaje ITF poprvé v letošní sezoně!

Úterý 23.5.:

Futures v Mostě: Papík i Vrbenský končí v prvním kole, z pěti Čechů postoupil jen Kellovský

Pondělí 22.5.:

Futures v Mostě: Bolardt, Duda a Süč si zahrají hlavní soutěž, Paroulek, Trefný a Reček ve finále kvalifikace neuspěli

Neděle 21.5.:

Futures Most: O třetí kolo kvalifikace usilovalo třináct Čechů, uspělo sedm statečných