Empire Slovak Open 2017: Vondroušová pomstila Martincovou a prošla do čtvrtfinále

Empire Slovak Open pokračuje ve středu bohatým programem, v němž se budou dohrávat zbývající zápasy prvního kola dvouhry i čtyřhry a na řadu přijdou také duely kola druhého. Už ve druhém kole se představila poslední česká zástupkyně na trnavském turnaji Markéta Vondroušová, jež se střetla s přemožitelkou Terezy Martincové - Belgičankou Alison van Uytvanckovou - a porazila ji ve dvou setech.

Markéta Vondroušová na turnaji Empire Slovak Open zvládla souboj druhého kola s Belgičankou Alison van Uytvanckovou, kterou porazila za 83 minut 6:4, 6:3 a postoupila do čtvrtfinále. V utkání sice byla tou první, která ztratila servis, česká tenistka, ale zaváhání z pátého gemu hned záhy napravila a srovnala na 3:3. Situace se sice v následujících dvou gemech opakovala a Vondroušová opět musela smazat manko brejku, ale koncovka první sady patřila jí a zvítězila 6:4.

Od stavu 3:4 v prvním setu navíc Vondroušová uhrála šest gemů v řadě a do druhého dějství tak vstoupila s vedením 3:0. Van Uytvancková sice ještě zabojovala a v páté hře druhé sady odmazala svou ztrátu, když si podání vzala zpět, ale nakonec to byla Češka, kdo opět vládl koncovce.

Vondroušové navíc toto vítězství zajistilo dalších dvanáct bodů do žebříčku a na posun do první světové stovky tak nyní ztrácí už jen 60 bodů. A na ty dosáhne, pokud se probojuje až do finále.

„Včera jsem se na ní koukala, když hrála s Terkou (Martincovou) a myslela jsem si, že to bude těžký zápas, protože hraje čopy a dobře podává,“ řekla po utkání Vondroušová. „Věděla jsem, že má lepší bekhend, tak jsem se snažila hrát přes forhend. Terka mi i poradila, kam víc podává, takže jsem byla připravená. Myslím, že jsem odehrála dobrý zápas.“

Voráčová s Čchuang postupují do čtvrtfinále

Renata Voráčová společně se svou parťačkou Čchuang zvládla úvodní utkání na turnaji v Trnavě. Třetí nasazený pár zvládl duel proti slovenské dvojici Miháliková, Škamlová, kterou porazil po setech 7:6 (4), 2:6, 10:5.  „Podle výsledku to bylo náročné utkání, nicméně si myslím, že jsme hrály výborně. Byl to zcela jistě hezký zápas i pro diváky," zhodnotila česká deblistka zápas v rozhovoru pro Tenisový svět.

Viktória Kužmová (SVK) - Heather Watsonová (GBR, 7) 6:4, 5:7, 3:6
Yanina Wickmayerová (BEL, 1) - Tamara Korpatschová (GER)

Knollová (SUI), Muhammadová (USA) - Giovineová (ITA), Šramková (SVK) 6:1, 6:2
Čchuang (TPE), VORÁČOVÁ - Miháliková, Škamlová (SVK) 7:6 (4), 2:6, 10:5
Jabeurová (TUN), Kozlovová (UKR) - Kužmová, Schmiedlová (SVK) 6:1, 6:0

Melicharová (USA), Smithová (GBR) - Broadyová, Watsonová (GBR)
Fominaová (UKR), Jašinová (RUS) - Kruničová, Stojanovičová (SRB) 6:3, 1:6, 10:8

Empire Slovak Open den po dni:

Úterý 16.5.:

Empire Slovak Open 2017: Martincová s van Uytvanckovou schytala kanára, Kilnarová padla s turnajovou jedničkou

Je to moje noční můra, řekla Martincová o van Uytvanckové

Češtinu trénuji s holkama na turnajích, směje se Čechoameričanka Nicole Melicharová

Pondělí 15. 5.:

Empire Slovak Open 2017: Vondroušová ztratila na úvod jediný gem, Kilnarová si vybojovala účast v hlavní soutěži

Neděle 14. 5.:

Empire Slovak Open 2017: Kilnarová prošla do finále kvalifikace, Hradecká ve druhém setu vzdala