Denní menu, 17.5. 2017: Plíšková smetla Davisovou a je v osmifinále, Strýcová v Římě končí

V italském Římě se představilo ve středu hned šest českých tenistů. Karolína Plíšková smetla Američanku Lauren Davisovou za 58 minut a postupuje do osmifinále! Barbora Strýcová bohužel nepotvrdila v duelu se Švýcarkou Timeou Bacsinszkou roli favoritky a po prohře ve dvou setech se s turnajem loučí. V mužské části turnaje Jiří Veselý srdnatě bojoval v zápase s Jackem Sockem, avšak třísetovou bitvu nakonec nedotáhl do vítězného konce.

17:30

ROSOL PŘEDVEDL V OSMIFINÁLE DOBRÝ VÝKON, NA POSTUP TO VŠAK NESTAČILO: Lukáš Rosol bojoval na challengeru ve francouzském Bordeaux o svou druhou účast ve čtvrtfinále v této sezoně. V duelu s domácím Julienem Benneteauem podal velmi dobrý výkon, který však na vítězství nakonec nestačil. O vítězi tohoto duelu rozhodoval až závěrečný tiebreak třetí sady, který zvládl lépe zkušenější Benneteau, čímž si zajistil místo ve čtvrtfinále. – Lukáš Rosol (157.) - Julien Benneteau (FRA, 103.) 6:7 (4), 6:3, 6:7 (4)

12:30

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ BOJUJE O KARIÉRNÍ MAXIMUM: Karolína Plíšková se po antukovém trápení na předchozích turnajích konečně našla a v Římě v utkání druhého kola s Američankou Lauren Davisovou dominovala dvorci ve všech aspektech hry. Svou soupeřku smetla z kurtu za 58 minut dvakrát 6:1 a postoupila do osmifinále. Opět se tak přiblížila posunu na místo světové dvojky, k jehož dosažení nyní ztrácí dvě výhry. – Karolína Plíšková (3.) - Lauren Davisová (USA, 27.) 6:1, 6:1

15:50

STRÝCOVÁ POPRVÉ V KARIÉŘE NESTAČILA NA BACSINSZKOU: Barbora Strýcová vstupovala do zápasu se Švýcarkou Timeou Bacsinszkou s vědomím, že proti oblíbené soupeřce vyhrála dosavadní čtyři vzájemné zápasy. Pátou výhru v řadě však česká fedupová reprezentantka nepřidala. Strýcová zápas druhého kola turnaje v Římě nezvládla a prohrála ve dvou setech. V první sadě si Češka vypracovala nadějné vedení 3:1, avšak poté dvakrát přišla o své podání a soupeřce se podařilo vývoj prvního setu otočit. Trápení na servisu české tenistky bohužel pokračovalo i ve druhém setu, ve kterém přišla o svůj servis hned třikrát. Švýcarskou tenistku čeká v osmifinále souboj s Karolínou Plíškovou. – Barbora Strýcová (21.) - Timea Bacsinszká (SUI, 34.) 4:6, 2:6

15:15

VESELÝ SRDNATĚ VZDOROVAL SOCKOVI, NAKONEC PADL: Jiřího Veselého čekal ve druhém kole turnaje v Římě Jack Sock, se kterým prohrál poslední tři vzájemné zápasy. Český tenista nyní předvedl skutečně dobrý výkon, avšak o výhru ho připravil nepovedený závěrečný tiebreak.

V úvodním setu měl navrch Sock, leč Veselý se dokázal brejkem v osmé hře dostat zpět do hry. Hned v následujícím gemu však o podání znovu přišel a světová čtrnáctka se ujala vedení v zápase. To druhý set byl ze strany Veselého lepší, udržel si servis, soupeře dokázal jednou brejknout a poslal zápas do rozhodující sady. V té si oba tenisté dokázali udržet svá podání, a tak musel rozhodnout závěrečný tiebreak. V něm od stavu 1:1 získával body pouze Jack Sock, který zvítězil 7:1 a zajistil si postup do osmifinále, ve kterém narazí na nejtěžšího možného protivníka - Rafaela Nadala!  – Jiří Veselý (62.) - Jack Sock (USA, 14.) 4:6, 6:3, 6:7 (1)

Kolář vedení proti Vatutinovi neudržel, v Samarkandu končí
Zdeněk Kolář byl v Uzbekistánu blízko postupu do čtvrtfinále místního turnaje Challenger Tour, ale nakonec musel překousnout hořkost porážky. V souboji s Rusem Alexejem Vatutinem prohrál 7:6 (3), 4:6, 4:6, přičemž ještě ve druhém setu držel nadějný stav 4:3, ač bez brejku. Od tohoto stavu však prohrál šest gemů v řadě včetně dvou ztracených podání na úvod třetí sady. Ze stavu 0:3 se ztrátou dvou brejků už se dostat nedokázal, získal nazpět jen jedno podání a Vatutin si zbývající výhodu donesl až do koncovky, v níž sice čelil brejkbolu, ale nakonec zakončil zápas po využitém třetím mečbolu.

Internazionali BNL d'Italia (muži, 4 273 775 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (62.) - Jack Sock (USA, 14.) 4:6, 6:3, 6:7 (1)

Internazionali BNL d'Italia (ženy dvouhra, 3 076 495 EUR, antuka)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.) - Lauren Davisová (USA, 27.) 6:1, 6:1
BARBORA STRÝCOVÁ (21.) - Timea Bacsinszká (SUI, 34.) 4:6, 2:6
Kuzněcovová (RUS), Mladenovicová (FRA) - Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ 6:2, 1:6, 8:10
Bondarenková (UKR), SINIAKOVÁ - Dabrowskiová, Xu (CAN/CHN) [7] - 7:6 (6), 6:4
2. kolo čtyřhry
Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ - Arruabarrenová, Parraová-Santonjaová (ESP) 6:2, 7:5

BNP Paribas Primrose 2017, Bordeaux (muži, 106 000 eur, antuka)
LUKÁŠ ROSOL (157.) - Julien Benneteau (FRA, 103.) 6:7 (4), 6:3, 6:7 (3)

Samarkand Challenger (muži, 75 000 USD, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (288.) - Alexej Vatutin (RUS, 273.) 7:6 (3), 4:6, 4:6