Empire Slovak Open 2017: Martincová s van Uytvanckovou schytala kanára, Kilnarová padla s turnajovou jedničkou

- Petr Šístek

OD NAŠEHO ZPRAVODAJE Z TRNAVY – Úterní program Empire Slovak Open v Trnavě zahrnoval dva česko-belgické souboje. Tereza Martincová narazila na Alison van Uytvanckovou, s níž měla negativní vzájemnou bilanci 0:3 a čtvrtou porážku si připsala na Slovensku poté, co s bývalou 41. hráčkou světa prohrála 4:6, 0:6. Ke kvalifikantce Monice Kilnarové los příliš příznivý nebyl a na úvod turnaje se tak střetla s první nasazenou hráčkou, 73. tenistkou světa Yaninou Wickmayerovou, na kterou ale po bojovném výkonu nestačila.

Smolný zápas odehrála v Trnavě Tereza Martincová, která pro první kolo vyfasovala náročný los v podobě Belgičanky Alison van Uytvanckové, bývalé 41. hráčky světa. Martincová v první sadě ztratila podání už ve třetím gemu, a ač zvládla v následující hře předvést okamžitý rebrejk, herní převaha van Uytvanckové byla znatelná. Po další ztrátě servisu se už Martincová do hry dostat zpět nedokázala, úvodní dějství prohrála 4:6 a v tom druhém se začala trápit i na servisu, ale především soupeřka se zlepšila. Vyplynul z toho nepříjemný kanár, kterým byla účast Martincové ve dvouhře v Trnavě zakončena.

„Bylo to hodně těžké utkání. Už jsem s ní několikrát prohrála, bylo to sice před třemi lety, ale ona si na mě docela věří. Obzvlášť na antuce, což není úplně můj povrch, ale musím říct, že hrála velice slušně hlavně od druhého setu a já se pak taky trochu zhoršila,“ hodnotila utkání Martincová.

Kilnarová srdnatě vzdorovala první nasazené

Monika Kilnarová v úvodním kole podlehla první nasazené Yanině Wickmayerové po setech 4:6 a 5:7. Česká tenistka v úvodním setu dokázala zlikvidovat ztrátu dvou brejku a vyrovnala na 3:3, avšak následně o své podání opět přišla a belgická favoritka již sadu dopodávala. Ve druhém dějství Wickmayerová vedla již 5:2 a podávala na vítězství, Kilnarová ale znovu zabojovala a dotáhla na 5:5. Poté ale již Belgičanka zasadila své soupeřce rozhodující úder a vybojovala postup do osmifinále.

Yanina Wickmayerová (BEL)[1] - MONIKA KILNAROVÁ [Q] 6:4, 7:5
Naomi Broadyová (GBR) - Nina Stojanovičová (SRB) 2:6, 6:1, 7:6(9)
Viktoria Kamenská (RUS)[Q] - Nicole Gibbsová (USA) 6:2, 6:4
Veronica Cepedeová-Roygová (PAR)[5] - Rebecca Šrámková (SVK) 6:2, 6:4
Aleksandra Kruničová (SRB)[8] - Jevgenija Rodinová (RUS)[2] 2:6, 1:6
Danka Koviničová (MNE) - Kateryna Kozlovová (UKR) 1:6, 0:3
Asia Muhammadová (USA) - Viktória Kužmová (SVK)[WC] 3:6, 6:3, 6:7 (2)
TEREZA MARTINCOVÁ - Alison van Uytvancková (BEL) 4:6, 0:6
Jekatěrina Alexandrovová (RUS)[3] - Anna-Karolina Schmiedlová (SVK)[WC] 6:3, 1:6, 6:2

Wickmayerová (BEL), Irigoyenová (ARG) - Kičenoková L., Thombareová (IND) 6:0, 6:4
Hončová, Juhászová (obě SVK) - Broadyová, Watsonová (obě GBR)[4] 2:6, 0:6

Empire Slovak Open den po dni:

Pondělí 15. 5.:

Empire Slovak Open 2017: Vondroušová ztratila na úvod jediný gem, Kilnarová si vybojovala účast v hlavní soutěži

Neděle 14. 5.:

Empire Slovak Open 2017: Kilnarová prošla do finále kvalifikace, Hradecká ve druhém setu vzdala

Sobota 13.5.:

Empire Slovak Open 2017: Hradecká s Kilnarovou postupují kvalifikací, Pantůčková uhrála jediný gem