Denní menu, 8.5.2017: Berdych prošel přes Istomina, Siniaková v Madridu nedotáhla obrat. Končí i Strýcová

- Petr Šístek

Pondělní program prestižního antukového podniku v Madridu se vyznačoval bohatou českou účastí. Tomáš Berdych vstoupil do turnaje utkáním proti kvalifikantovi Denisi Istominovi, kterého porazil 6:4, 6:4 a postoupil do dalšího kola. Ženy mají již na programu druhé kolo, v němž Kateřina Siniaková vyzvala světovou jedničku Angelique Kerberovou, kterou měla už téměř poraženou, ale ve třetím setu za stavu 5:3 prohrála čtyři gemy v řadě. Karolína Plíšková bohužel nedokázala potvrdit roli favoritky proti Anastasiji Sevastovové, stejně si počínala proti domácí Arruabarrenaové také Barbora Strýcová.

NA ROZJEZD

12:00

PLÍŠKOVÁ V MADRIDU KONČÍ, NESTAČILA NA SEVASTOVOVOU: Karolína Plíšková v úvodním kole zvládla třísetovou bitvu s Lesjou Curenkovou a nyní ji čekal duel s Anastasijí Sevastovovou, jež hladce přehrála Šuaj Čang. Šlo o třetí vzájemný zápas těchto tenistek, v prvním vzájemném souboji se předloni v Moskvě radovala z výhry lotyšská tenistka a loni v Nottinghamu Plíšková dokázala po výhře 6:7(5), 6:0 a 6:2 vzájemnou bilanci vyrovnat.

Tentokrát česká tenistka v úvodní sadě se soupeřkou držela krok do stavu 3:3, poté ale dvakrát v řadě přišla o své podání. Sevastovová následně ovládla i první tři gemy druhého setu a v dalším průběhu utkání již nepřipustila žádné vážnější komplikace, když odvrátila dohromady všech šest brejkbolů soupeřky a využila třetí mečbol. Lotyšská hráčka po výhře dvakrát 6:3 postupuje do třetího kola, kde se utká s lepší hráčkou ze souboje mezi Barborou Strýcovou a Larou Arruabarrenaovou.  Karolína Plíšková x Anastasija Sevastovová (LAT) 3:6, 3:6

HLAVNÍ CHOD

15:25

BERDYCH NADĚLIL ISTOMINOVI ŠESTOU PORÁŽKU: Svůj šestý zápas s Denisem Istominem absolvoval český tenista Tomáš Berdych a v Madridu mu nadělil už šestou porážku! Berdych v duelu z uzbeckým kvalifikantem výborně servíroval, nečelil žádnému brejkbolu a v obou sadách dokázal vždy shodně v pátém gemu sebrat soupeři podání. Po výhře 6:4, 6:4 postoupil do druhého kola za pouhých 62 minut.  – Tomáš Berdych x Denis Istomin (UZB) 6:4, 6:4

A KDO NEMÁ DOST...

13:30

SINIAKOVÁ OBRAT NEDOTÁHLA: Rovné dvě hodiny zápolila Kateřina Siniaková na turnaji v Madridu s nasazenou jedničkou Angelique Kerberovou. S favorizovanou Němkou sice prohrála úvodní set 2:6, ale nadechla se k fantastickému výkonu. Po vítězství v druhé sadě 6:1 byla velmi blízko velkého vítězství, když v rozhodujícím setu vedla 5:3.

Kerberová ale dokázala pozvednout svou hru, tlačit se do agresivnějších úderů a čtyřmi gemy v řadě nepříznivý vývoj otočit a postoupit do třetího kola. Klíčovým okamžikem byl desátý gem za stavu 5:4 pro Siniakovou, která na servisu nedokázala duel doservírovat. Od té chvíle se dostávala pod stále větší tlak a ve dvanácté hře Kerberová opět na returnu vybojovala první a zároveň poslední mečbol, jelikož ho využila. – Kateřina Siniaková x Angelique Kerberová (GER) 2:6, 6:1, 5:7

Strýcová v Madridu vypadla s Arruabarrenaovou

Singlová část antukového turnaje v Madridu pro Barboru Strýcovou skončila. Jednatřicetiletá Češka v pondělním utkání nestačila na domácí Laru Arruabarrenaovou, a to i přesto, že vyhrála poměrem 6:3 první sadu. O brejk napřed byla patnáctá nasazená hráčka také ve druhém setu, ten ale prohrála 3:6, ostatně i jako ten třetí. Ve španělském hlavním městě zůstává Strýcová ještě v pavouku čtyřhry, po boku Němky Görgesové se v duelu prvního kola střetně s vítězkami pražského turnaje Květou Peschkeovou a Grönefeldovou z Německa.

Mutua Madrid Open (muži, 5 439 350 EUR, antuka, 1. kolo dvouhry)

TOMÁŠ BERDYCH (14.)[11] - Denis Istomin (UZB, 85.)[Q] 6:4, 6:4

Mutua Madrid Open (ženy, 5 439 350 EUR, antuka)

2. kolo dvouhry
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.)[2] - Anastasija Sevastovová (LAT, 22.) 3:6, 3:6
KATEŘINA SINIAKOVÁ (37.) - Angelique Kerberová (GER, 1.)[1] 2:6, 6:1, 5:7
BARBORA STRÝCOVÁ (18.) [15] - Lara Arruabarrenaová (ESP, 62.)[WC] 6:3, 3:6, 3:6

HLAVÁČKOVÁ, Babosová (HUN)[5] - Kontaová (GBR), Rogersová (USA)[WC] 7:5, 6:1
KREJČÍKOVÁ, Kudrjavcevová (RUS) - McHaleová (USA), Niculescuová (ROU) 3:6, 6:3, 8:10

Challengery

Karshi Challenger (muži, 75 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo čtyřhry)

JALOVIEC, Gunneswaran (IND) - Elgin, Kudrjavcev (oba RUS) 5:7, 4:6

Roma Garden Open (muži, 64 000 EUR, antuka, 1. kolo dvouhry)

JAN ŠÁTRAL (156.) - Jozef Kovalík (SVK, 160.) 4:6, 0:6

Open de Cagnes-sur-Mer Alpes-Maritime (ženy, 100 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)

MARTINCOVÁ, KRAMPEROVÁ - Chromačevová (RUS), Zanevská (BEL) 1:6, 4:6

ITF / FUTURES

XIXO Open Dunakeszi (ženy, HUN, 25 000 USD, antuka)

ANASTASIA ZARYCKÁ (478.)[9] - Maja Chwalinská (POL, 684.) 5:7, 6:4, 7:6 (6)

PETRA KREJSOVÁ (288.) - Viktória Kužmová (SVK, 165.)[2] 3:6, 5:7

XV Torneo Conchita Martinez, Monzon (ženy, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo dvouhry)

MARIE BOUZKOVÁ (215.)[4] - Marta Garciaová-Gausiová (ESP, 1080.)[LL] 6:1, 6:1

XIXO Open Zalaegerszeg (muži, HUN F1, 15 000 USD, antuka)

ONDŘEJ KRSTEV (946.)[2] - Peter Balla (HUN, 1505.)[14] 6:1, 6:2
TADEÁŠ PAROULEK (1999.) - Lukáš Klein (SVK, 1036.)[3] 3:6, 3:6
DOMINIK REČEK (-) - David Damian Brna (SVK, -) 6:7 (1), 4:6

KRSTEV, Majchrowicz (POL) - Bilješko (CRO), Hampel (AUT)[4] bez boje

Tennis Organization Cup, Antalya (muži, TUR F18, 15 000 USD, antuka, finále kvalifikace)

JAN ZEDNÍK (1998.)[11] - Dusty H. Boyer (USA, 1597.)[7] 1:6, 1:6

Cherkassy, UKR F1 (muži, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

FILIP DUDA (1608.)[14] - Philipp Dittmer (GER, -) 3:6, 4:6