Denní menu, 30.4.2017: V Praze a Ostravě pokračovaly kvalifikace, Krejčíková si v Rabatu hlavní soutěž nezahraje

Druhým hracím dnem v neděli pokračovaly kvalifikace na domácích podnicích v Praze a Ostravě, čeští tenisté se ale představily i na dalších turnajích. Barbora Krejčíková usilovala o postup do finále kvalifikace v marockém Rabatu, na Srbku Kruničovou ale nevyzrála. Hned šest Češek se pak představilo v kvalifikaci turnaje ITF v Maďarsku. Rafael Nadal dnes ve finále v Barceloně porazil Dominica Thiema. Španělský tenista si tak z katalánské metropole odváží už desátou trofej pro vítěze. V něměckém Stuttgartu pak Laura Siegemundová slaví překvapivý titul. V dnešním finále udolala Kristinu Mladenovicovou až 7:5 v rozhodujícím tiebreaku třetí sady.

13:00

KREJČÍKOVÁ SI V RABATU HLAVNÍ SOUTĚŽ NEZAHRAJE: Barbora Krejčíková zkoušela na rozdíl od většiny českých hráček tento víkend své štěstí na kvalifikaci turnaje WTA v marockém Rabatu, po včerejší bezproblémové výhře nad domácí El Fahimiovou jí ale v neděli vystavila stopku Aleksandra Kruničová (117.). Srbská fedcupová reprezentantka zvítězila hladce 6:3 a 6:1. - BARBORA KREJČÍKOVÁ (218.) - Aleksandra Kruničová (SRB, 117.) 3:6, 1:6

10:00

POKRAČUJE KVALIFIKACE NA J&T BANKA PRAGUE OPEN: Hned šestice českých hráček zasáhla do druhého kola domácího turnaje série WTA. Své utkání za sebou měla jako první Tereza Smitková, recept na favorizovanou Rusku Vichljancevovou ale nenalezla. Do finále kvalifikace naopak prolétla Denisa Allertová, která Kalinské povolila jen pět her. V souboji generací obstála Lucie Hradecká nad sobotní šestnáctiletou senzací Karolínou Beránkovou. Zarycká proti Duqueové-Marinové nepřekvapila, prohrála i Martincová.

16:00

NADAL V BARCELONĚ VYBOJOVAL DESÁTÝ TITUL: Přesně před týdnem vybojoval na antuce v Monte Carlu svůj jubilejní sedmdesátý titul v kariéře, z toho desátý právě z turnaje série Masters hraného v "daňovém ráji". Rafael Nadal nyní tento úspěch napodobil také na domácím turnaji v Barceloně. V dnešním finále na Nadala čekal devátý hráč světa Dominic Thiem. První sada nabídla velice vyrovnanou partii, kterou rozhodl až Španělův brejk za stavu 5:4. Ve druhém setu už Nadal na dvorci dominoval a mohl tak po výhře 6:4, 6:1 slavit svůj desátý titul z katalánské metropole. - Dominic Thiem (AUT, 9.) – Rafael Nadal (ESP, 5.), 4:6, 1:6

J&T Banka Prague Open, Praha (ženy, antuka, 250 000 USD, 2. kolo kvalifikace)

Turnaj WTA v Praze sledujeme podrobně v samostatném článku

Grand Prix De SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (ženy, antuka, 250 000 USD, 2. kolo kvalifikace)

Aleksandra Kruničová (SRB, 117.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (218.) 6:3, 6:1

Prosperita Open 2017, Ostrava (muži, antuka, 64 000 eur, 2. kolo kvalifikace)