Denní menu, 9.4.2017: Michnev slaví další titul, Bouzková a Vondroušová prošly do finále kvalifikace v Bielu

- Jan Havlovic, Jiří Vachtl

Hned trojité české zastoupení mělo v neděli finálové utkání čtyřhry v americkém Charlestonu. Lucie Šafářová s Bethanie Mattekovou-Sandsovou v něm nakonec porazily Lucii Hradeckou s Kateřinou Siniakovou až v závěrečném supertiebreaku. Česko-americká dvojice tak slaví desátý společný triumf. Do finále kvalifikace turnaje WTA ve švýcarském Bielu pak postoupila Markéta Vondroušová a Marie Bouzková. Mezi muži se dařilo Petru Michnevovi, který v řeckém Irakliu vybojoval svůj druhý letošní titul.

17:00

BOUZKOVÁ PROŠLA DO FINÁLE KVALIFIKACE: Marie Bouzková zvládla vstup do kvalifikace na turnaji ve švýcarském Bielu, když porazila Rebeccu Šrámkovou ve dvou setech. Osmnáctiletou českou tenistku následně čekal další souboj se slovenskou tenistkou. Ve druhém kole kvalifikace se totiž dnes střetla s Vivien Juhaszovou. Česká tenistka však i další zápas proti slovenské soupeřce zvládla. V první sadě česká tenistka nedala své soupeřce šanci a ovládla ji výsledkem 6:2. Ve druhé sadě pak osmnáctiletá Češka vedla už 5:0, ale Juhaszová hrozbu "kanára" odvrátila a snížila dokonce na 4:5. Bouzková však zdramatizování duelu nepřipustila a zápas tak dopodávala. Ve finále kvalifikace se česká tenistka střetne s Francouzkou Amandine Hesseovou (209.)   – Marie Bouzková (231.) - Vivien Juhaszová (SVK, 436.), 6:2, 6:4

1:45

HRADECKÁ A SINIAKOVÁ OPĚT VE FINÁLE, USPĚLA I ŠAFÁŘOVÁ: Ve finále čtyřhry v americkém Charlestonu uvidíme hned tři české tenistky! Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou hrají společně třetí turnaj a zahrají si již ve druhém finále. Český pár si v semifinálovém souboji poradil s Atawaová, Ostapenková. Češky v prvním setu třikrát brejkly soupeřky, ve druhém pak dorovnaly ztrátu 1:4 na 4:4, aby po "no-adv" ztratily servis znovu, ale rebreakem se dokázaly vrátit do setu a v tiebreaku přesvědčivě triumfovaly. Zápas trval hodinu a 24 minut.

Ještě lépe si v Charlestonu vedla v semifinále dvojice Lucie Šafářová s Bethanie Mattekovou-Sandsovou. Česko-americká dvojice porazila za pouhých 57 minut pár Peschkeová, Grönefeldová po setech 6:3, 6:0. Matteková-Sandsová se Šafářovou od stavu 3:3 v prvním setu získaly devět her v řadě. Ve druhém setu dva ze tří brejků získaly poté, co byl nerozhodný stav 40-40. – Hradecká, Siniaková - Atawaová, Ostapenková (USA, LAT) 6:1, 7:6 (2), Šafářová, Matteková-Sandsová - Grönefeldová (GER), Peschkeová 6:3, 6:0

18:00

MARTINCOVÁ SVÉ UTKÁNÍ V BOGOTĚ NEDOHRÁLA: Tereza Martincová potvrzovala v zámoří skvělou formu. V minulém týdnu prošla česká tenistka na turnaji v Monterrey přes kvalifikaci až do druhého kola, nyní má na dosah účast v hlavní soutěži na turnaji v Bogotě. Martincovou čeká v dnešním finále kvalifikace střetnutí s Conny Perrinovou ze Švýcarska, kterou porazila právě v minulém týdnu v Monterrey - 6:1, 3:6, 7:6 (5). Martincová vstoupila do utkání dobře, když vyhrála první sadu 6:3. V té druhé však uhrála pouhý jeden gem a utkání tak zamířilo do rozhodující třetí sady. V ní česká tenistka za stavu 1:3 utkání skrečovala. Martincová se musela při utkání vypořádat s bolestmi zad a problémy se stehenním svalem, které ji trápily už během účinkování v Monterrey. Tereza Martincová (160.) - Conny Perrinová (SUI, 197.), 6:3, 1:6, 1:3 scr.

Excelentní obrat předvedla sedmnáctiletá Češka Markéta Vondroušová ve 2. kole kvalifikace turnaje WTA ve švýcarském Bielu. S o rok starší Běloruskou Arynou Sabalenkovou sice rychle prohrávala 1:5 a první sadu za 32 minut ztratila 2:6, pak však soupeřce nedala sebemenší šanci. Ve druhém setu rychle vedla 4:0, ve třetím pak 5:0. Teprve v závěru obou setů Bělorusce dovolila úpravu výsledku. V rozhodujícím zápase o postup do hlavní soutěže jí čeká přemožitelka Smitkové jednadvacetiletá Italka Jasmine Paoliniová. Tereza Smitková prohrála s Italkou ve třech setech, když za celý rozhodující set byl k vidění jediný brejkbol, který Paoliniová proměnila. Smitkové nepomohlo ani třináct es.

Po vyčerpávajícím boji postoupila do finále kvalifikace turnaje v Istanbulu Petra Krejsová, která až v tiebreaku třetí sady udolala osmnáctiletou Rusku Jekatěrinu Kazjonovovou 4:6, 6:3, 7:6(5). Kazjonovová byla ve třetím setu dvakrát o brejk vepředu, ale Krejsová se vždy dokázala vrátit do zápasu. Češka pak měla mečbol už za stavu 6:5 v rozhodujícím setu při podání soupeřky, ale neproměnila ho a o výsledku utkání musel rozhodnout tiebreak. V něm vedla Ruska 5:3, ale poslední čtyři míčky patřily Petře Krejsové. "Za stavu 5:5 Ruska vyhodila bekhend po lajně, protože jsem jí zatlačila ven z kurtu. Na mečbol jsem trefila přímý bod z podání, když Kazjonovová po prvním servisu ven z kurtu zahrála bekhend do autu," popsala Tenisovému světu poslední dva míče zápasu Petra Krejsová.

Volvo Car Open, Charleston (ženy, 710 900 USD, antuka,)

Matteková-Sandsová (USA), ŠAFÁŘOVÁ - Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ 6:3, 6:0
HRADECKÁ, SINIAKOVÁ - Atawová (USA), Ostapenková (LAT) 6:1, 7:6 (2)

Matteková-Sandsová (USA), ŠAFÁŘOVÁ [1] - HRADECKÁ, SINIAKOVÁ [4] - 6:1, 4:6, 10:7

Claro Open Colsanitas, Bogota (ženy, 250 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

TEREZA MARTINCOVÁ (160.) [9] - Conny Perinnová (SUI, 197.) [9] - 6:3, 1:6, 1:3 scr.

Ladies Open Biel Bienne, Biel (ženy, 250 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

Jasmine Paoliniová (ITA, 207.) - TEREZA SMITKOVÁ (166.) [6] 2:6, 6:4, 6:3
Aryna Sabalenková (BLR, 127.) [3] - MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (222.) 6:2, 2:6, 1:6
MARIE BOUZKOVÁ (231.) - Vivien Juhaszová (SVK, 436.) - 6:2, 6:4

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Iraklio (muži, GRE F5, 15 000 USD, tvrdý povrch, finále dvouhry)

PETR MICHNEV (255.) [1] - Benjamin Bonzi (FRA, 327.) [2] 6:2, 7:5

LALE CUP, Istanbul (ženy, TUR, 60 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

PETRA KREJSOVÁ (356.) [4] - Jekatěrina Kazionovová (RUS, 554.) 4:6, 6:3, 7:6(5)

Santa Margherita di Pula, Itálie (muži, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

Leonardo Chiari (ITA) - ALESSANDRO RICCI (1370.) [10] 3:6, 2:6

2nd Qatar ITF Futures 2017, Dauhá (muži, QAT2, 15 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)

JAKUB NOVÁK (-) - Artur Šachnubarjan (RUS, 1216.) [13] 2:6, 3:6

Hammamet Open (muži, TUN14, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

Elliot Benchetrit (FRA, 1177.) [7] - MICHAEL VRBENSKÝ (-) 7:5, 6:2

TENNIS ORGANISATION CUP, Antalya (muži, TUR14, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

Sandro Kopp (AUT, -) - FILIP BRTNICKÝ (1260.) [9] 1:6, 1:6

Soho Square Egypt Women's Future, Egypt (ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

Šweta Chandra Ranaová (IND, 1127.) [8] - MARTINA PŘÁDOVÁ (-) 6:2, 6:1