Denní menu, 3.4.2017: Martincová postupuje do hlavní soutěže, Siniaková zápas skrečovala

- Petr Šístek

Tereza Martincová úspěšně završila kvalifikační pouť v mexickém Monterrey, když porazila Američanku Loebovou a poprvé v letošní sezoně se představí v hlavní soutěži turnaje WTA! Kateřina Siniaková bojovala o postup v souboji s Mónicou Puigovou, olympijskou vítězkou z Ria, avšak neúspěšně. Utkání došlo do třetího setu, ve kterém si česká tenistka přivodila zranění, kvůli kterému musela utkání skrečovat. Jan Mertl v Číně zvládl vstup do turnaje čtyřhry, naopak Dominik Kellovský s Lenny Hampelem v Kataru neuspěli.

9:00

MERTL ÚSPĚŠNĚ ZAHÁJIL ASIJSKOU MISI: Jan Mertl se vydal na turnajovou šňůru do Asie, kde má v plánu odehrát minimálně dva podniky kategorie futures a následně challenger v Tchaj-peji. Na úvod prvního turnaje v Lu-čou se po boku Andrieje Kapase představil ve čtyřhře, v níž v utkání prvního kola společně přehráli domácí pár Li, Wu. – Jan Mertl, Andriej Kapas (POL) x Čao-thaj Li, Chao Wu (oba CHN) 6:4, 6:3

18:00

SINIAKOVÁ ZÁPAS PROTI PUIGOVÉ SKREČOVALA: Kateřina Siniaková končí na turnaji v Charlestonu již v úvodním kole. Česká tenistka přitom měla utkání velmi dobře rozehrané, první sadu vyhrála poměrem 6:4, avšak poté Mónica Puigová, olympijská vítězka z Ria, svůj výkon výrazně zlepšila. Aktuálně 40. hráčka světového žebříčku Siniakovou ve druhé sadě dvakrát brejkla a poslala zápas do rozhodující sady. I v té měla navrch Puigová, která vedla již 4:1. Poté česká tenistka zápas skrečovala kvůli velkým bolestem zad, které ji sužovaly již od konce prvního setu.  Kateřina Siniaková x Monica Puigová (PUR) 6:4, 2:6, 1:4, skreč Siniaková.

18:00

MARTINCOVÁ POSTUPUJE V MONTERREY DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Tereza Martincová zvládla dnešní utkání finále kvalifikace a poprvé v letošní sezoně se představí v hlavní soutěži turnaje WTA! Aktuálně 160. tenista světového žebříčku sehrála s Američankou Loebovou vyrovnanou první sadu, ve které Češka uspěla až v tiebreaku poměrem 7:2. Druhý set byl již kompletně v režii Martincové, která své soupeřce nadělila kanára a může slavit postup do hlavní soutěže!  Tereza Martincová x Jamie Loebová (USA) 7:6 (2), 6:0

Volvo Car Open, Charleston (ženy, 710 900 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)

KATEŘINA SINIAKOVÁ (36.)[16] - Monica Puigová (PUR, 40.) 6:4, 2:6, 1:4, skreč Siniaková

Abierto Monterrey Afirme presented by Mastercard (ženy, 250 000 USD, tvrdý povrch, finále kvalifikace)

TEREZA MARTINCOVÁ (160.) [5] - Jamie Loebová (USA, 159.)[4] 7:6 (2), 6:0

China F4 Futures, Lu-čou (muži, CHN F4, 25 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo čtyřhry)

MERTL, Kapas (POL) - Li, Wu (oba CHN) 6:4, 6:3

1st Qatar ITF Futures 2017, Dauhá (muži, QAT F1, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo čtyřhry)

KELLOVSKÝ, Hampel (AUT)[4] - Ghorbel (TUN), Merckx (BEL) 6:3, 4:6, 6:10

10e ENGIE OPEN BOURGOGNE FRANCHE COMTE, Dijon (ženy, FRA, 15 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo dvouhry)

TEREZA PROCHÁZKOVÁ (845.)[Q] - Diana Marcinkevicová (LAT, 295.)[1] 1:6, 3:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka, finále kvalifikace)

ANETA LABOUTKOVÁ (-) - Ioana Gasparová (ROU, 1048.)[3] 3:6, 3:6