Denní menu, 21.3.2017: Kristýna Plíšková v Miami padla Minellaovou, Papík i Konečný uspěli na futurech

- Petr Šístek

Již v úterý začíná na štědře dotovaném podniku v Miami hlavní soutěž žen, v níž čekal úvodní zápas Kristýnu Plíškovou, která ale nestačila na Mandy Minellaovou. Další čeští tenisté se představili na turnajích kategorie futures. Michal Konečný zvládl vstup do turnaje v Bahrajnu a Tomáš Papík si v Egyptě po tuhém boji poradil s Issamem Al Taweelem.

9:00

PAPÍK SI PO TUHÉM BOJI PŘIPSAL TŘETÍ VÝHRU V SEZONĚ: Tomáš Papík vloni zaznamenal žebříčkový posun z druhé tisícovky o více než pět set míst, avšak jeho letošní výsledky zatím zůstávaly za očekávání. Na úvod turnaje v Šarm aš-Šajchu, kde plní roli nasazené čtverky, narazil na domácího Issama Al Taweela, který ještě předloni reprezentoval Sýrii. Český tenista po výhře v úvodním setu dovolil soupeři srovnat stav utkání a o postupujícím do osmifinále musela rozhodovat třetí sada. V ní Papík vedl 3:2 s výhodou brejku, avšak poté o svůj servis dvakrát přišel a Al Taweel se propracoval k vedení 5:3. Ani vedení 30:0 při svém podání mu ale k vítězství nestačilo a český tenista dokázal rozhodující dějství otočit na 7:5. Egypťan si tak připsal již devátou porážku v řadě.

"Byl to pro mě celkově těžký zápas. Dlouho jsem teď neodehrál dobrý zápas, chtěl jsem to prolomit a dostal jsem se do křeče. Ve třetím setu mi soupeř naštěstí za stavu 3:5 a 0:3 trošku pomohl, když dal dvojchybu a vyprodukoval nevynucenou chybu. Pak jsem si to uhrál a od stavu 4:5 to ze mě všechno spadlo a začal jsem konečně hrát dobrý tenis," zhodnotil utkání exkluzivně pro Tenisový svět Papík. – Tomáš Papík x Issam Al Taweel 6:3, 4:6, 7:5

17:00

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ NESTAČILA NA MINELLAOVOU:  – Kristýna Plíšková v Indian Wells překvapovala skvělými výkony a byla jen krůček od postupu do osmifinále. Na povedené vystoupení se pokoušela navázat i v Miami, kde se v úvodním kole střetla s Lucemburčankou Mandy Minellaovou. Česká tenistka v úvodní sadě dokázala smazat ztrátu brejku, avšak nakonec prohrála v tiebreaku. Ve druhém dějství ale lépe zvládla koncovku a po výsledku 7:5 si vynutila třetí set. V něm bylo k vidění hned sedm ztracených podání a Minellaová i přes obrovskou bojovnost Plíškové využila čtvrtý mečbol a po dvouapůlhodinové bitvě se mohla radovat z postupu do druhého kola.  Kristýna Plíšková x Mandy Minellaová, 6:7(4), 7:5, 5:7

10:30

KONEČNÝ ZVLÁDL VSTUP DO TURNAJE V BAHRAJNU: Michal Konečný se z řeckého Iraklia, kde ovládl jeden z turnajů, přesunul do Manámy. V Bahrajnu poměřil na úvod turnaje síly s Nikem Razboršekem ze Slovinska, se kterým sehrál dramatickou, tříhodinovou bitvu. Z vítězství se nakonec radoval český tenista, který ovládl rozhodující set poměrem 6:4 – Michal Konečný x Nik Razboršek 6:3, 6:7 (6), 6:4

ATP / WTA

Miami Open presented by Itaú (ženy, 7 669 423 USD, tvrdý povrch, 1. kolo dvouhry)

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (52.) - Mandy Minellaová (LUX, 74.) 6:7(4), 7:5, 5:7