Kopřiva prohrál napínavé osmifinále v Athénách, Nouza s Riklem jsou už v semifinále
Vít Kopřiva na halovém podniku ATP v Athénách nenavázal na své překvapivé vítězství z prvního kola nad Reillym Opelkou. Český tenista prohrál ve středu třísetové osmifinále s německým kvalifikantem Yannickem Hanfmannem. Adam Pavlásek neuspěl tamtéž v deblovém čtvrtfinále po boku Američana Seggermana. Petr Nouza a Patrik Rikl zvládli stejnou fázi na podniku ATP v Metách. Další Češi hráli na challengerech.
Češi v akci
Kopřiva prohrál osmifinálovou bitvu
Vít Kopřiva (92.) skončil na halové akci ATP v Athénách v osmifinále. Český reprezentant podlehl v napínavém souboji německému kvalifikantovi Yannicku Hanfmannovi (117.) po dvou hodinách a 39 minutách 2:6, 7:5 a 5:7.
Kopřiva prohrával ve druhé sadě už 2:4, dvěma brejky ji ale dokázal otočit. V závěrečném dějství plném brejkbolů nevyužil tři šance na returnu, sám odvrátil osm brejkbolů, ten devátý už ale Hanfmann v jedenáctém gemu proměnil. Následně duel dopodával čistou hrou.
Nouza s Riklem jsou už v semifinále
Petr Nouza a Patrik Rikl postoupili mezi čtyři nejlepší dvojice na halové akci ATP v Metách. Čeští deblisti ve čtvrtfinále porazili indické duo Rithvik Čoudary Bollípalli, Ardžun Kadhe bez ztráty podání po setech 7:6(2) a 7:5. K vítězství si pomohli hned 15 esy.
V semifinále na ně čekají třetí nasazení Argentinec Guido Andreozzi a Francouz Manuel Guinard.
Pavlásek dohrál ve čtvrtfinále
Adam Pavlásek a jeho spoluhráč Ryan Seggerman se loučí s halovým turnajem ATP v Athénách ve čtvrtfinále. Česko-americký pár nestačil na třetí nasazené Mexičana Santiaga Gonzáleze a Nizozemce Davida Pela po setech 6:7(3) a 6:7(3). Utkání nenabídlo ani jeden brejk.
Vrbenský nestačil na nasazenou jedničku
Michael Vrbenský (715.) se v osmifinále halového challengeru v Tchaj-peji o překvapení nepostaral. Český kvalifikant podlehl za necelou hodinu a půl 3:6 a 2:6 nejvýše nasazenému Jamesi Duckworthovi (113.) z Austrálie.
Do druhého setu přitom Vrbenský vstoupil fantasticky, když se díky brejku čistou hrou ujal vedení 2:0. Poté už ale paradoxně nezískal ani gem.
ATP/WTA
Hellenic Championship, Athény (muži, GRE, 766 715 EUR, hala – tvrdý povrch)
Osmifinále dvouhry
Yannick Hanfmann (GER, 117.) – VÍT KOPŘIVA (92.) 6:2, 5:7, 7:5
Čtvrtfinále čtyřhry
S. González (MEX), Pel (NED) – PAVLÁSEK, Seggerman (USA) 7:6(3), 7:6(3)
Moselle Open, Mety (muži, FRA, 596 035 EUR, hala – tvrdý povrch)
Čtvrtfinále čtyřhry
Bollípalli, Kadhe (oba IND) – NOUZA, RIKL 6:7(2), 5:7
Challengery/WTA 125
HPP Open, Helsinky (muži, FIN, 181 250 EUR, hala – tvrdý povrch)
Osmifinále čtyřhry
BARNAT, DUDA – Jecan, Pavel (oba ROU) 3:6, 4:6
Taiwan Santaizi Challenger, Tchaj-pej (muži, TPE, 160 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Osmifinále dvouhry
James Duckworth (AUS, 113.) – MICHAEL VRBENSKÝ (696.) 6:3, 6:2
Osmifinále čtyřhry
Alcantara (PHI), Castelnuovo (SUI) – GENGEL, Sasikumar (IND) 6:4, 6:2
Oberleitner (AUT), VRBENSKÝ – Hsu, Huang (oba TPE) 2:6, 3:6
Lima 2 (muži, PER, 100 000 USD, antuka)
Osmifinále čtyřhry
Britto (BRA), KOLÁŘ – Carou (URU), Huertas del Pino (PER) 1:6, 3:6