Španělé s Alcarazem, Italové bez Sinnera. Jak vypadají nominace na Final 8 Davis Cupu?

- Marek Bartošík

Osm kapitánů týmů, které se zúčastní finálového turnaje Davis Cupu, odhalilo v pondělí nominace pro blížící se klání v italské Boloni (18.–23. listopadu). České tenisty zajímal ze sedmičky konkurentů nejvíce výběr Španělska, s nímž se střetnou ve čtvrtfinále.

Španělský kapitán David Ferrer nominoval pro letošní „Final 8“ Davis Cupu i světovou jedničku Carlose Alcaraze, který letos opanoval už osm turnajů včetně dvou grandslamů (Roland Garros, US Open).

Spolu s dvaadvacetiletým fenoménem jsou ve španělském týmu Jaume Munar (42.), Pedro Martínez (88.) a deblový specialista Marcel Granollers (8.). Poslední zmíněný letos vyhrál stejné dva grandslamy jako jeho krajan Alcaraz. Páté místo v týmu si kapitán Ferrer alespoň prozatím nechává volné, podle vyjádření ve španělských médiích ale nejspíše nepočítá s Alejandrem Davidovichem Fokinou (18.).

Na vítěze čtvrtfinále mezi Českou republikou a Španělskem čeká v sobotu 22. listopadu semifinále proti lepšímu z dvojice Německo – Argentina. Výraznými favority na postup jsou i díky tvrdému halovému povrchu Němci, kteří budou spoléhat hlavně na světovou trojku Alexandera Zvereva.

Společně s hvězdným Zverevem jsou v německém výběru Jan-Lennard Struff (91.), Yannick Hanfmann (126.) a debloví specialisté Kevin Krawietz (10.) s Timem Pützem (11.).

Až v případném finále můžou Češi narazit na šampiony posledních dvou daviscupových ročníků – domácí Italy. Ti se musejí obejít bez světové dvojky a vítěze dvou letošních grandslamů Jannika Sinnera, jenž se chce pořádně připravit na novou sezonu.

Italskou jedničkou bude při absenci Sinnera osmý hráč světa Lorenzo Musetti, jeho týmovými parťáky budou Flavio Cobolli (22.), Matteo Berrettini (59.) a debloví specialisté Simone Bolelli (14.) s Andreou Vavassorim (15.).

Zatímco do nabitého italského týmu se nedostali Luciano Darderi (26.) ani Lorenzo Sonego (45.), jedničkou jejich čtvrtfinálových soupeřů z Rakouska bude až 95. tenista žebříčku Filip Misolic.

Papírově slabším týmem jsou i Belgičané s jedničkou Zizouem Bergsem (40.), kteří narazí ve čtvrtfinále na Francouze. Zemi galského kohouta budou reprezentovat mimo jiné Ugo Humbert (24.) a finalista nedávné šanghajské tisícovky Arthur Rinderknech (27.).

Již zmínění Němci se střetnou ve čtvrtfinále s Argentinci, jejichž jedničkou bude Francisco Cerúndolo (21.).

O české nominaci, v níž nechybí Jiří Lehečka, Jakub Menšík ani Tomáš Macháč, jsme psali ZDE.