Senzační jízda končí ve čtvrtfinále. Siniaková neudržela vedení proti světové šestce

- Jan Vojkůvka

Kateřina Siniaková další vítězství na tisícovce ve Wu-chanu nevybojovala a její senzační jízda čínským singlem končí. Česká tenistka, která se po sedmi letech dostala do čtvrtfinále na turnaji WTA 1000, v souboji o postup do největšího kariérního semifinále neudržela vedení proti světové šestce Jessice Pegulaové a prohrála 6:2, 0:6, 3:6.

Fantastický turnaj ve dvouhře má za sebou česká tenistka Kateřina Siniaková. Na tisícovce ve Wu-chanu zdárně prošla dvoukolovou kvalifikací a v hlavní soutěži přidala další tři vítězství. Všech pět utkání navíc zvládla bez ztráty setu a připsala si velmi cenné skalpy Diany Šnajderové, Mayi Jointové či Ivy Jovicové.

V prvním čtvrtfinále na turnaji WTA 1000 od roku 2018 ovšem na nejlepší deblistku světa číhala Američanka Jessica Pegulaová. A aktuální světová šestka se ukázala být nad síly české hvězdy.

Rozhodně to ale zprvu nevypadalo vůbec beznadějně. Ba právě naopak! Siniaková měla výtečný vstup do zápasu a v prvním setu nečelila žádnému brejkbolu. Soupeřce prolomila podání ve čtvrtém a osmém gemu, čímž se dostala do vedení 1:0.

Pak se ale přeci jen začaly projevovat kvality Pegulaové, které nejspíš trvalo celý první set, než se pořádně rozehřála.

A jakmile se rozehřála, začala hrát neskutečně. Ve druhém setu ztratila dohromady jen sedm fiftýnů a královehradecké rodačce uštědřila kanára.

Siniaková ale ještě neřekla poslední slovo a ve třetím setu se znovu významně zlepšila. Na rozjetou Pegulaovou to ale už nestačilo. Češka nevyužila v rozhodující sadě dohromady čtyři brejkboly a na servisu zaváhala dvakrát. V páté hře se Američanka prodrala do vedení a zápas ukončila dalším brejkem v devátém gemu.

Siniaková si po veleúspěšném turnaji v singlu polepší ve světovém žebříčku o 17 příček a usadí se na 45. místě. O víkendu by Češka měla hrát kvalifikaci dalšího velkého turnaje v Ning-pu, jelikož ale stále pokračuje ve Wu-chanu ve čtyřhře, nad její účastí momentálně visí otazníky. O týden později by naopak měla určitě nastoupit v Kantonu.