Denní menu 14.3.2017: Plíškové Bacsinszká po půlhodině vzdala, Hradecká se Siniakovou v semifinále deblu

- Petr Šístek

Osmifinálové utkání Karolíny Plíškové s Timeou Bacsinszkou trvalo pouhých 31 minut, když si Švýcarka za stavu 1:5 zavolala lékaře a vzápětí zápas skrečovala. Ve čtyřhře vypadla dvojice Mirzaová, Strýcová, postup do semifinále naopak slaví duo Hradecká, Siniaková. Lukáš Rosol prošel do hlavní soutěže challengeru v Irvingu, kde zvládl finále kvalifikace a porazil Rusa Gabašviliho ve třech setech. Adam Pavlásek plnil roli nasazené jedničky v kanadském Drummondville, ale hladce podlehl Francouzi Lokolimu.

0:30

HRADECKÁ SE SINIAKOVOU SI ZAHRAJÍ O FINÁLE: Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou se ve čtvrtfinále čtyřhry na turnaji v Indian Wells utkaly se španělsko-čínským párem Lara Arruabarrenaová, Čchen Liang, který v úvodním kole překvapil třetí nasazené Karolínu Plíškovou s Caroline Garciaovou. Další senzace se ale nekonala, Češky splnily role favoritek a po vyrovnaném prvním setu, který skončil 6:4, v tom druhém soupeřkám nadělily dokonce "kanára". V kalifornské poušti si tak obě jmenované zahrají o finále! – Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková x Lara Arruabarrenaová, Čchen Liang 6:4, 6:0

22:00

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ NEDALA BACSINSZKÉ SEBEMENŠÍ ŠANCI: Karolína Plíšková se v Indian Wells zatím neprezentuje ideálními výkony, ale po úspěšně zvládnutých tuhých bitvách s Monikou Puigovou a Irinou-Camelií Beguovou postoupila již do osmifinále. V něm se však s Timeou Bacsinszkou na kurtu moc dlouho nezdržela. Bacsinská asi výrazně poznamenal maratón s Kiki Bertensovou v předchozím kole. Ten Švýcarka ovládla až po téměř třech a půl hodinách poměrem 10:8 v rozhodujícím tiebreaku. Plíšková se rychle dostala do vedení 3:0 a brzy vedla už 5:1. Na podání byla Češka naprosto suverénní, když ztratila pouhé dva míče. Bacsinská naopak servírovala mimořádně slabě, jinak se ale na kurtu nezdálo, že by měla nějaké problémy. Přesto si po 31 minutách za stavu 1:5 zavolala Švýcarka na kurt lékaře a po chvilce zápas vzdala. Plíškovou teď čeká ve čtvrtfinále vítězka zápasu Svitolinová - Muguruzaová.  – Karolína Plíšková x Timea Bacsinszká 5:1, skreč.

23:00

STRÝCOVÁ NARAZÍ NA HINGISOVOU: Čtvrtfinále čtyřhry v Indian Wells přinesl souboj čtvrtého nasazeného páru Strýcová, Mirzaová s turnajovými šestkami Hingisovou a Čchanovou. Obě dvojice postoupily do této fáze turnaje bez ztráty setu, Mirzaová s Hingisovou spolu vyhrály tři grandslamy, ale v závěru loňské sezóny se rozešly a teď nastupují se svými novými partnerkami. V prvním setu bylo k vidění hned sedm brejků a celý set rozhodl jediný míček. Dlouhou výměnu při podání Strýcové za stavu 4:5 a 40:40 však česko-indický pár prohrál a místo stavu 5:5 to bylo 4:6. Ve druhém setu vedlo duo Chan, Hingisová 4:1, ale o pár minut později to bylo 4:4 a Mirzaová se Strýcovou měly za stavu 0:40 čtyři brejkboly v řadě, které ovšem neproměnily a pak ztratily servis a za hodinu a 21 minut bylo hotovo. – Barbora Strýcová, Sania Mirzaová x Martina Hingisová, Jün-jan Čchan 4:6, 4:6.

Lukáš Rosol na challengeru v Irvingu, který je dotován 150 tisíci dolary, dokázal ve finále kvalifikace porazit Tejmuraze Gabašviliho ve třech setech 6:2, 3:6, 6:4 a vybojoval postup do hlavní soutěže. V utkání čelil obrovskému množství 12 brejkbolů, ze kterých dokázal osm odvrátit. Zároveň však předvedl také vynikající výkon na returnu a sám proměnil 6 ze 14 brejkbolů.

Na challengeru v kanadském Drummondvillu se nedařilo Adamu Pavláskovi, který proti Laurantu Lokolimu neměl protizbraň, kupil chybu za chybou a za hodinu prohrál 3:6, 3:6. Ve druhém setu sice získal vedení 2:0, ale to byl jediný záblesk jinak matného Pavláskova výkonu.

Na turnaji v řeckém Heraklionu se Michal Konečný dočkal finálového zápasu, který se měl konat už v neděli 12. března, ale teprve v pondělí český tenista odehrál čtvrtfinále a semifinále. Na vině bylo počasí, které v Řecku tenisu příliš nepřálo. Konečný však i přes nepřízeň podmínek dokázal dojít do finále a v něm vybojovat první letošní titul, když ve finále přehrál Francouze Baptista Crepatteho 6:4, 4:6, 6:2.

Petr Michnev v italském Sondriu dokázal po velké bitvě projít do druhého kola přes kvalifikanta Iliju Vučiče, kterému sice nenabídl žádný brejkbol, ale ve druhém setu, jenž se rozhodoval v tiebreaku, čelil hned dvěma mečbolům. Náročnou úlohu ale zvládl a ve třetím setu za stavu 4:4 proměnil svůj desátý brejkbol a zvítězil 6:7(5), 7:6(8), 6:4. Michnev tak potvrdil roli druhého nasazeného.

Velké štěstí v kvalifikaci v řeckém Irakliu měla Kateřina Novotná, která sice ve finále kvalifikace prohrála, ale nakonec se dostala do hlavní soutěže a čeká ji držitelka divoké karty domácí Eleftheria Gkogkouová, která v posledních dvou zápasdech neuhrála více než jednu hru. Do hlavní soutěže se jako lucky loser dostala v Tampě i Kateřina Kramperová, tu ale čeká nebezpečná Ukrajinka Jelizaveta Jančuková.

ATP / WTA

BNP Paribas Open Indian Wells (ženy, 7 669 423 USD, tvrdý povrch)

KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.)[3] - Timea Bacsinszká (SUI, 16.)[15] 5:1, skreč.

STRÝCOVÁ, Mirzaová (IND)[4] - Hingisová (SUI), J. Čchan (TPE)[6] 4:6, 4:6

HRADECKÁ, SINIAKOVÁ - Arruabarrenaová (ESP), Liang (CHN) 6:4, 6:0

CHALLENGERY

2017 BMW fo Dallas Irving Tennis Classic (muži, 150 000 USD, tvrdý povrch, finále kvalifikace)

LUKÁŠ ROSOL (155.) - Tejmuraz Gabašvili (RUS, 165.) 6:2, 3:6, 6:4

Challenger Banque Nationale Drummondville (muži, 75 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo dvouhry)

ADAM PAVLÁSEK (94.)[1] - Laurent Lokoli (292.) 3:6, 3:6

2017 Pingshan Open Šen-čen (muži, 75 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo čtyřhry)

JEBAVÝ, Zelenay (SVK)[4] - Sie (TPE), Rungkat (INA) 4:6, 6:3, 4:10

$60,000 Šen-čen (ženy, 60 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo dvouhry)

BARBORA ŠTEFKOVÁ - Julia Glushkovová (ISR) 6:3, 6:0

ITF / FUTURES

10th Lyttos Beach ITF ProCircuit (Heraklion, muži, GRE F1, 15 000 USD, tvrdý povrch, finále dvouhry)

MICHAL KONEČNÝ [3] - Baptiste Crepatte (FRA)[SE] 6:4, 4:6, 6:2.

Istarska rivijera, Poreč (muži, CRO F2, antuka, 15 000 USD)

ZDENĚK KOLÁŘ [3] - Hernan Casanova (ARG) 6:3, 7:5

KOLÁŘ, Serdarušič (CRO)[1] - Katanec (CRO), Maleševič (BIH)[WC] 6:1, 6:2

Egypt Men's Futures (Šarm aš Šajch, EGY F9, tvrdý povrch, 15 000 USD)

TOMÁŠ PAPÍK [7] - Oleg Chotkov (UKR)[Q] 3:6, 6:4, 4:6

PAPÍK, HÁJEK - Harris Scholtz [3] 3:6, 6:2, 6:10

10th Lyttos Beach ITF ProCircuit (Heraklion, muži, GRE F2, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo čtyřhry)

JALOVIEC, Šyla (BLR)[2] - Reed, Seeberger (oba USA) odloženo na 15.3.

STANĚK, I. MINÁŘ - Hampel, Pichler (oba AUT)[1] odloženo na 15.3.

Città di Sondrio (muži, ITA F4, 15 000 USD, tvrdý povrch - hala)

PETR MICHNEV [2] - Ilija Vučič (SRB)[Q] 6:7 (5), 7:6 (8), 6:4

NOUZA, ŠKOCH - Casati, Schena (oba ITA)[WC] 6:0, 6:4

TENNIS ORGANISATION CUP (Antalya, muži, TUR F10, 15 000 USD, antuka)

VÁCLAV ŠAFRÁNEK [1] - Peter Goldsteiner (AUT) 6:0, 3:1, skreč Goldsteiner

MICHAL SCHMID - Ivan Nedělko (RUS)[7] 6:2, 3:6. 4:6

ŠAFRÁNEK, SCHMID - Diděnko, Jehorov (oba UKR)[WC] 3:6, 4:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)

DAGMAR DUDLÁKOVÁ - Mia Eklundová (FIN) 4:6, 1:6

KATEŘINA NOVOTNÁ - Kim Fontanaová (SUI) 3:6, 4:6 (Kateřina Novotná se nakonec dostala do hlavní soutěže jako lucky loser)

BENCOVÁ, POKORNÁ [WC] - Covingtonová (GBR), Eklundová (FIN)[WC] 1:6, 1:6

TOPSPIN ENERGY CUP (Solarino, ženy, 15 000 USD, koberec)

PETRA KREJSOVÁ [5] - Susan Bandecchiová (SUI)[Q] 6:2, 6:2

KREJSOVÁ, Andreiová (ROU) - Napolitanová, Tonaová (obě ITA) 6:2, 6:1

TENNIS ORGANISATION CUP (Antalya, ženy, 15 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)

ANNA SLOVÁKOVÁ - Aylin Abdiogluová (TUR)[WC] 6:0, 6:1

SGI $15,000 WOMEN'S EVENT (Tampa, ženy, USA, 15 000 USD, antuka)

KATEŘINA KRAMPEROVÁ [13] - Alexa Guarachiová Mathisonová (CHI)[3] 2:6, 2:6 (Kateřina Kramperová se nakonec dostala do hlavní soutěže jako lucky loser)

MONIKA KILNAROVÁ [1] - Whitney Osuigweová (USA) 1:6, 3:6

JOHANA MARKOVÁ - Natasha Subhashová (USA) 2:6, 2:6