Favoritky, třeste se! Nenasazené hráčky můžou na Wimbledonu zamíchat kartami
Hlavní soutěž Wimbledonu se kvapem blíží. Rozlosování se uskuteční v pátek, a tak je už nyní jisté, které tenistky se mezi nasazené vejdou a které ne. Mezi účastnicemi, jež můžou pomýšlet na úspěchy proti favoritkám, jsou i české reprezentantky.

Ze sedmi jistých českých účastnic hlavní soutěže Wimbledonu (od 30. června) budou hned čtyři nenasazené, z toho rovnou dvě bývalé šampionky! Kromě držitelky divoké karty a vítězky ročníků 2011 a 2014 Petry Kvitové (573.) může potrápit favoritky v úvodních kolech také předloňská šampionka Markéta Vondroušová (73.).
Tenistka ze Sokolova triumfovala minulý týden na prestižní a velmi nabité pětistovce v Berlíně, kde ve finále udolala Číňanku Sin-jü Wang (33.). Pokud se žádná žebříčkově lepší tenistka neodhlásí, bude berlínská finalistka Wang první nenasazenou účastnicí Wimbledonu.
Počítat rozhodně musíme i s Tunisankou Uns Džábirovou (59.), která si v All England Clubu zahrála v letech 2022 a 2023 o titul. Minulý týden postoupila v Berlíně jako šťastná poražená z kvalifikace do čtvrtfinále, kde ji zastavila Vondroušová.
České barvy budou hájit i Kateřina Siniaková (78.) a Marie Bouzková (47.), obě umí na zeleném pažitu předvádět skvělý tenis. Bouzková je někdejší wimbledonskou čtvrtfinalistkou (2022) a osmifinalistkou (2023), Siniaková má ve své sbírce titul z Bad Homburgu (2023) a letos vyhrála na trávě už šest zápasů.
Qualifier Katerinia Siniakova moves on into R2 in Bad Homburg. pic.twitter.com/0xvktAc1KO
— Jimmie48 Photography (@JJlovesTennis) June 23, 2025
Britští fanoušci budou opět vkládat velké naděje do bývalé šampionky US Open Emmy Raducanuové (38.) a také Katie Boulterové (41.), jež má na svém kontě dva tituly z travnatého povrchu (Nottingham 2023 a 2024).
Na kvalitní výsledek z velkého turnaje už delší dobu čeká čtyřnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová (56.). Japonská hvězda rozhodně není elitní travařkou, na Wimbledonu nikdy nebyla dále než ve třetím kole. Pokud ale bude mít svůj den, může z kurtu „vystřílet“ libovolnou soupeřku.
Naopak skvělou travařkou je zkušená Němka Tatjana Mariaová (45.), která senzačně triumfovala na přípravné akci v londýnském Queen’s Clubu. Na kontě má i semifinálovou účast z Wimbledonu 2022.
Další zajímavá jména nenasazených účastnic: Rebecca Šramková, Belinda Bencicová, Dajana Jastremská, Danielle Collinsová.