Denní menu, 6.3.2017: Martincová a Hradecká postupují v Indian Wells, Šátral prohrál v Číně

Pohledy fanoušků z celého světa se pomalu zaměřují do Spojených států, kde začíná v pondělí kvalifikace na turnaj v Indian Wells. Po grandslamových turnajích je právě Indian Wells společně s turnajem v Miami považován za takový pátý mini-grandslam. V kvalifikaci ženského turnaje se představily Tereza Martincová s Lucií Hradeckou a obě si zajistily postup do další fáze! Svou osmou porážku v řadě utržil Jan Šátral, který prohrál v prvním kole na čínském challengeru.

6:00

ŠÁTRAL PROHRÁL POOSMÉ V ŘADĚ: Český tenista Jan Šátral se rozhodl pokusit štěstí na čínském challengeru v Ču-chaji a obětoval tomu i účast v kvalifikaci na podnik Masters v Indian Wells. V prvním kole narazil na Tchajwance Jasona Junga, na kterého vlétl skutečně drtivě a vyhrál první set 6:1. Jung ovšem figuruje v žebříčku jen o pár míst za Šátralem a potvrdil své tenisové kvality, když ve zbytku zápasu dokázal vystavit Šátrala velkému tlaku a český hráč prohrál zbývající dva sety 1:6, 2:6. Zápas rozhodl pátý gem třetí sady, v němž Šátral sice odvrátil sedm brejkbolů, ale poté, co sám nevyužil gembol, byl už na osmý brejkbol krátký. – Jan Šátral (164) x Jason Jung (TPE, 170.) 6:1, 1:6, 2:6

21:30

MARTINCOVÁ OTOČILA DUEL S BROADYOVOU: Tereza Martincová zvládla v Indian Wells náročný zápas s Britkou Naomi Broadyovou a postupuje do druhého kola kvalifikace. Aktuálně 165. hráčka světového žebříčku sice prohrála úvodní set, avšak utkání dokázala otočit a ve třetím setu zvítězila 6:3. V dalším kole čeká Martincovou souboj s Mandy Minellaovou z Lucemburska. – Tereza Martincová (165) - Naomi Broadyová (GBR, 123) 4:6, 6:2, 6:3

21:30

HRADECKOU V INDIAN WELLS POSTUPUJE: Lucie Hradecká zvládla své úvodní utkání v kvalifikaci na turnaj v Indian Wells. Aktuálně 152. hráčka světového žebříčku si ve třech setech poradila se slovenskou vycházející hvězdou Rebeccou Šrámkovou. Českou tenistku čeká v druhém kvalifikačním kole souboj s Američankou Lepchenkovou. – Lucie Hradecká (152.) - Rebecca Šrámková (SVK, 116) 6:2, 6:7 (5), 6:2

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, tvrdý povrch, 7 669 423 USD, 1. kolo kvalifikace)
TEREZA MARTINCOVÁ (165.) - Naomi Broadyová (GBR, 123) 4:6, 6:2, 6:3
LUCIE HRADECKÁ (152.) - Rebecca Šrámková (SVK, 116) 6:2, 6:7 (5), 6:2

2017 Ču-chaj Open (muži, tvrdý povrch, 50 000 USD, 1. kolo)
JAN ŠÁTRAL (164) x Jason Jung (TPE, 170.) 6:1, 1:6, 2:6

Basiglio ITA F3 (muži, 15 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo)
PETR MICHNEV (294.) - Egor Gerasimov (BLR, 408.) 6:7 (4), 3:6

G&V HOSPITAL CUP, Solarino (ženy, 15 000 USD, koberec, 1. kolo)
PETRA KREJSOVÁ (400.) - Ylena In-Albonová (SUI, 622.) 6:2, 1:6, 6:2

Istarska rivijera (Rovinj, muži, 15 000 USD, antuka, 3. kolo kvalifikace)
ANDREJ WAWRZYCZEK (-) - Jakob Johansson-Holm (SWE, 1151.) 4:6, 2:6
FILIP BRTNICKÝ (1073.) - Harrison Lombe (AUS, 2102.) 4:6, 6:1, 6:0

FILIP BRTNICKÝ (1073.) - Antun Vidak (CRO, 1563.) 7:6 (2), 2:6, 7:5

Egypt Men's Futures (Šarm aš Šajch, muži, 15 000 USD, tvrdý povrch, 3. kolo kvalifikace)
TOMÁŠ PAPÍK (486.) - Jonathan Binding (GBR, 1770.) 7:5, 6:4

Soho Square Egypt Women's Future (Šarm aš Šajch, ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch, 3. kolo kvalifikace)
HANA PEKTOROVÁ (-) - Nina Kruijerová (NED, 782.) 2:6, 1:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (Heraklion, ženy, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)
PETRA POKORNÁ (-) - Hristina Djokičová (SRB, -) 1:6, 4:6
DAGMAR DUDLÁKOVÁ (-) - Maria Kefalaová (GRE, -) 6:1, 6:0

TENNIS ORGANISATION CUP (Antalya, ženy, 15 000 USD, antuka, 3. kolo kvalifikace)
KRISTÝNA HRABALOVÁ (-) – NIKOLA TOMANOVÁ (1178.) 4:6, 6:3, 7:6 (4)

ORLANDO PROFESSIONAL TENNIS SERIES (ženy, 15 000 USD, tvrdý povrch, 2. kolo kvalifikace)
LAETITIA PULCHARTOVÁ (-) - Romy Kölzerová (GER, 796.) 2:6, 6:7 (5)
ANNA MÁRIA KALAVSKÁ (-) - Jada Robinsonová (USA, -) 0:6, 1:6
KATEŘINA KRAMPEROVÁ (937.) - Victoria Floresová (USA, -) 3:6, 0:6
JOHANA MARKOVÁ (-) - Anca Craciunová (CAN, -) 6:3, 6:2