Bára byla z poražených blíže k vítězství, hodnotí první den kapitán Petr Pála

- David Schlegel

Po prvním dnu je stav fedcupového klání v Ostravar Areně nerozhodný. „V obou utkáních vyhrály favoritky, i když Bára byla z poražených blíže k tomu, aby svůj zápas vyhrála,“ hodnotí první den nehrající kapitán Petr Pála, který nyní promýšlí varianty, jak poskládat tým do nedělních zápasů. „Máme rozhodně více možností než mají Španělky. Na neděli se těším a věřím, že to zvládneme,“ zůstává plný optimismu.

O čem Petr Pála na tiskové konferenci hovořil?

O zápase Strýcová – Muguruzaová

Bára prohrála po velkém boji první gem, který pak velmi ovlivnil průběh prvního setu. Bylo pro ní hodně těžké, aby se vzchopila, když dostala 0:6. To se jí podařilo a zvládla výborně konec druhého setu. Na začátku třetího setu měla hrozně moc šancí na brejk. Prvních pět gemů bylo strašně moc vyrovnaných a byla to otázka jednoho dvou míčů. Tam chtělo v rozhodujících chvílích zahrát něco navíc a místo stavu 1:4 mohla být ona tou, která vede. Muguruzaová mohla být dole a byla by nervózní. Bára byla k sobě po zápase víc kritická než musela. Mohla v určitých chvílích lépe podávat, ale rozhodlo pár míčů. Přece jen hrála proti hráčce první světové desítky, loňské vítězce grandslamu. To je vždycky těžké.

O zápase Plíšková – Arruabarrenová

Nebylo jednoduché nastupovat za stavu 0:1. Kája nebyla se svou hrou úplně spokojená, ale na druhou stranu to zvládla dobře. Dobře servírovala, ale trochu se prala s returnem. Zápas mohla zvládnout ještě lépe, kdyby to za stavu 4:2 ve druhém setu zaservírovala. Zdálo se, že bude konec, ale zamotalo se to. V tu chvíli musela zase něco ukázat a i při setbolu soupeřky zahrála super míček. Alespoň si vyzkoušela, jaké je to být pod tlakem. To se jí do nedělního zápasu proti Muguruzaové může hodit.

O případné změně nasazení hráček pro dvouhru

Zatím jsem o tom neměl čas přemýšlet. Ze tří zápasů musíme udělat dva body a máme několik variant pro dvouhru i pro čtyřhru. Máme rozhodně více možností než mají Španělky. Na neděli se těším a věřím, že to zvládneme.

O nedělním zápase jedniček Plíšková – Muguruzaová

Bude to úplně jiná hra než v sobotu. Bára rytmus vždycky spíše rozbíjí, hraje často různé varianty úderů, ráda mění výšku. Muguruzaová hraje naopak ráda u lajny a diktuje tempo hry. Kája hraje taky rychle a lépe servíruje.

Původní zpravodajství z Ostravy

Sobota 11. 2.

Fed Cup: Plíšková vyrovnala. Strýcová proti Muguruzaové neuspěla

Podání bylo trapné celý zápas, smutní Strýcová po boji s Muguruzaovou

Bude to ještě hodně těžké, Češky vždycky všechno vyhrajou, říká po úvodní výhře Muguruzaová

Čtvrtek 9. 2.

Vítězka soutěže se setkala s českým týmem. Dnes od 13 hodin můžete vyhrát také!

Atletické chutě českých tenistek: Strýcová chce zkusit maratón, Šafářová obdivuje tyčkaře

České tenistky na slavnostním banketu oslnily svou krásou

Středa 8. 2.

Zima a nejtěžší možný soupeř. Všechno je tu proti mně, směje se Muguruzaová před losem