VIDEO: Travnatý tenis jako z učebnice. Ve Stuttgartu byla k vidění senzační výměna

- Jan Vojkůvka

Tráva je pro hraní tenisu specifická. Jedná se o rychlý povrch s nevyzpytatelnými odskoky, na které jde v mnoha směrech hlavně o techniku úderů. A technickými údery se to v utkání mezi Alexandrem Bublikem a Lorenzem Musettim v německém Stuttgartu jen hemžilo.

Zejména jedna z výměn v průběhu zápasu nabídla vše, co od travnatého tenisu lze očekávat. Byly k vidění kraťasy, loby, voleje, dokonce jeden tweener. Oba hráči získali v průběhu výměny postavení u sítě, oba byli zahnáni zpět k baseline. Vlastně tomu chybělo už jen zakončení vítězným úderem.

S Bublikem to v průběhu výměny nevypadalo úplně růžově. Poté, co byl nucen spěchat k síti, tak byl zahnán lobem, načež ale trefil výborný tweener. V tu chvíli se u sítě zjevil Musetti, ale ani dvěma voleji se mu výměnu ukončit nepovedlo. Znovuzrozený Bublik naopak našel prostor k přelobování soupeře, který při přeběhu k základní čáře nedokázal míček vrátit do dvorce.

Zatímco vítězem parádní výměny se stal Bublik, zápas nakonec skončil postupem Musettiho do semifinále. Za stavu 4:6, 6:1 a 1:0 mu totiž kazachstánský tenista utkání vzdal. Oficiálním důvodem bylo zranění nohy.