ITF v Trnavě: Procházková, Žovincová a Mendesová postupují do čtvrtfinále

- Petr Šístek, Michal Chadim

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TRNAVY: Ve čtvrtek byly na turnaji ITF v Trnavě dotovaném patnácti tisíci dolary na programu osmifinálová utkání dvouhry. O postup do čtvrtfinále v nich bojovalo hned šest českých tenistek. Další dvě se pak představily i ve čtvrtfinále čtyřhry.

JOHANA MARKOVÁ [Q] - Lenka Juríková (SVK)[4] 4:6, 6:7(5)

Čtvrteční program na kurtu číslo 1 zahájil zápas sedmnáctileté Johany Markové, která hrála se Slovenkou Juríkovou. Česká juniorka vstoupila do zápasu parádně, hned v prvním gemu Juríkovou brejkla a rychle se dostala do vedení 2:0. Jenže pak se čtvrtá nasazená hráčka turnaje vzchopila a první sadu ovládla poměrem 6:4. Druhý set začala opět lépe Marková, která vedla 3:1, ovšem i tentokrát se slovenská tenistka dokázala dostat zpátky do hry a nakonec druhý set vyhrála 7:5 v tiebreaku.

TEREZA PROCHÁZKOVÁ [Q] - SABINA MACHALOVÁ [Q] 3:6, 6:3, 6:3

V ryze českém duelu se na kurtu číslo 3 střetla Tereza Procházková se svou kamarádkou Sabinou Machalovou. Ta dokázala hned v úvodu setu sebrat své kamarádce podání a výhodu brejku si nakonec podržela až do konce první sady. „Sabča hrála dobře a ze začátku mě vůbec nepouštěla do hry," hodnotila Procházková prohraný první set. Ve druhé sadě začala Procházková lépe servírovat a byla více aktivní. Celý set získala poměrem 6:3 a následně stejným výsledkem urvala i třetí set. Ve čtvrtfinále na Procházkovou čeká druhá nasazená Michaela Hončová.

VENDULA ŽOVINCOVÁ - Joana Eidukonyteová (LTU) 6:2, 6:4

Do čtvrtfinále postoupila i Vendula Žovincová, která si ve svém utkání poradila s Litevkou Eidukonyteovou 6:2 a 6:4. „Jsem ráda, že jsem to zvládla, protože jsem tady první kolo odehrála v pondělí a vlastně jsem tu musela dva dny čekat," říkala Žovincová k nezvyklému rozvrhu zápasů.

BARBORA MIKLOVÁ - Vivien Juhászová (SVK)[3] 6:1, 2:6, 3:6

Své utkání naopak nezvládla Barbora Miklová, která podlehla třetí nasazené Slovence Vivien Juházsové. „První set jsem zvládla úplně bez chyb, ale pak jsem trochu povolila, ona se chytla a už to bylo vyrovnané," hodnotila česká tenistka, která nám prozradila, že se v nejbližších týdnech hodlá věnovat hlavně přípravě na maturitu.

PERNILLA MENDESOVÁ - Ana Vrljičová (CRO)[5] 6:4, 6:2

Třetí Češkou, která dnes postoupila do čtvrtfinále je Pernilla Mendesová, která si za hodinu a dvacet pět minut poradila s pátou nasazenou Annou Vrljičovou. Česká tenistka měla skvělý vstup do utkání, když rychle vedla 5:0. Jenže pak si situaci trochu zkomplikovala. „Z ničeho nic jsem začala dělat zbytečné chyby. Asi to byla ztráta koncentrace. Naštěstí jsem to tam za stavu 5:4 podržela," hodnotila Mendesová první set. Ve druhé sadě už podobné komplikace nepřipustila a vyhrála ji 6:2.

Čtvrtfinále čtyřhry

Juríková, Schmiedlová Kr. (obě SVK)[4]- MACHALOVÁ, Husaková (NED) 6:3, 6:3

Rusová (SVK), ŠVECOVÁ - Škamlová, Tabak (SVK) 4:6, 2:6

JOHANA MARKOVÁ [Q] - Lenka Juríková (SVK)[4] 4:6, 6:7(5)
Michaela Hončová (SVK)[2] - Sandra Zaniewská (POL) 6:4, 6:1

Heisenová (GER), Lazarevová (RUS)[1] - Jarůšková, Vajdová (obě SVK)[WC] 7:5, 7:6(5)
Juríková, Schmiedlová Kr. (obě SVK)[4] - MACHALOVÁ, Husaková (NED) 6:3, 6:3
Koberlingová, Šímová (obě SVK)[WC] - Jamrichová, Juhászová (obě SVK)[2] 3:6, 3:6

Turnaj v Trnavě den po dni

8.2. ITF v Trnavě: Mendesová postupuje do druhého kola, Kallmünzerová prohrála s divokou kartou

7.2. ITF v Trnavě: Procházková, Machalová a Marková postupují do dalšího kola

6.2. ITF v Trnavě: Žovincová v hlavní soutěži vyřadila nasazenou jedničku, kvalifikací prošlo pět Češek

5.2. ITF v Trnavě: Deset českých tenistek slaví postup do finále kvalifikace

4.2. ITF v Trnavě: Sedm Češek postupuje, vyřazena byla pouze Kulhánková