Vítězný obrat v Chile. Sára Bejlek na úvod porazila bývalou světovou padesátku

- Marek Bartošík

Sára Bejlek (194.) postoupila na antukové akci kategorie WTA 125 v chilské Colině stejně jako loni do osmifinále. Česká teenagerka udolala v napínavém prvním kole šestou nasazenou Maďarku Annu Bondárovou (113.) po dvou hodinách a třech minutách boje 5:7, 6:2 a 6:3, když ve druhé sadě rychle dohnala manko brejku.

Po měsíční pauze se vrátila do akce sedmnáctiletá Sára Bejlek, která v polovině října opanovala 25tisícový antukový turnaj ITF v italské Santa Margheritě di Pula. Levou rukou hrající Češka si ve středu připsala už šestou výhru v řadě, tentokrát na ni nenašla recept bývalá světová padesátka Anna Bondárová.

Sára Bejlek v prvním setu dohnala manko 1:5, koncovku sady však zvládla lépe maďarská tenistka. Bondárová začala lépe i ve druhém dějství, mladičká Češka ale na ztrátu podání z úvodní hry rychle zareagovala a posléze se ještě dvakrát prosadila na returnu.

V závěrečném setu stačil Sáře Bejlek k úspěchu jediný brejk ze druhého gemu, sama vymazala v pátém gemu oba brejkboly zkušené soupeřky a utkání následně bez výraznějších potíží dopodávala.

Další soupeřkou české reprezentantky bude buď Argentinka Martina Capurrová Tabordaová (193.), nebo Gruzínka Jekatěrine Gorgodzeová (379.). Sára Bejlek si postupem do osmifinále zajistila 15 bodů do žebříčku WTA, čtvrtfinalistka jich získá 29. Šampionka si přijde na porci 160 bodů do rankingu.

LP Open by IND, Colina (ženy, CHI, 115 000 USD, antuka)
1. kolo dvouhry
Anna Bondárová (HUN, 113.) – SÁRA BEJLEK (194.) 7:5, 2:6, 3:6