Tenisová Liga mistrů? Hvězdná exhibice už zná své obsazení a rozdělení do týmů

- Petr Sumbal

Konec tenisové sezóny se již kvapem blíží. Ani v prosinci se ale bez tenisu úplně neobejdeme, vrací se totiž exhibiční turnaj s názvem World Tennis League. Pořadatelé již oznámili kompletní složení všech čtyř týmů. A nutno říci, že je opravdu hvězdné.

Bez tenisu nebudeme ani o Vánocích. Od 21. do 24. prosince budou moci tenisoví fanoušci kromě pohádek sledovat také tenisová utkání na exhibici v Abú Zabí. V hlavním městě Spojených arabských emirátů se sjede opravdová tenisová smetánka.

Divákům se například představí aktuální ženská světová jednička Aryna Sabalenková i dvojka Iga Šwiateková. Mužský tenis budou zastupovat například světová trojka Daniil Medveděv nebo šestka Stefanos Tsitsipas.

Dohromady šestnáct tenistů (osm mužů a osm žen) je rozděleno do čtyř týmů, přičemž každý je reprezentován dvěma muži a dvěma ženami. Týmy se mezi sebou utkají každý s každým a dva nejlepší z nich si to poté rozdají ve finále o titul. Každé utkání se bude skládat ze dvouhry mužů, dvouhry žen a smíšené čtyřhry.

V nominaci týmu Eagles stále figuruje těhotná Švýcarka Belinda Bencicová, je však možné, že bude nakonec na soupisce někým nahrazena.

V týmu Kites se setkávají Tsitsipas a jeho přítelkyně Paula Badosaová, kteří si tak budou moci poprvé vyzkoušet spolupráci ve smíšené čtyřhře. Původně spolu měli hrát už ve Wimbledonu, to ale nakonec kvůli zranění Španělky padlo.

„Naším cílem je od prvního dne přinést mix světového tenisu a zábavy. Jsme nadšení, že můžeme tuhle velkou tenisovou show předvést právě v Abú Zabí na ostrově Yas,“ nechal se slyšet ředitel WTL Rajesh Banga.

Hawks
Iga Šwiateková, Caroline Garciaová, Casper Ruud, Hubert Hurkacz

Falcons
Frances Tiafoe, Taylor Fritz, Leylah Fernandezová, Jelena Rybakinová

Eagles
Daniil Medveděv, Andrej Rubljov, Belinda Bencicová, Sofia Keninová

Kites
Stefanos Tsitsipas, Grigor Dimitrov, Aryna Sabalenková, Paula Badosaová