Brenda Fruhvirtová letos popáté triumfovala! Bylo obtížné se dostat do zápasového rytmu, přiznala

- David Schlegel, Michal Hladký

Když je šestnáctiletá Brenda Fruhvirtová fit, jen těžko ji někdo dokáže zastavit. Po takřka dvouměsíční pauze, kterou zapříčinily zdravotní problémy, se mladá Češka vrátila na okruh ziskem turnajového prvenství v italské Santa Margheritě. A úspěšný týden následně 139. hráčka světového žebříčku popsala v rozhovoru pro Tenisový svět.

V prvních dvou kolech proti Nahimanaové a Okťabrevové jste hrála se soupeřkami třísetové zápasy. Dostávala jste se do tempa hůře než na jiných turnajích?
Po tak dlouhé době bylo obtížné se dostat do zápasového rytmu. V prvních zápasech jsem se na kurtu docela hledala a jsem ráda, že jsem to zvládla. Přestože oba souboje byly dost fyzicky náročné.

Proti Okťabrevové to byl snad první zápas mezi dospělými, kdy jste byla zkušenější než soupeřka. Rusce je patnáct a má za sebou zajímavé výsledky. Vy jste s ní první set hladce prohrála, ale pak jste jí ve zbytku utkání povolila jedinou hru...
V prvním setu se mi nepodařilo dostat do zápasu. Nebyla jsem rozjetá, neměla jsem rytmus. Úvodní kolo jsem hrála ve středu, následně jsem měla kvůli špatnému počasí dvoudenní pauzu. Za tu dobu jsem poměrně zatuhla, po fyzicky náročném prvním utkání jsem totiž ani tolik netrénovala.

V sobotu i v neděli jste kvůli dešti musela odehrát po dvou zápasech. Jak jste to fyzicky zvládala? A jak jste si poradila s promočenými kurty?
Bylo to náročné. Těší mě, že jsem se s podmínkami popasovala a zvládla to. Kurty byly dost promočené, hlavně na semifinále. Několikrát jsem uklouzla, nehýbalo se mi na dvorci zrovna nejlépe.

Postupně jste na turnaji porazila Pieriovou, Olijnykovovou a Nayaovou. Všechny jsou starší a o dost zkušenější. Který zápas byl nejtěžší a proč?
Nejobtížnější bylo semifinále, soupeřka hrála nevyzpytatelný tenis. Netušila jsem, co od ní přiletí, co od ní mohu vlastně čekat. Jak už jsem zmínila, kurt byl také strašně mokrý a bála jsem se, abych si na něm něco neudělala.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Brenda Fruhvirtova (@brendafruhvirtova)

Po turnaji vás čekal přesun do řeckého Herákleionu, kde se hraje sice na antuce, ale podle všeho jde o dost speciální povrch. Co na něj říkáte?
Je opravdu specifický. Není to úplně normální antuka, protože pod ní je ještě takový koberec. Ale zatím se mi na tom hraje celkem dobře.

Jak vypadá váš plán do konce sezony? A jak se ohlížíte za tenisovým rokem 2023?
Plán ještě neznám. Záleží, jak se budu fyzicky cítit. Chtěla bych v Řecku odehrát ještě jednu čtyřicítku, nicméně to není vůbec jisté. S uplynulou sezonou jsem spokojená, byl to pro mě dobrý rok. A vím, že se pořád mám kam posouvat.

Chystáte se v příštím roce hrát nějaké turnaje se svou sestrou? A vyzkoušíte si někdy společnou čtyřhru?
Ještě jsme to neřešily. Ale budu moc ráda, pokud to vyjde a s Lindou si zase nějakého debla zahrajeme.

Fortevillage ITF Trophy, Santa Margherita di Pula (ženy, ITA, 25 000 USD, antuka)
Finále: BRENDA FRUHVIRTOVÁ (139.) – Guillermina Nayaová (ARG, 461.) 6:4, 6:3
Semifinále: BRENDA FRUHVIRTOVÁ (139.) – Olexandra Olijnykovová (UKR, 425.) 6:4, 6:4
Čtvrtfinále: BRENDA FRUHVIRTOVÁ (139.) – Tatiana Pieriová (ITA, 547.) 6:0, 6:4
Osmifinále: BRENDA FRUHVIRTOVÁ (139.) – Alisa Okťabrevová (-) 2:6, 6:1, 6:0
1. kolo: BRENDA FRUHVIRTOVÁ (139.) – Sada Nahimanaová (BDI, 305.) 6:4, 4:6, 6:4