Juniorka Valentová musela kvůli zranění vynechat Turnaj mistryň. Jaké má plány?

- Marek Bartošík, Michal Hladký

Měla to být odměna za vydařenou sezonu, Tereza Valentová ale nakonec musí juniorský Turnaj mistryň oželet. Šestnáctiletá naděje doplatila na zranění břišního svalu, které si přivodila na juniorském US Open. Valentová v New Yorku dokázala postoupit až do finále, od té doby si ale od tenisu dala pauzu, aby vyléčila sedmimilimetrovou trhlinu v břišním svalu.

„Moc mě mrzí, že jsem kvůli zranění musela vynechat juniorský Turnaj mistryň v Číně. Obdržela jsem zprávu, že můžu hrát už na osmdesát procent, za což jsem ráda. Asi pojedu do zámoří na juniorské turnaje,“ vyprávěla ve středu Tereza Valentová.

Členka pražské Sparty je aktuální juniorskou pětkou, v čínském Čcheng-tu měla podobně jako Laura Samsonová útočit na další vzestup žebříčkem. Sama Valentová po účasti na Turnaji mistryň pokukovala, rodiče i doktoři ale byli proti.

„Moc mě to mrzí, když vidím, jak tam všechno probíhá,“ okomentovala dění v Čcheng-tu. „Rodiče nechtěli, abych podstoupila riziko, že bych si to mohla natrhnout víc a zmeškat třeba Austrálii. Stále jsem doufala, že ještě natrénuju, ale tři týdny jsem nehrála. Kdybych tam měla jet, určitě bych nepodala výkon, který bych měla podat,“ přiznala Valentová.

Finalistka juniorského US Open už pomalu spřádá plány na novou sezonu, v níž by chtěla více nakouknout na profesionální okruh. „Po novém roce určitě zkusím další ženské turnaje, ale zároveň pojedu na juniorské grandslamy,“ poznamenala.

Volný čas předtím, než vyrazí za dalšími tenisovými výzvami, věnuje talentovaná hráčka středoškolskému studiu. „Teď chodím do školy a mám čas na učení, takže jsem si nahnala pár celkem dobrých známek. Musím se pochválit!“ doplnila s úsměvem Valentová.