Nejdelší šňůra sezony. Gauffová prodlužuje svou vítěznou sérii i v Pekingu

- Jan Vojkůvka

Devatenáctiletá Cori Gauffová se nadále udržuje ve skvělé formě. Po životním úspěchu na US Open a téměř měsíční pauze se vypravila do čínského Pekingu, kde zvládla už tři zápasy a postoupila do čtvrtfinále. Zároveň stanovila vůbec nejdelší vítěznou šňůru na okruhu WTA v roce 2023, když vyhrála 15 zápasů v řadě.

Gauffová nastartovala svou vítěznou sérii po porážce ve čtvrtfinále v Montréalu v polovině srpna. Od té doby vyhrála turnaje v Cincinnati a New Yorku a ve čtvrtek si pak připsala už patnácté vítězství za sebou. V osmifinále tisícovky v Pekingu porazila 7:6(5), 6:2 Veroniku Kuděrmetovovou, která minulý týden slavila titul v Tokiu.

S 15 výhrami v řadě překonala dosavadní nejdelší šňůru Igy Šwiatekové, která letos zapsala 14 vítězství bez porážky. V žebříčku jsou na děleném třetím místě Aryna Sabalenková a Jelena Rybakinová, které shodně vyhrály 13 utkání v řadě.

„Když je grandslamová sezona u konce a jsem kvalifikována na Turnaj mistryň, tak na sobě už necítím tlak. Takže si myslím, že by tohle mohl být dobrý týden na to, abych pokračovala na vítězné vlně,“ poznamenala Gauffová pro oficiální web WTA. „Kéž bych k zápasům takhle přistupovala i dřív,“ podotkla.

Gauffová tím připustila, že jakmile se jí povedlo dosáhnout hlavních cílů sezony, začala k zápasům přistupovat uvolněně, což jí i po dlouhé přestávce po US Open pomáhá ke sbírání dalších výher. „Tyto zápasy jsou už pro mě bonusem,“ upozornila.

O šestnácté vítězství v řadě se mladá Američanka pokusí v pátečním čtvrtfinále proti Marii Sakkariové. Pokud by dokázala uspět, výrazně by tím pomohla Markétě Vondroušové a Karolíně Muchové v boji o Turnaj mistryň. Právě Sakkariová má v závěru sezony výtečnou formu a na poslední chvíli touží po proniknutí mezi nejlepší osmičku.