Ztráta vedení ji nerozhodila. Nasazená dvojka Kvitová postoupila v Číně už do čtvrtfinále

- Daniel Tichý, Marek Bartošík

AKTUALIZOVÁNO – Petra Kvitová (14.) začala turnaj v čínském Ning-pu na výbornou, když porazila v prvním kole německou kvalifikantku Annu-Lenu Friedsamovou (112.) za necelou hodinu a tři čtvrtě v poměru 7:6(2), 6:1. Zkušená Češka, která je v akci poprvé od US Open, pronikla rovnou do čtvrtfinále. Julia Putincevová (73.), jež měla být osmifinálovou soupeřkou Kvitové, totiž z turnaje odstoupila.

Česká hráčka si po neúspěšném tažení na US Open dala třítýdenní oddych a přihlásila se až na turnaj v čínském Ning-pu, kde plní roli nasazené dvojky. Kvitová ještě stále drží šanci na účast na Turnaji mistryň, který se uskuteční v mexickém Cancúnu na přelomu října a listopadu. Češce momentálně náleží jedenácté místo v žebříčku Race.

Kvitová se v prvním kole turnaje WTA 250 v Ning-pu utkala s německou hráčkou Annou-Lenou Friedsamovou, jež úspěšně prošla dvoukolovou kvalifikací. Češka ale potvrdila roli výrazné favoritky a dokráčela si pro výhru 2:0 na sety.

Nutno podotknout, že nešlo o lehký zápas. V první sadě ztratila Kvitová náskok 5:1 a nedokázala třikrát dopodávat. Set musela urvat až v tiebreaku, který skončil 7:2. Druhá sada byla už z pohledu české hráčky dominantnější.

V bitvě o čtvrtfinále měla Kvitové stát v cestě kazachstánská hráčka Julia Putincevová, se kterou má Češka pozitivní bilanci vzájemných utkání 3:0. Putincevová se ale z nadcházejícího duelu omluvila.

Třiatřicetiletá Kvitová se v této sezóně může pyšnit solidní bilancí 29 výher a 11 proher. Česká tenistka si připsala i dva titulové vavříny: nejdříve ovládla podnik v Miami, kde ve finále zdolala Jelenu Rybakinovou, a poté zazářila na její oblíbené trávě v Berlíně.

I díky těmto dvěma titulům zkušená Češka stále drží naději pro účast na Turnaji mistryň. Momentálně ztrácí necelých 700 bodů na poslední postupové místo, které okupuje Tunisanka Uns Džábirová. Právě ona je v Ning-pu nasazenou jedničkou.

Ningbo Open (ženy, CHN, 259 303 USD, tvrdý povrch)
1. kolo dvouhry
Anna-Lena Friedsamová (GER, 112.) – PETRA KVITOVÁ (14.) 6:7(2), 1:6