Challenger v Prostějově: Menšík s Macháčem prolétli do čtvrtfinále, postupují i Lehečka a Svrčina

Prostějovský UniCredit Czech Open měl ve středu na programu osmifinálové zápasy a českým tenistům se velmi dařilo. Postup do čtvrtfinále vybojovali Jiří Lehečka, Tomáš Macháč, Dalibor Svrčina a Jakub Menšík, jenž vyřadil turnajovou trojku Bagnise. Pouť turnajem naopak skončila pro Hynka Bartoně. V odpoledních hodinách došlo rovněž na čtvrtfinálová utkání ve čtyřhře.

Lehečka po dvou hodinách postoupil do čtvrtfinále
Úspěšné vystoupení v osmifinále challengeru v Prostějově má za sebou Jiří Lehečka (41.). Nasazená jednička domácího turnaje dokázala ve středu porazit Nizozemce Juleho Selse (169.) po setech 7:6(3) a 6:3.

Během dvouhodinového utkání byl Lehečka lepším hráčem na dvorci, v prvním setu však neudržel výhodu brejku a musel své vítězství vybojovat až v tiebreaku. Ve druhé sadě se však dostal po úvodní brejkované do vedení 3:1 a výhodu jednoho brejku si donesl až do koncovky zápasu.

Svrčinovi soupeř skrečoval a poslal ho do čtvrtfinále
Dalibor Svrčina (232.) měl zápas se sedmým nasazeným Eliasem Ymerem (155.) skvěle rozehraný a dostal se až do vedení 4:1, načež mu Švéd v průběhu šestého gemu duel skrečoval. Ymer úpěl bolestí při každém bekhendu a pokračování v utkání by bylo pro něj až přílišným hazardem s ohledem na další průběh sezony.

Svrčina, který loni v Prostějově prošel až do finále, si ve čtvrtfinále zahraje s Jakubem Menšíkem.

Menšík vyřadil nasazenou trojku
Jakub Menšík (240.) ztratil i při svém druhém prostějovském vystoupení pouhých pět gemů. Tentokrát přehrál sedmnáctiletý talent na centrálním dvorci za hodinu a 17 minut 6:2 a 6:3 Facunda Bagnise (124.) z Argentiny, nasazenou trojku.

Nad majitelem šestnácti challengerových trofejí vedl Menšík už 6:2 a 4:1. Následně poprvé v utkání ztratil servis, drama ale nepřipustil. Zápas Menšík naopak na příjmu ukončil dalším brejkem.

Macháč povolil soupeři jen dva gemy
Pouhých 52 minut pobyl na kurtu během osmifinále v Prostějově Tomáš Macháč (127.). Pátý nejvýše nasazený účastník turnaje neměl na kurtu číslo 1 slitování s Matém Valkuszem (225.).

Maďarského kvalifikanta přehrál rodák z Berouna jednoznačně 6:2, 6:0 a postoupil na Hané bez ztráty setu do čtvrtfinále, v němž se střetne s dalším hráčem z kvalifikace – Argentincem Romanem Andresem Burruchagou (251.). Macháč během středečního klání nenabídl soupeři ani jeden brejkbol, zatímco všech svých pět možností na příjmu proměnil.

Bartoň do čtvrtfinále v Prostějově neprošel
Pouť Hynka Bartoně (717.) challengerem v Prostějově skončila. Český kvalifikant, jenž si na této úrovni zahrál v devatenácti letech vůbec poprvé v hlavní soutěži, došel z kvalifikace až do osmifinále.

V tom už po třech předchozích výhrách nestačil na favorizovaného Dimitara Kuzmanova (208.). V souboji se zkušeným Bulharem sice urval úvodní set, nakonec ale po dvou hodinách padl 6:2, 3:6 a 1:6.

UniCredit Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 118 000 EUR, antuka)

KOLÁŘ, MENŠÍK – Arribage, Sanchez (oba FRA) 7:6(11), 7:5
Cervantes, Roca Batalla (oba ESP) – Bortolotti (ITA), Martos Gornes (ESP) 7:6(4), 4:6, 6:10
Behar (URU), PAVLÁSEK – Margaroli (SUI), Zelenay (SVK) 7:5, 6:0
Romboli, Zormann Da Silva (oba BRA) – NOUZA, PAULSON 6:7(3), 3:6