Most Open: Pět Čechů postoupilo do osmifinále, Hrazdil zaskočil šampiona ze Spojů!

Domácí antukový podnik ITF v Mostě s dotací 25 tisíc amerických dolarů měl ve středu na programu zbylá utkání úvodního kola dvouhry. Na celkem čtyřech kurtech se postupně představilo dvanáct českých tenistů. O cenné skalpy favoritů se na severozápadě republiky postarali Jan Hrazdil s Danielem Pátým. Postup si zajistili také Patrik Rikl, Hynek Bartoň a Michael Vrbenský.

Jednou z ozdob středečního programu bylo české derby mezi Michaelem Vrbenským (346.) a Martinem Krumichem (610.). Z výhry 6:4 a 6:3 se radoval prvně jmenovaný favorit, jenž připravil krajana hned čtyřikrát o servis, zatímco svůj ztratil jen jednou.

O velké překvapení se postaral Jan Hrazdil (1381.). Na divokou kartu startující Čech zaskočil poměrem 6:4 a 6:1 třetího nejvýše nasazeného Lukase Neumayera (339.). Rakušan minulý týden ovládl bez ztráty jediného setu podnik stejné kategorie na Spojích.

V osmifinále narazí osmnáctiletý Hrazdil na o pět let staršího krajana Daniela Pátého (1154.). Domácí kvalifikant si pro změnu vyšlápl na Buvaysara Gadamauriho (711.). Belgického oponenta zdolal se ztrátou jediného podání 6:1 a 6:4.

Cenný skalp na své konto zapsal také devatenáctiletý Hynek Bartoň (723.), jenž vyřadil americkou nasazenou šestku Alexandera Rybakova (418.) po setech dvakrát 6:3. Český teenager potřeboval na výhru jen hodinu a 18 minut, v utkání ztratil pouze jednou podání (za stavu 5:2 v prvním setu).

Posledním českým osmifinalistou se stal čtyřiadvacetiletý Patrik Rikl (722.), který porazil o čtyři roky mladšího kvalifikanta Daniela Siniakova (1047.) po dvou hodinách boje 6:3, 4:6 a 6:3. Zkušenější Rikl odvrátil v rozhodujícím setu všechny čtyři brejkboly a sám uspěl na returnu v osmé hře. Posléze napínavé utkání dopodával.

Most Open (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
Dylan Dietrich (SUI, 1253.) – JAN PLEVA (-) 6:2, 6:4
Timo Stodder (GER, 313.) – Tom Gentzsch (GER, 760.) 6:2, 6:2
Michael Agwi (IRL, 1234.) – Henri Squire (GER, 327.) 0:6, 0:6
JAN HRAZDIL (1381.) – Lukas Neumayer (AUT, 339.) 6:4, 6:1
MARK HAVLÍČEK (1725.) – Jakub Paul (SUI, 498.) 0:6, 0:6
MICHAEL VRBENSKÝ (346.) – MARTIN KRUMICH (610.) 6:4, 6:3
DANIEL PÁTÝ (1154.) – Buvaysar Gadamauri (BEL, 711.) 6:1, 6:4
Mats Moraing (GER, 470.) – MATTHEW WILLIAM DONALD (1272.) 6:2, 6:0