TK Sparta Prague Open: Veselý, Kolář i Vrbenský vypadli v prvním kole. Bartoň s Menšíkem zaskočili Jebavého

Antukový challenger na pražské Spartě měl v úterý na programu zbylá utkání prvního kola dvouhry a také jeden zápas čtyřhry. Držitel divoké karty Michael Vrbenský prohrál s favorizovaným Japoncem Močizukim ve dvou setech. V singlové části turnaje se nedařilo ani Jiřímu Veselému, proti Španělovi Llamasovi Ruizovi neuhrál ani set. Zdeněk Kolář nezvládl zápas proti Francouzovi Furnessovi. Deblová soutěž začala překvapivým výsledkem mezi nejvýše nasazenou dvojicí Roman Jebavý, Andrej Golubjov a domácími držiteli divoké karty Hynkem Bartoněm a Jakubem Menšíkem. Z postupu do čtvrtfinále se radovali Bartoň s Menšíkem.

Veselý dohrál v Praze v prvním kole
Jiřímu Veselému (456.) se druhý turnaj po dlouhé pauze nevydařil. Zkušený český tenista v úvodním kole challengeru TK Sparta Prague Open vypadl po hodině a půl hry, když nad jeho síly byl Španěl Pablo Llamas Ruiz (239.), se kterým padl po setech 4:6, 5:7. Veselý rychle vedl 2:0, o brejk ale brzy přišel, za stavu 4:5 neodvrátil první setbol soupeře v zápase. Také ve druhém setu měl domácí tenista výhodu brejku, vypracoval si náskok 3:1, ale také podruhé jej ztratil. Ve dvanáctém gemu poté jeho dvacetiletý protivník využil druhý mečbol.

„Měl jsem dobrý začátek zápasu. Cítil jsem, že by to relativně mohlo jít. Vlastními chybami jsem ho vrátil do zápasu, dal jsem mu i celý set. Stejná věc se opakovala ve druhém setu. Šancí byla spousta,“ posteskl si Veselý po neúspěšném utkání.

Kolář v Praze překvapivě skončil
Zdeněk Kolář (169.) na challengeru TK Sparta Prague Open překvapivě skončil hned po prvním zápase singlu. Nedávný vítěz ostravského challengeru v úterý nestačil na Francouze Evana Furnesse (288.), se kterým padl po setech 4:6, 3:6. Kolář měl v obou sadách výhodu brejku, za stavu 2:1 ale o výhodu vždy přišel. Následně poté pokaždé nezvládl servis v koncovce setu.

„Na předešlých turnajích jsem došel dost daleko, takže už jsem cítil únavu. Evan hrál výborně a zaslouženě vyhrál. Bylo to nahoru, dolů, všechny gemy byly poměrně vyrovnané, v důležitých momentech ale zahrál Evan lépe a odvážněji,“ řekl Kolář.

Sačko dokonale využil druhou šanci
Vitalij Sačko (282.) neměl původně do hlavní soutěže challengeru na Spartě vůbec zasáhnout, jelikož v pondělí prohrál ve finále kvalifikace. Pětadvacetiletý Ukrajinec ale nakonec jako šťastný poražený nahradil Poláka Kacpera Zuka (274.), který z turnaje odstoupil, a v prvním kole vyřídil Belgičana Michaela Geertse (224.) za pouhou hodinu a 18 minut dvakrát 6:1.

„Jsem rád, že jsem využil příležitosti, nebyl jsem tak svázaný jako v kvalifikaci. I když je výsledek jednoznačný, zápas takový nebyl. V prvním setu bylo moc gemů přes shodu, tahali jsme se, zvládl jsem ale líp důležité balony. Těším se na další kolo,“ uvedl Sačko, jenž vyzve v osmifinále sedmnáctiletého Jakuba Menšíka (333.).

Vrbenský favorita nepřekvapil
Michael Vrbenský (351.) dohrál na antukovém challengeru TK Sparta Prague Open v prvním kole. V tom nestačil držitel divoké karty na favorizovaného Japonce Šintara Močizukiho (213.) po hodině a 17 minutách 5:7 a 3:6.

Vrbenský sice vedl v prvním setu dvakrát o brejk (2:0, 4:3), náskok ale vždy ztratil a od koncovky první sady už na dvorci dominoval Močizuki.

Bartoň s Menšíkem zaskočili Jebavého
Hynek Bartoň společně s Jakubem Menšíkem zapsali na pražském challengeru TK Sparta Prague Open překvapivý postup do čtvrtfinále čtyřhry. Domácí dvojice v prvním kole vyřadila nejvýše nasazený pár Roman Jebavý, Andrej Golubjov po sadách 6:4, 6:0.

TK Sparta Prague Open (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
Norbert Gombos (SVK, 133.) – Rudolf Molleker (GER, 323.) 6:4, 6:4
Federico Gaio (ITA, 337.) – Nick Hardt (DOM, 221.) 2:6, 4:6
Akira Santillan (AUS, 421.) – Ťün-sin Ceng (TPE, 201.) 6:3, 6:0
Šintaro Močizuki (JPN, 213.) – MICHAEL VRBENSKÝ (351.) 7:5, 6:3
Zachary Svajda (USA, 228.) – Enzo Couacaud (FRA, 153.) 6:4, 6:1
Michael Geerts (BEL, 224.) – Vitalij Sačko (UKR, 282.) 1:6, 1:6
JIŘÍ VESELÝ (456.) – Pablo Llamas Ruiz (ESP, 239.) 4:6, 5:7
Henri Laaksonen (SUI, 223.) – Dominic Stricker (SUI, 115.) 7:5, 4:6, 6:1