Advantage Cars Prague Open: Svrčina uspěl v derby proti Paulsonovi, Kopřiva nevyužil mečbol

Společný podnik okruhů ATP Challenger Tour a ITF W60 na pražské Štvanici má ve středu na programu úvodní osmifinálové zápasy dvouhry. Dění na centrálním dvorci rozehrál Vít Kopřiva, jenž podlehl po více než třech hodinách Chilanu Barriosovi Verovi. V rozhodujícím setu prohrával Čech už 1:5, přesto si vynutil tiebreak, v němž nevyužil mečbol. Z derby mezi Daliborem Svrčinou a Andrewem Paulsonem vzešel první český čtvrtfinalista, kterým se stal dvacetiletý Svrčina. Celkem devět českých mužů odehrálo úvodní kolo deblu. V ženské části turnaje se ve čtyřhře představila hned desítka domácích aktérek.

Svrčina uspěl v derby proti Paulsonovi
Prvním českým čtvrtfinalistou na pražském challengeru na Štvanici se stal ve středu Dalibor Svrčina (219.). Dvacetiletému tenistovi se povedlo uspět v domácím derby proti Andrewovi Paulsonovi (415.), kterého porazil za 96 minut hry po setech 6:1, 3:6 a 6:0.

Duel to byl jako na houpačce a zatímco Svrčina zcela ovládl první a třetí set, v prostřední sadě si vybral slabší chvilku a nechal Paulsona zlepšit výkon. Z vyrovnání na 1:1 se ale rychle oklepal a duel zakončil kanárem.

„Jsem rád, že už mám zápas za sebou a dokázal jsem ho ovládnout. Je vždy náročné hrát proti nějakému Čechovi, obzvlášť proti někomu, koho znám tak dlouho. Je dobře, že jsem chytl začátek utkání, to bývá důležité,“ okomentoval zápas Svrčina.

Kopřiva v tříhodinovém osmifinále neproměnil mečbol
Další urputnou třísetovou bitvu absolvoval na pražském challengeru Vít Kopřiva (166.). V osmifinálovém souboji s favorizovaným Tomasem Barriosem Verou (133.) z Chile prohrával už 2:6 a 2:4, přesto si dokázal vynutit třetí sadu.

V té byl Čech za stavu 1:5 opět na pokraji vyřazení, sérií pěti získaných gemů v řadě si ale nakonec vynutil rozhodující zkrácenou hru. V ní měl rodák z Bílovce za stavu 6:5 na podání první mečbol, bohužel ale obě výměny prohrál a zakrátko ztratil po téměř třech a čtvrt hodině poměrem 2:6, 7:5 a 6:7(7) i celý zápas.

„Jsem zklamaný, každá taková prohra mrzí. Ale musím se na to dívat i pozitivně, můj tenis nebyl úplně špatný. Jsem rád, že jsem to nevzdal a bojoval. Mám od čeho se odrazit,“ nechal se slyšet Kopřiva.

Videa po zápasech čtyřhry

Advantage Cars Prague Open by Moneta, Praha (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (166.) – Tomas Barrios Vera (CHI, 133.) 2:6, 7:5, 6:7(7)
Felipe Meligeni Alves (BRA, 176.) – Dominic Stricker (SUI, 129.) 7:6(5), 2:6, 4:6
DALIBOR SVRČINA (219.) – ANDREW PAULSON (415.) 6:1, 3:6, 6:0
Sebastian Ofner (AUT, 130.) – Camilo Ugo Carabelli (ARG, 131.) 6:4, 6:2

Bergevi (SWE), Sitak (NZL) – Manafov (UKR), Martos Gornes (ESP) 4:6, 1:6
Golubjov (KAZ), JEBAVÝ – Drzewiecki, Walków (oba POL) 7:6(2), 4:6, 6:10
KOLÁŘ, PAVLÁSEK – I. Sabanov, M. Sabanov (oba SRB) 6:0, 7:6(6)
BARNAT, HRAZDIL – Margaroli (SUI), Verbeek (NED) 4:6, 6:3, 10:8
Libietis (LAT), Reese (USA) – Arribage, Gaston (oba FRA) 6:4, 3:6, 5:10
GENGEL, KOPŘIVA – Andreozzi, Duran (oba ARG) 0:6, 2:6