Denní menu, 23.4.2023: Štruplová v Turecku proměnila třetí letošní finále v první titul

18letá Češka Julie Štruplová na turnaji ITF v turecké Antalyi zvládla finále a slaví svůj první letošní a celkově druhý kariérní titul. Trofej získala poté, co ve finále porazila po bez tří minut tříhodinovém boji Turkyni Ilay Yorukovou. V Ostravě začal kvalifikačními boji challenger Ostra Group Open, v akci bylo také sedm českých tenistů. Dominik Palán prohrál v prvním kole kvalifikace na challengeru v Soulu.

Štruplová slaví v Antalyi první letošní titul
Julie Štruplová (461.) ovládla v turecké Antalyi místní turnaj ITF s dotací 15 tisíc dolarů, když ve finále porazila Turkyni Ilay Yorukovou (570.)  po setech 6:7(2), 6:1, 6:2.

Česká 18letá tenistka neměla dobrý vstup to zápasu, když v prvním setu rychle nabrala ztrátu 1:4. Poté se sice do hry o první sadu vrátila, ale její koncovku opět nezvládla, když prohrála zkrácenou hru 2:7. V druhém setu však Štruplová dominovala a za pouhých 35 minut srovnala na 1:1 na sety. Na začátku rozhodující sady česká hráčka ztratila hned ve druhém gemu svůj servis, ale tohle zaváhání rychle napravila a od stavu 0:2 pak vyhrála šest her v řadě a suverénně si tak dokráčela pro titul.

Jedná se o první letošní turnajový triumf pro 18letou Češku a druhý v její kariéře.

Více se utkání věnujeme zde.

Palán na challengeru v Soulu končí v kvalifikaci
Dominik Palán (328.) si na challengeru v korejském Soulu hlavní soutěž nezahraje, v prvním kole kvalifikace nestačil na domácího hráče Tacumu Ita (578.), kterému podlehl ve dvou setech 4:6, 2:6. Českému hráči se nepovedl vstup do utkání, když hned v prvním gemu ztratil svůj servis. V dalším průběhu první sady se Palán marně pokoušel ztrátu jednoho brejku dotáhnout, ani jeden ze šesti brejkbolů neproměnil. Také ve druhém setu Palán hned na úvod přišel o své podání, po brejku Ita v pátém gemu už ztrácel 1:4 a záhy druhý set i celý zápas.

Seoul Open Challenger, Soul (muži, KOR, 160 000 USD, tvrdý povrch)
Tacuma Ito (JPN, 578.) – DOMINIK PALÁN (328.) 6:4, 6:2

Ostra Group Open by Moneta, Ostrava (muži, CZE, 73 000 USD, antuka)
Billy Harris (GBR, 309.) – JIŘÍ BARNAT (599.) 6:2, 6:2
PATRIK RIKL (778.) – Mathias Bourgue (FRA, 381.) 6:3, 6:3
HYNEK BARTOŇ (726.) – Alex Marti Pujolras (ESP, 397.) 4:6, 6:7(5)