Denní menu, 14.4.2023: Macháč v Sarasotě vyřadil turnajovou jedničku. Martincová je už v semifinále

České tenistky v pátek rozehrály kvalifikační utkání BJK Cupu proti Ukrajině, nad kterou vedou 2:0 na zápasy. Pouze o BJK Cupu ovšem páteční program rozhodně nebyl. Tomáš Macháč na challengeru v americké Sarasotě ve čtvrtfinále vyřadil nasazenou jedničku Jasona Kublera z Austrálie. Tereza Martincová zvládla v Zaragoze souboj s nasazenou šestkou Arantxou Rusovou a postoupila už do semifinále.

Martincová je při svém návratu na okruh ITF v semifinále
Tereze Martincové (103.) se návrat na okruh ITF vyplácí. Na osmdesátce v Zaragoze (turnaj dotovaný částkou 80 tisíc dolarů) vybojovala postup už do semifinále! V pátečním čtvrtfinále si poradila s turnajovou šestkou Arantxou Rusovou (107.) po setech 6:1, 6:4.

Jedinou drobnou komplikací při její cestě za vítězstvím byla ztráta podání ve druhé hře druhého setu, kdy přišla o vedení 1:0. Jinak ale měla utkání zcela pod kontrolou a po zásluze prošla mezi nejlepší čtyřku.

Díky tomu se přiblížila návratu do první světové stovky, do které pronikne v případě, že zvládne i sobotní semifinále. V něm se utká s vítězkou zápasu mezi Chloe Paquetovou (189.) a Jessikou Ponchetovou (133.).

Macháč v Sarasotě porazil nasazenou jedničku
Tomáš Macháč (125.) postoupil mezi nejlepší čtveřici singlistů na challengeru v americké Sarasotě. Český tenista ve čtvrtfinále porazil nasazenou jedničku Jasona Kublera (70.) z Austrálie, a to za hodinu a 35 minut po setech 6:4 a 6:2.

Macháč v utkání nabídl soupeři čtyři brejkboly, tři z nich ovšem dokázal ubránit. Naopak sám měl k dispozici hned deset brejkbolů, čtyři využil a mohl se těšit z poměrně jednoznačného vítězství. Berounský rodák si tak zahraje první semifinále od loňského listopadu.

Štruplová si semifinále dvouhry v Turecku nezahraje
Julie Štruplová (460.) nenašla v turecké Antalyi recept na Valeriji Oljanovskou (773.) a loučí se s dvouhrou na turnaji ITF ve čtvrtfinále. Česká tenistka podlehla Rusce hladce ve dvou setech 4:6 a 2:6.