Denní menu, 11.4.2023: Macháč v Sarasotě nečelil ani jednomu brejkbolu. Lehečka v Monte Carlu potvrdil roli favorita

Jiří Lehečka v úterý dopoledne nastoupil k utkání 1. kola Masters v Monte Carlu, v němž splnil roli favorita. Ve dvou setech si poradil s finským betonářem a šťastným poraženým z kvalifikace Emilem Ruusuvuorim. Tomáš Macháč se po čtvrtfinále v Houstonu přesunul do Sarasoty, kde ve velkém stylu rozehrál challenger kategorie 125. V duelu s Nizozemcem Gijsem Brouwerem vyhrál 2:0 na sety a nečelil žádnému brejkbolu. Další čeští zástupci hráli na okruhu ITF World Tennis Tour.

Macháč v Sarasotě zahájil hladkou výhrou
Tomáš Macháč (125.), jenž si minulý týden v Houstonu vylepšil své osobní maximum na okruhu ATP postupem do čtvrtfinále, navázal na své výkony i na challengeru v Sarasotě. V úvodním kole nedal prakticky žádnou šanci Nizozemci Gijsovi Brouweovi (116.), jehož porazil hladce ve dvou setech 6:3, 6:2.

V utkání, které trvalo pouhých 65 minut, si Macháč výrazně pomáhal servisem a soupeři nenabídl ani jeden brejkbol. Na returnu se naopak prosadil třikrát. V první sadě rozhodl o svém vítězství brejkem už ve druhé hře, ve druhém setu pak soupeře zničil pěti gemy v řadě, po kterých se ujal vedení 5:1 a zápas v sedmé hře doservíroval.

V osmifinále si český tenista zahraje s divokou kartou Tobym Alexem Kodatem (592.).

Lehečka potvrdil v Monte Carlu roli favorita
Jiří Lehečka (42.) slaví úspěšný vstup do antukové části sezony! Na Masters v Monte Carlu zvládl úvodní zápas, v němž porazil šťastného poraženého z kvalifikace Emila Ruusuvuoriho (38.) za hodinu a půl po setech 6:1, 7:5.

Zatímco první set měl jasně pod kontrolou a pomohl si k vítězství dvěma brejky, ve druhé sadě se nadřel o poznání více. Napřed sice dokázal srovnat z 0:2 na 2:2, ale pak znovu přišel o podání a rázem prohrával dokonce 2:5. V závěru ale potvrdil, že je mnohem lepším antukářem, vybojoval pět gemů v řadě a dotáhl duel do vítězného konce.

V závěrečném gemu to ale vůbec neměl snadné, čelil totiž hned čtyřem brejkbolům a třikrát nedokázal proměnit mečbol. Přes šest shod se ale nakonec dostal ke čtvrtému mečbolu, který už využil.

V dalším kole na Lehečku čeká souboj s Bulharem Grigorem Dimitrovem (25.).

Více se utkání věnujeme zde.

Malečková odvrátila tři mečboly a postupuje
Jesika Malečková (362.) v boji o postup do hlavní soutěže ve španělské Zaragoze (dotace 80 000 USD) zdolala Turkyni Ilay Yorukovou (578.) 3:6, 7:5, 6:3. Ve druhé sadě přitom Češka prohrávala už 3:5, ale dokázala si udržet servis a následně utekla téměř z beznadějného stavu. Yoruková totiž vedla při svém servisu vedla už 40:0, ale ztratila pět míčků v řadě a Malečková nakonec dokázala urvat druhou sadu v poměru 7:5. V rozhodujícím setu vedla česká tenistka už 5:1, Yoruková snížila na 3:5, ale pak si Malečková dokázala udržet podání a postupuje do hlavní soutěže, kde se střetne s třetí nasazenou Francouzkou Oceane Dodinovou (99.).

Rolex Monte-Carlo Masters (muži, MON, 5 779 335 EUR, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (42.) – Emil Ruusuvuori (FIN, 38.) 6:1, 7:5

Elizabeth Moore Sarasota Open (muži, USA, 160 000 USD, antuka)
TOMÁŠ MACHÁČ (125.) – Gijs Brouwer (NED, 116.) 6:3, 6:2