Denní menu, 19.3.2023: Suverénní začátek v Miami! Martincová vyhrála za 73 minut, Muchová ztratila jen dva gemy

Zatímco vrcholí turnaj v Indian Wells, v Miami se v neděli rozehrála kvalifikace další americké tisícovky. Do bojů o hlavní soutěž vstoupily také Karolína Muchová s Terezou Martincovou, které byly v úvodním kole favoritkami a potvrdily to hladkými výhrami nad svými soupeřkami. Julie Štruplová v Turecku svůj druhý titul na okruhu ITF mezi profesionálkami nevybojovala, prohrála s Japonkou Kuramočiovou.

Muchová ztratila jen dva gemy
Suverénní vstup do kvalifikace v Miami předvedla 76. hráčka světa Karolína Muchová! V prvním kole proti Heather Watsonové (140.) z Velké Británie dominovala na returnu, šestkrát prorazila soupeřce servis a zvítězila za pouhých 55 minut dvakrát 6:1.

Čtvrtfinalistka turnaje v Indian Wells šla do utkání v roli favoritky, možná ale ani sama nečekala, že by postup do finálového kola vybojovala tak snadno. V prvním setu začala šňůrou pěti her v řadě, načež poprvé a naposledy ztratila podání. Poté, co první sadu ukořistila dalším brejkem, povolila Grabherové na začátku druhého dějství vůbec první uhájené podání ve druhé hře. To bylo však ze strany Rakušanky vše. Muchová totiž zápas zakončila další šňůrou pěti vyhraných gemů.

Ve finále kvalifikace si česká tenistka zahraje s vítězkou zápasu mezi Kristínou Kučovou (332.) a Laurou Pigossiovou (104.).

Martincová hladce prošla do finále kvalifikace
Turnaj WTA 1000 v Miami odstartoval v neděli úvodním kolem ženské kvalifikace. Do té vstoupila vítězně Tereza Martincová (113.), která si poradila za pouhých 73 minut se Švýcarkou Simonou Waltertovou (120.), kterou porazila 6:3, 6:2.

Česká hráčka se prezentovala především parádním výkonem na returnu a obrala soupeřku pětkrát o podání. Vůbec jí tak nemuselo vadit, že sama čelila osmi brejkbolům a přišla o servis celkem dvakrát.

V dalším kole si Martincová zahraje s Rakušankou Julií Grabherovou (93.), se kterou letos v Aucklandu prohrála ve třech setech.

Štruplová turnajovou trofej nevybojovala
Druhá nasazená Julie Štruplová (507.) se v turecké Antalyi ke své druhé turnajové trofeji neprokousala. V nedělním finále podlehla japonské tenistce Miho Kuramočiové (837.) po více než dvouapůlhodinové bitvě 6:7(4), 4:6.

Česká tenistka ve druhém setu dvakrát úspěšně rebrejkla svou soupeřku, která v prvním a pátém gemu odskočila do vedení s výhodou brejku. Na ztrátu podání z devátého gemu však už osmnáctiletá Češka reagovat nedokázala.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 8 800 000 USD, tvrdý povrch)
Simona Waltertová (SUI, 120.) – TEREZA MARTINCOVÁ (113.) 3:6, 2:6
KAROLÍNA MUCHOVÁ (76.) – Heather Watsonová (GBR, 140.) 6:1, 6:1

FlowBank Challenger Biel (muži, SUI, 118 000 EUR, hala – tvrdý povrch)
Enrico Dalla Valle (ITA, 649.) – PETR NOUZA (565.) 7:6(6), 6:4

Challenger Club Els Gorchs, Las Franquesas del Valles (muži, ESP, 73 000 EUR, tvrdý povrch)