Denní menu, 1.2.2023: Nosková prolétla do čtvrtfinále, Fruhvirtová končí

Linda Nosková si po skalpu bývalé světové jedničky Muguruzaové poradila na halovém podniku v Lyonu rovněž s Majar Šarífovou z Egypta. Nasazenou šestku porazila bez ztráty podání za 68 minut 6:3 a 6:2. Osmifinále čekalo na další nadanou teenagerku Lindu Fruhvirtovou, která ale neuhájila pozici osmé nejvýše nasazené v thajském Hua Hinu a prohrála se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou. Zdeněk Kolář vyzrál v osmifinále halového challengeru v německém Koblenci na nejvýše nasazeného Č'-čen Čanga z Číny.

Nosková prolétla v Lyonu do čtvrtfinále
Linda Nosková (56.) potvrdila na závěr středečního programu v Lyonu roli výrazné papírové favoritky a postoupila na akci kategorie WTA 250 do čtvrtfinále. Osmnáctiletá česká kvalifikantka neztratila set ani při svém čtvrtém vystoupené na turnaji, když tentokrát porazila za pouhých 68 minut 6:3 a 6:2 Majar Šarífovou (50.) z Egypta. Nasazené šestce nedopřála Nosková ani jeden brejk. O semifinále si zahraje s Kolumbijkou Camilou Osoriovou (73.).

Fruhvirtová v Hua Hinu končí po tříhodinové bitvě
Takřka tři hodiny trvala bitva mezi Lindou Fruhvirtovou (51.) a Tamarou Zidanšekovou (132.), než se rozhodlo o postupující do čtvrtfinále. Česká tenistka, která plnila roli osmé nasazené a byla výraznou favoritkou, prohrála nakonec ve třech setech 3:6, 6:4, 4:6.

Fruhvirtová byla na pokraji vyřazení už ve druhém setu, kdy prohrávala 1:4. Následně ale dokázala vybojovat pět her v řadě a vynutila si rozhodující dějství. V něm nevyužila vedení 2:1 s výhodou brejku, ztratila čtyři gemy a rázem prohrávala 2:5. Sice dokázala ztracené podání získat zpět a snížila na 4:5, ale v desáté hře znovu neudržela podání (celkem o servis přišla v utkání osmkrát) a s členkou druhé světové stovky padla.

Kolář si vyšlápl na nasazenou jedničku
Zdeněk Kolář (254.) dokázal na challengeru v německém Koblenci porazit nasazenou jedničku a výrazného favorita. V osmifinále tamního halového turnaje porazil 92. hráče světa Č'-čen Čanga po setech 3:6, 6:3, 6:3.

Po prvním setu, v němž hned třikrát přišel o podání, se jeho servis výrazně zlepšil a další brejk soupeři nepovolil. Ve druhém setu zaznamenal vlastní brejky v sedmé a deváté hře, čímž si vynutil rozhodující dějství. V něm prorazil Čangovo podání v šesté hře a duel posléze úspěšně doservíroval.

Open 6e Sens Métropole de Lyon (ženy, FRA, 259 303 USD, hala – tvrdý povrch)
LINDA NOSKOVÁ (56.) – Majar Šarífová (EGY, 50.) 6:3, 6:2

Ponchetová (FRA), VORÁČOVÁ – Christianová, Santamariaová (obě USA) 4:6, 6:7(4)

Thailand Open, Hua Hin (ženy, THA, 259 303 USD, tvrdý povrch)
LINDA FRUHVIRTOVÁ (51.) – Tamara Zidanšeková (SLO, 132.) 3:6, 6:4, 4:6

Koblenz Open powered by Outlet Montabaur (muži, GER, 118 000 EUR, hala – tvrdý povrch)
Č'-čen Čang (CHN, 92.) – ZDENĚK KOLÁŘ (254.) 6:3, 3:6, 3:6

Čandrasekar, Prašanth (oba IND) – JEBAVÝ, NOUZA 2:6, 6:3, 10:7
Schell, Wehnelt (oba GER) – KOLÁŘ, Sačko (UKR) 6:4, 3:6, 5:10