United Cup: Spojené státy vedou v semifinále nad Polskem, daří se i Itálii

Premiérový ročník týmového United Cupu se blíží ke svému konci. Ve dnech 6. a 7. ledna se v Sydney konají semifinálové zápasy, ve kterých zápolí Polsko proti Spojeným státům a Řecko proti Itálii. Program prvního semifinálového dne v aréně Kena Rosewalla nabídl vždy po dvou utkáních dvouhry. V prvním semifinále mají blíže k úspěchu Američané, kteří vedou nad polským výběrem 2:0. Jessica Pegulaová nejprve povolila jen čtyři gemy Ize Šwiatekové, Frances Tiafoe poté nedal šanci Kacperu Żukovi. Ve druhém semifinále zatím dominují Italové, za něž bodovali Martina Trevisanová a Lorenzo Musetti.

Italové mají nakročeno k postupu do finále
Ve druhém semifinále týmového United Cupu si zatím počínají lépe Italové. Antuková specialistka Martina Trevisanová (27.) v prvním singlu překvapila řeckou hvězdu Marii Sakkariovou (6.), kterou udolala po třech hodinách a 14 minutách boje 6:3, 6:7(4) a 7:5. Na svou krajanku poté navázal favorizovaný Lorenzo Musetti (23.), jenž podle předpokladů dominoval proti Stefanosovi Sakellaridisovi (803.) poměrem dvakrát 6:1.

Spojené státy jsou krůček od finále
Parádním způsobem si tenisté Spojených států amerických počínali v úvodní hrací den semifinále United Cupu proti Polsku. Světová trojka Jessica Pegulaová nedala v prvním duelu šanci vládkyni žebříčku Ize Šwiatekové, když triumfovala za pouhých 71 minut poměrem dvakrát 6:2. Vzájemnou bilanci proti Šwiatekové tak upravila na dvě výhry a čtyři porážky.

Frances Tiafoe (19.) následně v Sydney splnil roli obrovského favorita, když porazil polského člena třetí stovky žebříčku Kacpera Żuka (245.) po hodině a 19 minutách dvakrát 6:3. Čtyřiadvacetiletý Tiafoe v utkání odvrátil všech pět brejkbolů, sám uspěl na returnu třikrát.